Co mam jest ked skoro vsetko je bordel? Ktore potraviny su zdrave?

Príspevok v téme: Co mam jest ked skoro vsetko je bordel? Ktore potraviny su zdrave?
Luciferus

Chcem sa zacat zdravo stravovat ale nemam ponatia co jest. Je mi jasne, ze ryby a kuracie maso, ovocie a zelenina, ale co dalej? Mam kupenu hnedu ryzu, ryzove cestoviny a ryzove chlebicky. Musli nekupujem, vraj je to paradny bordel. Taktiez nic z muky a nic sladke (okrem ovocia) Mam aj sojove maso, nizkotucny syr Philadelphia a nejake nizkotucne biele jogurty, kuraciu a morcaciu sunku. To je zatial vsetko, lebo ostatne mi pride hrozne :(( Prosim dajte mi tipy ci to co mam je dobre a co mam este jest..Dakujem

tlacitko

viem o jednej vecicke ktora sa bezne predava aj v obchodoch a nemala by byt plna Eciek ani konzervantov, ani ftalatov z plastoveho obalu = detska vyziva:) ja mam od detskeho veku uz pomerne daleko, ale stale mi to neskutocne chuti a kupujem to po vagonoch :D

p.d.

Treba jest len ovocie a zeleninu a i to len taku, ktoru si dopestujes sam. Potom zistis, ze vyzeras ako Mick Jegger a nejako pridlho zijes:)

ebi77

jogurty čo vydržia už viac ako dva týždne sú všeobecne napchané sajratmi
tiež jem iba ovčí jogurt v tej sklenenej fľaštičke

doremi

nizkotucny jogurt urcite nie...ja kupujem bio selsky jogurt biely (ak z obchodu) resp. 100% ovci jogurt, ale je vseobecne zname ze v nizkotucnych jogurtoch su najvacsie sracky popridavane ...strasne vela umeleho cukru, zelatiny a aditiv aby aspon ako tak chutili... hej, s kavou suhlasim, tie co u nas bezne dostat su nekvalitne a predrazene...a to sojove maso mas bez GMO? lebo inak to jest velmi neodporucam, to uz radsej z bio obchodu sojovy lecitin na doplnenie vyzivy...ryzove chlebiky tie pufovane? tak toto nie :) tie nejedz :)

ebi77

ja som teraz v zahraničí,, a tu si kupujem občas (2x zatial som si kúpila za pol roka :D) chlebík celozrnný,, ale to tu je veľkým písané že bez prídavných látok a z právého kvásku ;) a v zložení píšu len múka, voda, kvások, sol
takže čítam ja,
ale tiež nie som si istá, že píšu pravdu, snažím sa tomu veriť