Dnešná doba

Príspevok v téme: Dnešná doba
plachta

Má pre mladého človeka vôbec význam v tejto dobre začínať? Idem do maturitného ročníka a zovšadiaľ počujem iba negativizmus, ako sa svet rúti do záhuby, krízy a neľudskosti, žiaden úprimný cit, odhodlanie, odovzdanie sa nejakému poslaniu... A nezamestnanosť. Ako si mám vybrať povolanie? Pre ľudí ako ja (s kreatívnym, humanitárnym zmýšľaním) už tu akosi prestáva byť miesto.. iba podradné práce, ľudia ich považujú za menejhodnotných, kto nevie manipulovať s počítačmi alebo ľuďmi je odsúdený na ťažké pretĺkanie sa životom.. Nemáme istoty, že to nebude ešte horšie.. a na každom kroku, v každej diskusii, všade toľko cynického pesimizmu.. Veď ten nás ničí, nie nejaká kríza. A nie je možné, aby všetky deti a mladí, čo mali nejaké srdce a túžbu pomôcť postupne nenasiakli týmto myslením a stali sa zatrpknutými a podozrievavými. Načo sa všetci navzájom presviedčame o tom, že všetko je zlé, bolo lepšie a bude bezpodmienečne horšie? Akú máme vlastne perspektívu?

MultiLevel

wantto - skvele si to vystihol.
A Maoam, prave sa stahujem :D Takze viem o com pises... :D Po 9 rokoch sa vraciam spat domov aspon na par mesiacov. Vyhodila som nesmierne mnozstvo casopisov, zositov, papierov, brozurok, letakov...nechapem, naco som to odkladala :D A to oblecenie...Neviem kde to doma dam, cize urcite kopec veci pojde na charitu, popripade mame u nas take tie zberne kose, kde sa dava oblecenie a topanky.
Ked som ukladala do krabice DVD prehravac, premyslala som, kolko filmov som na nom pozrela...Asi 5? inak som vsetko stahovala. CDcka som nepocuvala uz pekne dlho, mnohym asi aj skoncila zivotnost, kedze boli napalene :D
A inak, ja som zas "uchylna" na fotky. Na vyvolane fotky na papiery. Neznasam tie v PC, pretoze to si nemozes zobrat do ruky a pozriet si to hoc kedy. Teraz mi padol PC, fotky mam na disku, ktory je doma ulozeny. Uz som ich milion raz potrebovala a nemala som ich pri sebe...

Sejla

No ľudia sa sťažujú, lebo je im moc dobre, šťažovanie sa je znak toho, že človek sa má jak prasa v žite:P ...Ale vážne, tí veční pesimisti len sajú energiu, z ktorej potom žijú.. oni si na ten svoj pesimizmus nenechajú šahať, majú v ňom bezpečie, pohodlíčko, nemusia nič robiť, lebo nič sa nedá:D Je to len forma, ako zakryť svoju vlastnú lenivosť.
Najviac ma ale udivuje, akí sú ľudia sebavedomí, cítia sa jak majstri sveta, ktorí vedia všetko... chýba im pokora a to je najväčší problém ľudí. Tak presvedčene ti budú rozprávať o veciach, o ktorých nemajú šajnu.. na zamyslenie. Ja som sa tiež napočúvala čo nedokážem a nezvládnem. Keby sa každý radšej staral sám o seba ;)

Lulita

tak, ked jej vysla dovolenka, to teda musela pekelne rozhadzovat :))

ja pozeravam niekedy na TLC to hromadenie veci doma, tam mi rozum ide zastat, co za hovadiny ti ludia odma maju a chodia pomedzi tie haldy veci, na kope 3 metrovej a pod. proste kazdy den do domu nieco vlacia z bazarov, obchodov doslova hovadiny - ale to su zahranicne programy, Anglicko, Amerika

Lulita

Maoam - no ved...aj ked ja som zase ten typ, co keby si raz do mesiaca nedoprial malickost, ale aj malemu (nie osm zastancom nieco len na meniny a narodeniny, to je podl a mna krute) tak by som sa zblaznila, proste mala radost musi byt, aj ked je pravda, ze nieco by sa okresat dalo

Maoam

tusim nejaka baba za to sla nakoniec prvykrat na dovolenku, na ktoru nikdy nemala...lebo vyhadzovala tam par eur, tam zasa par eur na 'somariny'

Maoam

Lulita - hej, ale vtedy si uvedomis, kolko v realite za co davas a vtedy mozes aj prist na to, kde mozes ubrat (ak je z coho), teda bez coho sa zaobides a bez coho nie

ono teoreticky, ked si tych par ecok, ktore nevyhodis za 'zbytocnosti', hodis do prasiatka, rocne je to pekna suma

robili sa tu take testy, kde to par ludi skusilo, davali to v telke, no vysli z toho zaujimave sumy

Lulita

Maoam - ja viem, ale priznam sa, ze sa totalne desim dennika vydavkov, tak nejak psychicky by ma to polozilo asi :D

savox

myslim, ze jedine co ludi naozaj zahubi je ich vlastny pesimizmus. ten ich rozklada zvnutra a oni sa mylne domnievaju, ze ich nici vonkajsia spolocnost. ziadna doba nebola ale ruzova, vzdy bolo vela problemov, vzdy tu boli sebci, intrigani, stale sa muselo bojovat o prezitie. dnesny svet nie je nicim vynimocny a nie je o nic horsi ako boli tie minule. a vzdy platilo, ze ako sa na zivot clovek pozera, taky si ho vytvori.

Maoam

Lulita: poviem ti uprimne, ze ja kedy je to mozne, sliedim po akciach, vypredajoch atd., ked si chcem kupit daco na seba detto, tie handry su tak ci tak vyrabane niekde v Bangladesi a platis za znacky, navyse to same drogerka, mnohe veci su strasne predrazene a lacny krem je lepsi ako ten za 70e atd, to iste elektronika a mohla by som pokracovat, treba sa zrealnit, uvedomit si, co fakt treba, co nie a ono ked si clovek zrata, za co dal prachy (a nemusel), tak schyta zavraty, ano

mne raz jeden bankar povedal, ez sa oplati viest si dennik (vydavkov), vtedy zistis, kolko mesacne za co das...mnohi ludia su uplne v soku po par mesiacoch,ked si urobia facit....

Lulita

Maoam - no to je pravda, ja som minule salela, ze som niekde stratila 20 e a ked som si spisala tu euro za casopis, tu eura za listky na MHD, tu handra zo sekaca za 2 eur, tu nejaka desiata za 3 eur, lieky 10 a pod. zrazu mi to urobilo 70 e a ani neviem jak a bolo, mne hrozne pomylilo vnimanie prechod na euro, dovtedy mi bolo jasne, ze 100 sk je tazky peniaz a len tak ho nevyhodim a ked sme presli na euro vsetko sa mi zdalo lacne kedze 100 sk je 3 euro nieco, plus pomalicky nenapadko sa zdvihli ceny a pri tých centoch to este nebolo take velke, ale rok co rok to navysuju a uz je to hroza, najma su predrazene potraviny a tam si clovek nenavybera, oblecenie napr. drahe nie je, ale to jedlo..to je nieco hrozne vajacia 3 eura balenie male kde sme kks, jeden cas boli lacnejsie a zase su drahsie, moj muz optimista isiel do Billy z 5 eurami, mu vravim, ze to je odvaha, jasne, ze dosiel bez kecuu a inych veci doniesol vajcia a chlieb trochu salamu a vybavene :)) mu vravim, to aka odvaha s piatimi eurami ist do obchodu a fakt mi niekedy stacilo 50 sk max. 100 a nakupene bolo az az...