Co mam jest ked skoro vsetko je bordel? Ktore potraviny su zdrave?

Príspevok v téme: Co mam jest ked skoro vsetko je bordel? Ktore potraviny su zdrave?
Luciferus

Chcem sa zacat zdravo stravovat ale nemam ponatia co jest. Je mi jasne, ze ryby a kuracie maso, ovocie a zelenina, ale co dalej? Mam kupenu hnedu ryzu, ryzove cestoviny a ryzove chlebicky. Musli nekupujem, vraj je to paradny bordel. Taktiez nic z muky a nic sladke (okrem ovocia) Mam aj sojove maso, nizkotucny syr Philadelphia a nejake nizkotucne biele jogurty, kuraciu a morcaciu sunku. To je zatial vsetko, lebo ostatne mi pride hrozne :(( Prosim dajte mi tipy ci to co mam je dobre a co mam este jest..Dakujem

zliana

...miruska tak to som zvedava, kedy sa k tomu odhodlas:-D:-)..ano?...tak to som velmi rada, ze vam chutila...uz teda budes vediet, aku sunku kupovat:-)...

Hena-Martinkova

@moncuriena = má ruky ale on vždy povie, že odomňa mu viacej chutia a mňa tým úplne dostane, že mu ich aj naďalej pripravujem :-) Mňam, viem si predstaviť! Hneď by začali slinky tiecť :-D A nie je zbytočné dávať takú drahšiu šunku do toastov?

moncuriena

hena ano smrtelne vazne ti to hovorim, ze ho tak mam nauceneho a to pritom som ho ani nenutila. On tak bol zvyknuty aj doma za mlada a teraz to robi tiez tak automaticky:-) Ty mu robiebas aj ranajky? To nemyslis vazne! Co on nema ruky, ze si nevie pripravit jedlo? No to by u nas nepreslo vobec taketo cosi!!! Jednoducho mu povedz aby si ich robil sam, nie je na to ziadny navod, teda aspon ja nemam ziadny, kedze som ho nikdy ani nepotrebovala. Dobroty ake mi robi? No tych je dost vela:-) Napriklad vcera mi spravil vyborne toasty. Dovnútra dal šunku Krásno, roztekajúci syr a chlebíky natrel kečupom a posypal nejakým korením (nechce mi povedať akým). Vieš aké to bolo geniálne? Som až tri chlebíky zjedla, čo ja zvyknem tak jeden max. dva:-)

Hena-Martinkova

@moncuriena = vážne tvoj manžel robí každý deň večere? Wau :-O:-O To by som brala aj ja! Ako si ho na to naučila? Daj nejaký tip, lebo toho môjho neviem dokopať si spraviť ani raňajky a nie že by ešte aj mne niečo mal prichystať :-/:-/ A aké dobroty ti zvykne pripraviť? Pochváľ sa :-)

miruska01

Zliana:)
Jasne, hned ako sa k tomu chlebiku odhodlam ti dam vediet:) Ale co ti mozem hned teraz napisat je, ze sunku od tej znacky Krasno som si uz kupila:) Uz je aj zjedena, dlho sa u nas neohriala:D Chutila velmi;);)

Tomas12345

Peter2018 :

No zas to s tou zeleninou netreba prehánať, pretože privela vlakniny spôsobuje zápchy.

bio, nebio, v podstate to je jedno. Hlavne aby bola ta zelenina/ovocie dobre umyte, to je základ.

Biele pecivo moc potrebne nie je, na druhej strane v com vidíš problem u tucneho mäsa ? Tuky su pret telo dôležité. Bez nich by sa nevstrebávali dolezite vitamíny a minerálne latky do tela.

Peter2018

Vela zeleniny-je dolezitejsia ako ovocie; takisto aj ovocie-obidve idealne v bio kvalite; ja si davam ovsene vlocky s jogurtom a medom, jogurty nikdy nekupujem nizkotucne, ak mas dostatocny vydaj energie, nie je na to dovod. Vyhybaj sa polotovarom, bielemu pecivu, tucnemu masu a podobne. Dobry je aj jablcny ocot, dat si ho raz denne rano v pohari vody.

moncuriena

hena to ti verim, vecer sa ani mne uz nic nechce:-/ Som rada, ze si mozem konecne po celom dni vylozit nohy a trochu oddychovat. U nas vecere robi vzdy manzel a ten niekedy chodi na take recepty, ze len cumim:-D Naposledy kupil aj taku vybornu sunku a parky, ze som sa len oblizovala:-):-P

Hena-Martinkova

Babuľky aj ja som si zvykla robiť domáci chlebík :-) K tomu len nejakú chutnú šunku, syr, zeleninku a raňajky či večera sú na svete :-);-) Po robote sa mi nikdy nič viac nechce chystať, takže toto je ideál :-)

zliana

...anlabela ano peciem si chlieb sama, lebo tento domaci mi o vela viacej chuti ako kupovany..je pravda, ze pecenie takeho chlebu dost dlho trva ale ja ho vacsinou robim cez vikend, ked toho casu mam viacej...uvidis aj ty, ze ked raz vyskusas tak ini uz ani nebudes chciet...a hlavne domaci chlieb je zdravsi lebo presne vies, co si si do neho dala a nedavas do tela nejake polotovary z obchodov!!..
...miruska hej, uz som to pisala vyssie anlabele, ze to trva dlhsie ale mne to vobec nevadi...robim to s radostou a laskou:-)...vyskusaj a potom daj vediet, co na nu hovoris...