Co mam jest ked skoro vsetko je bordel? Ktore potraviny su zdrave?

Príspevok v téme: Co mam jest ked skoro vsetko je bordel? Ktore potraviny su zdrave?
Luciferus

Chcem sa zacat zdravo stravovat ale nemam ponatia co jest. Je mi jasne, ze ryby a kuracie maso, ovocie a zelenina, ale co dalej? Mam kupenu hnedu ryzu, ryzove cestoviny a ryzove chlebicky. Musli nekupujem, vraj je to paradny bordel. Taktiez nic z muky a nic sladke (okrem ovocia) Mam aj sojove maso, nizkotucny syr Philadelphia a nejake nizkotucne biele jogurty, kuraciu a morcaciu sunku. To je zatial vsetko, lebo ostatne mi pride hrozne :(( Prosim dajte mi tipy ci to co mam je dobre a co mam este jest..Dakujem

miruska01

Zliana:)
Ked som zacala citat ovocie a zelenina, tak som sa normalne zlakla, ze pri tom aj skoncis:D:D Som ale rada, ze si mi napisala aj klasicke potraviny. A ten chlebik si fakt pecies sama? Ved to dlho robis len kvasok, nie? Pozerala som zopar receptov a vzdy som pri tom aj skoncila, lebo ja by som na to asi nervy nemala:/ No tu sunku isto vyskusam!
Terezka5:)
Dakujem aj tebe za odpoved. Mrknem sa po nich a tiez isto vyskusam:)

Terezka5

mirka staci behnut do obchodu a trochu sa tam poprechadzat a hned najdes viacere zdravsie potraviny. No uz ti tu aj zliana nejake napisala, tak snad uz nebudes mat problem s kupou. Mne velmi chutia Kaja parky, ktore obsahuju 86% masa. Tie ti odporucam:-P

anlabela

Zliana ty si pecies chlieb sama? Wau! Ako dlho ti to trva? Robievas kvaskovy? Aj ja by som to niekedy chcela skusit, no este som si na to akosi cas nenasla:/:/

zliana

...miruska tak ked nikde nevies najst konkretne suroviny, ktore su zdraviu prospesne, tak ti ich zopar napisem...je to zelenina, ovocie, maso ale cerstve, rozne ryby, kvalitna sunka s vysokym obsahom masa (napriklad Krasno)...kvalitny syr, bielkoviny, jogurt...v podstate su to normalne potraviny a podla mojho nazoru je to skor o tom v akom mnozstve to jes!...a este aby som nezabudla na chlebik, ktory si peciem sama, takze viem, ze je cerstvy a vyrobeny z kvalitnych surovin...

uuleuskauu

---Vo vseobecnosti jednou z najzdravsich metod stravovania sa je vegetarianstvo - nezdrziavaju sa takto zbytocne dlho v traviacom trakte toxiny. Clovek sa na vegetarianskej strave citi celkove telesne omnoho, o poznanie lepsie. Zelezo sa da doplnit zo strukovin, zo zeleneho salatu, zo spenatu a z cviklovej stavy. Clovek naozaj nie je odkazany jest mäso ani kvoli krvnemu obrazu.
---A k tomu dodrziavat pitny rezim. Aspon 1,5 az 2 litre vody vypit denne. V lete ovela viac. Mimo tohto je ale to ostatne vysoko individualne.
---Kto trpi castymi bolestami hlavy a vracanim, ten by mal vylucit zo stravy ovocie, vsetko, co z ovocia pochadza - stavy, marmelady, vsetky sladkosti a vsetky konzervacne latky. Bezpodmienecne vsetky umele sladidlá. Nedavat do kávy biele tabletky. Uskodia mu, ale cukor nie. A má po probléme.
---Kto trpí castou plynatostou a prehananim po jedle, ten by mal vylucit vsetky mliecne vyrobky, mlieko a jedla, do ktorych mlieko ide. Tiez mliecne cokolady, a podobne. Hned pociti zlepsenie. Ked ho este stale nepociti, tak vylucit zo stravy aj vajcia. Potom to uz bude O.K.
---Clovek s cukrovkou, s potravinovymi alergiami, s celiakiou, s histaminovou intoleranciou a s intoleranciami nech si povylucuje zo stravy, co ho robí chorým a má po probléme.
---Privelmi sa nenapchavat mastnym a tucnym bravcovym, takou tou dedinskou zabijackovou stravou: dost sa z nej pribera.
---Taktiez nejest sladkosti a nepit sladke napoje. Pribera sa z nich a kazia sa z nich zuby, deti su z nich zbytocne hyperaktivne.
---Nepit alkohol, nefajcit a nebrat drogy je hadam samozrejmost.
---Kávu a kofeinove napoje nepit dve hodiny pred jedlom a dve hodiny po jedle, lebo zabranuju vstrebavania vapnika a zeleza. Kvoli nim moze byt clovek chudokrvny. Jedna salka kavy za den staci, ale v spravnom case.
---Uzivat vlakninu: psyllium.
---Kto je chudokrvny, uzivat chlorellu a spirulinu.
---Z casu na cas benedikt lekarsky: z neho caj: zabranuje hnilobnym procesom v creve, odplavuej toxiny.
---Z casu na cas si dopriat zeleny caj: odburava cholesterol.
---Varenie: lepsia varena zelenina ako vyprazana. Kto nemoze byt bez mäsa, lepsie kuracie kocky na stave so zeleninou a s ryzou ako vyprazane kuracie rezne s hranolkami napriklad.

miruska01

Ahojte baby ci chlapi:)
Mna by tiez zaujimali konkretne zdrave potraviny a produkty. Vsade sa len pise, aby sme sa stravovali zdravo ale nikde nepisu, co si mame kupovat a co je ozaj zdrave! Budem teda rada, ked mi aspon tu zopar surovin napisete:);) Dakujem;)

Viki2-22

@Elis85 ako pozerám, tak je tam až 21 tipov, idem si to všetko prečítať a snáď sa tam nejaké užitočné veci aj dozviem, ktoré možno začnem aj aplikovať. Ďakujeme zatiaľ za link:-);-)

Elis85

Natrafila som na clanok s mnozstvom rad - www.sferazdravia.sk ako to, preco sa vyhybat jedlam z mikrovlnky, ktore kuchynske vybavenie nepouzivat, ake potraviny, jedlo, strava ..proste skvely clanok plny uzitocnych rad bez nezmyslov.. skus pozriet

jabba

@Jolana272502

Ale veď ako čítam tvoj jedálníček, tak vôbec nie je špatný! Veď väčšinou ješ iba ovocie a zeleninu, čo je zdravé a potom raňajky, obed a večeru máš klasickú. Myslela som si, že to bude horšie a že skôr preferuješ sladkosti a podobne. V tomto prípade sa vôbec nemusíš hanbiť za svoj jedálniček! A šunku si spomínala, že viac percentnú kupuješ a to ktorú??

Jolana272502

99domima a jabba...baby, tak vam ho sem idem napisat:-):-)..na ranajky si zvyknem robit jednu cerealnu kaiserku so syrom a sunkou (sunku si ale vylucne kupujem len kvalitnu a ktora obsahuje vela % masa)..na desiatu si davam ovocie..na obed polievku a klasicke hlavne jedlo...olovrant zelenina alebo ovocie...na veceru zeleninovy salat a este neskoru veceru zase kusok zeleniny..toto vsetko za den zjem ale ako domima povedala, tak len male porcie:-):-)...