Co mam jest ked skoro vsetko je bordel? Ktore potraviny su zdrave?

Príspevok v téme: Co mam jest ked skoro vsetko je bordel? Ktore potraviny su zdrave?
Luciferus

Chcem sa zacat zdravo stravovat ale nemam ponatia co jest. Je mi jasne, ze ryby a kuracie maso, ovocie a zelenina, ale co dalej? Mam kupenu hnedu ryzu, ryzove cestoviny a ryzove chlebicky. Musli nekupujem, vraj je to paradny bordel. Taktiez nic z muky a nic sladke (okrem ovocia) Mam aj sojove maso, nizkotucny syr Philadelphia a nejake nizkotucne biele jogurty, kuraciu a morcaciu sunku. To je zatial vsetko, lebo ostatne mi pride hrozne :(( Prosim dajte mi tipy ci to co mam je dobre a co mam este jest..Dakujem

jabba

@Jolana272502

Áno, mne stačí iba 4-krát do dňa jesť, keďže som tak naučená a viac krát to nepotrebujem! A čo sa týka toho jogurtu a mussli, tak to mi tiež stačí. Vieš, je to všetko o zvyku! Ale nezazlievam nikomu, keď jedáva za deň aj viac krát. Veď koniec koncom sa to tak aj odporúča. Napíš kľudne aj ty svoj jedalníček, som naň zvedavá:-):-)

99domima

Vôbec sa za to nemusíš hanbiť Jolana, keďže je zdravé jesť viac krát za deň v menších porciách! Napíš ho sem, som zvedavá:-):-)

Jolana272502

jabba...to ti staci iba 4x do dna jest??..normalne sa budem hanbit sem napisat moj jedalnicek, lebo ja minimalne 6x do dna jem...a taktiez ta rano zasyti jogurt s mussli?...ved to by som ja asi umrela od hladu, keby si dam iba take biedne ranajky:-/:-/..

jabba

@Jolana272502

Chceš vedieť aký je môj jedálníček? Tak čítaj:
Ráno - väčšinou jogurt+mussli alebo piškóty
Desiata - ovocie
Obed - klasické jedlo, ktoré si deň vopred uverím
Olovrant - žiadny
Večera - rohlík alebo krajec chleba s kvalitnou vysoko percentnou šunkou, syrom, maslom a zeleninou.
Toto je môj denný jedálníček, ktorý moc neobmieňam lebo mi vyhovuje a väčšinou každý deň jem toto isté:-):-)

Jolana272502

ahojte...vsimla som si, ze do tejto temy uz dlho nikto nic neprispel a preto by som ju rada ozivila...a rozhodla som sa preto, lebo uz dlho rozmyslam co jest, ked sa chcem zdravsie stravovat...priznam sa, ze nikdy som nejako stravu neriesila ale po tehotenstve mi ostali nadbytocne kila, ktore by som chcela dat prec...su ale veci/potraviny, ktorych sa nemienim vzdat ale rada ich vymenim za zdravsie, ak mi v tom poradite...tak piste, aky je vas denny jedalnicek??

matejmargita

prečo toľko pochybností, keď chceš žiť musíš jesť, najlepšie to, čo ti chutí, ale dôležité je mať cit pre mieru, a čo sa týka chémie tak aj voda je chemická zlúčenina a naše telo je v podstate sama voda, vo vode sme sa stali živočíchmi, bez chémie by nebol ani vesmír, ešte pridávam na dôvažok kuracinu s brusnicovou omáčkou, iba že brusnice už nezbieram v lese ako kedysi ale kupujem švédske

Pamukov

Ani v záhrade nedopestuješ nič sto percentne zdravé. Lebo prší- kyslé dažde, poda je dlhé roky znečistená. To čo si dopestuješ je len o niečo menej škodlivé. Už toho zdravého na svete je strašne málo. Možno niekde v Amazonii alebo na nejakom ostrove by to bolo lepšie. Ale aj keby si mala zdravé jedlo tak vzduch čo dýchaš neni zdravý a vodu čo piješ tak tú tiež zdravú nezoženieš. Ani ked ju prefiltruješ. Svet je kontaminovaný a ludia najviac. Už sme ako kontajnery.

matejmargita

založ si vlastnú záhradu a čo môžeš dopestuj si sám a potom si z toho priprav jedlo podľa vlastnej chuti, potreby a fantázie, napríklad zemiakovú polievku a dusené kurča s brusnicami

Gima

Jablko a banán, jablko postruhaš a banan popučiš na kašu s postruhaným jablkom pridáš škoricový cukor a máš chutný pokrm.
Banánové palacinky s ovocím.