Co mam jest ked skoro vsetko je bordel? Ktore potraviny su zdrave?

Príspevok v téme: Co mam jest ked skoro vsetko je bordel? Ktore potraviny su zdrave?
Luciferus

Chcem sa zacat zdravo stravovat ale nemam ponatia co jest. Je mi jasne, ze ryby a kuracie maso, ovocie a zelenina, ale co dalej? Mam kupenu hnedu ryzu, ryzove cestoviny a ryzove chlebicky. Musli nekupujem, vraj je to paradny bordel. Taktiez nic z muky a nic sladke (okrem ovocia) Mam aj sojove maso, nizkotucny syr Philadelphia a nejake nizkotucne biele jogurty, kuraciu a morcaciu sunku. To je zatial vsetko, lebo ostatne mi pride hrozne :(( Prosim dajte mi tipy ci to co mam je dobre a co mam este jest..Dakujem

Hena-Martinkova

@tatana1378 = áno, mali sme, lebo som ho kúpila viacej ale už akurát včera sme ho dojedli :-) Dnes na večeru chcem spraviť niečo iné, asi puding alebo krupicovú kašu a zajtra vyskúšam spomínané toasty :-) Lebo už mi to údené išlo až hore ušami :-D Tak aspoň jeden deň potrebujem oddych od šuniek, údených a podobne :-D

Hena-Martinkova

@moncuriena = správne si to nazvala! :-) Vidíš, to máš asi pravdu, že je chutnejší toast keď sa do neho dá dobrá šunka. Vyskúšam, keď dojeme údené :-D :-D

moncuriena

hena to su tie chlapske tahy na nas zeny:-D:-D Aj moj to zo zaciatku skusal ale nepreslo mu to:-D Podla mojho nazoru to nie je zbytocne, lebo ide hlavne o to, co do tela davas. A my sme zvyknuty len kvalitnejsie produkty kupovat a tym padom nam vobec nevadi, ze ide drahsia sunka do toastu. Vies, ta chut je potom bozska, neopisatelna!

miruska01

Zliana:)
Tento vikend ho chcem spravit. Dnes alebo zajtra si chcem spravit kvasok a cez vikend ho chcem upiect. Snad mi nikto neprekazi moje plany!:) Tomu ver, ze uz len tieto budem kupovat. Je to fakt rozdiel oproti tym menej masovych sunkam!

zliana

...miruska tak to som zvedava, kedy sa k tomu odhodlas:-D:-)..ano?...tak to som velmi rada, ze vam chutila...uz teda budes vediet, aku sunku kupovat:-)...

Hena-Martinkova

@moncuriena = má ruky ale on vždy povie, že odomňa mu viacej chutia a mňa tým úplne dostane, že mu ich aj naďalej pripravujem :-) Mňam, viem si predstaviť! Hneď by začali slinky tiecť :-D A nie je zbytočné dávať takú drahšiu šunku do toastov?

moncuriena

hena ano smrtelne vazne ti to hovorim, ze ho tak mam nauceneho a to pritom som ho ani nenutila. On tak bol zvyknuty aj doma za mlada a teraz to robi tiez tak automaticky:-) Ty mu robiebas aj ranajky? To nemyslis vazne! Co on nema ruky, ze si nevie pripravit jedlo? No to by u nas nepreslo vobec taketo cosi!!! Jednoducho mu povedz aby si ich robil sam, nie je na to ziadny navod, teda aspon ja nemam ziadny, kedze som ho nikdy ani nepotrebovala. Dobroty ake mi robi? No tych je dost vela:-) Napriklad vcera mi spravil vyborne toasty. Dovnútra dal šunku Krásno, roztekajúci syr a chlebíky natrel kečupom a posypal nejakým korením (nechce mi povedať akým). Vieš aké to bolo geniálne? Som až tri chlebíky zjedla, čo ja zvyknem tak jeden max. dva:-)

Hena-Martinkova

@moncuriena = vážne tvoj manžel robí každý deň večere? Wau :-O:-O To by som brala aj ja! Ako si ho na to naučila? Daj nejaký tip, lebo toho môjho neviem dokopať si spraviť ani raňajky a nie že by ešte aj mne niečo mal prichystať :-/:-/ A aké dobroty ti zvykne pripraviť? Pochváľ sa :-)

miruska01

Zliana:)
Jasne, hned ako sa k tomu chlebiku odhodlam ti dam vediet:) Ale co ti mozem hned teraz napisat je, ze sunku od tej znacky Krasno som si uz kupila:) Uz je aj zjedena, dlho sa u nas neohriala:D Chutila velmi;);)