Co mam jest ked skoro vsetko je bordel? Ktore potraviny su zdrave?

Príspevok v téme: Co mam jest ked skoro vsetko je bordel? Ktore potraviny su zdrave?
Luciferus

Chcem sa zacat zdravo stravovat ale nemam ponatia co jest. Je mi jasne, ze ryby a kuracie maso, ovocie a zelenina, ale co dalej? Mam kupenu hnedu ryzu, ryzove cestoviny a ryzove chlebicky. Musli nekupujem, vraj je to paradny bordel. Taktiez nic z muky a nic sladke (okrem ovocia) Mam aj sojove maso, nizkotucny syr Philadelphia a nejake nizkotucne biele jogurty, kuraciu a morcaciu sunku. To je zatial vsetko, lebo ostatne mi pride hrozne :(( Prosim dajte mi tipy ci to co mam je dobre a co mam este jest..Dakujem

ebi77

napríklad máloktovie vie, že inštatntná káva je tiež veľký sajrajt
ja osobne pijem málokedy kávu a keď tak len tureckú a tú našu popradskú

si predstav koľko chemických procesov a zlepšovadiel musia dať do tej praženej zomletej kávy, aby dostali tú konzistenciu inštantnej.....

ebi77

ja sa snažím minimalizovať príjem toxínov ako sa dá, samozrejme nedá sa, ale snažím sa
napr. vajíčka mám od susedky,
mäsko prevažne divinu, alebo ak sa podarí tak z farmy,
ovocie zelenina z obchodov, snažím sa vyberať "naše"
i keď si myslím, že tie postreky sú oveľa menšie zlo oproti rôznym výrobkom, v čom sú samé umeleniny...
vôbec nejem nič čo je z margarínu, ale to obsahuje, čiže žiadne nátierky, keksy, čokolády, nič
ani mäkké syry, a ani tvrdé, iba ked veľmi kvalitné...
je ťažko si vybrať,,, asi tak 80% jedálnička vyplna u mna surová zelenina a ovocie...

shy

Ak by sa chcel človek ozaj zdravo stravovať a vedieť čo v tých potravinách je tak by si musel všetko vypestovať a dochovať doma...

ebi77

plus samé zlepšovadlá a neviem čo,,
ozajstný chlieb je len z vody muky soli a pravého kvásku,

nie tých ostatných prídavných látok!

Luciferus

Ja som alergicka na muku celkovo tak preto ziadna muka aj ked sem tam celozrnny rohlik... fuu tak ja kuracie kupujem len od jednej znacky, ryby tiez len cerstve, krabie tycinky radsej nie.. :) Som taky masovy typ tak to mi asi bude chybat ale snad to soja nahradi.. bravcove a hovadzie mi ale nechuti vobec

ebi77

jedine také čo si sama upečiem z pravého kvásku

chceš povedať, žo celozrenné pečivo, čo obchode predávajú?? to nie je ani celozrnné, ale prifarbené na hnedo :(( !!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!

ebi77

mne príde hrozné aj šunka a ten sajrajt v tom, šunku osobne nejem
ďalej mrazené ryby tiež nejem, lebo sú napichané fosfátmi
kuracie mäso tiež nejem je napichané ATB a hormónmi, jedine z overenej farmy si dám kuracie mäsko :)

ale to som ťa nechcela vystrašiť :)