Dnešná doba

Príspevok v téme: Dnešná doba
plachta

Má pre mladého človeka vôbec význam v tejto dobre začínať? Idem do maturitného ročníka a zovšadiaľ počujem iba negativizmus, ako sa svet rúti do záhuby, krízy a neľudskosti, žiaden úprimný cit, odhodlanie, odovzdanie sa nejakému poslaniu... A nezamestnanosť. Ako si mám vybrať povolanie? Pre ľudí ako ja (s kreatívnym, humanitárnym zmýšľaním) už tu akosi prestáva byť miesto.. iba podradné práce, ľudia ich považujú za menejhodnotných, kto nevie manipulovať s počítačmi alebo ľuďmi je odsúdený na ťažké pretĺkanie sa životom.. Nemáme istoty, že to nebude ešte horšie.. a na každom kroku, v každej diskusii, všade toľko cynického pesimizmu.. Veď ten nás ničí, nie nejaká kríza. A nie je možné, aby všetky deti a mladí, čo mali nejaké srdce a túžbu pomôcť postupne nenasiakli týmto myslením a stali sa zatrpknutými a podozrievavými. Načo sa všetci navzájom presviedčame o tom, že všetko je zlé, bolo lepšie a bude bezpodmienečne horšie? Akú máme vlastne perspektívu?

Maoam

Lulita: ja veci zvyknem darovat, je tu viac centier, kde to mozes odovzdat, napr. deckam alebo ludom, ktori su odkazany na azylove domy, ti sa tomu fakt potesia, no ak mas nieco hodnotnejsie, za co dostanes par eur, tak to predaj, jasne

ono sa toho za rok fakt vzdy nazbiera, proste to tak je, ale tak ked pravidelne clovek robi poriadky, tak je to vramci normy, ale ide aj o to nekupovat privela, lebo sa to zasa naplni a si v jednom kolotoci, ono ked si preberies, kolko prachov za tie roky clovek vyhodil za zbytocnosti alebo veci, ktore skoro nepouziva, tak ta ide slak trafit......

tato konzumna spolocnost mi ide uz krkom

Mimulus

plachta - myslím si, že v dnešnej dobe prežiješ len s jediným heslom. Oko za oko, zub za zub. Alebo - Kto do teba kameňom tak ty doňho chlebom (ale takým 5 mesačným) :D

Ťažký boj a ja osobne som to ešte nedokázal - nedokážem sa prispôsobiť tomuto negativizmu. Viem, že by mi bolo tak lepšie, že by bolo lepšie ak by som nerozmýšľal vôbec ale nedá sa to.
Na jednej strane sa trápim a som psychicky už v poriadnej...ale na strane druhej som hrdý na svoj život, nato čo som dokázal, na to aké hodnoty v ňom preferujem.
Lenže tento svet nie je o tom aká si silná osobnosť a aké máš názory - ide o to, koľko máš peňazí, aké auto, prácu a ako vyzeráš.

Lulita

Maoam - chapem, lebo su ludia tzv. skrecky a ti zhromazduju vsetko, moja svokra napr. drzala aj stale pera, ktore nepisali, stare pravitka, Burdy z roku 70 kusky kadecoho nepouzitelneho, my ked sme sa stahovali, tiez kopec veci islo do kosa a to sme len 3 roky byvali v byte, ale to bolo tocoiek s vrecami a teraz ked sme po 2 rokoch v byte robili poriadok napocitala som 11 sietok a velke vrece, co islo do kosa, neviem kto tie veci domov nosi :))) teraz mam plnu plastovu skatulu maleho hraciek, co sa uz nehraje v tip top stave, tak to idem dat do aukcii, niekomu to urobi este radost a on si bude moct kupit nieco nove

Maoam

Lulita: ja som sa uvedomila vtedy, ked som sa musela parkrat po sebe stahovat, to je hardcore, vtedy si uvedomis, CO vsetko mas a CO vsetko je zbytocne, preto rok co rok robim to, ze prejdem vsetko vratane pivnice, vzdy sa ti za rok nahromadia veci alebo dosluzia veci, ktore ti fakt netreba, proste ich len uskladnujes, tak to zhromazdim a darujem, koniec, dokonca som presla aj vsetky svoje knihy, lebo vramci stahovani to vkuse trepat, uf, no tak som polku dala prec, nechala som si fakt len tie, o ktorych viem, ze do nich pravidelne nahliadnem...

nie, nie som typ na vela materie, presne tak, mna to zatazuje, samozrejme veci ako skrina, postel, stol, to su potrebne veci,ale mne by siblo keby ze mam byt alebo dom zapratany od povaly po pivnicu ako mnohi ludia

lepsie sa citim v 'prazdnejsom' priestore, lepsie nejak cirkuluje vzduch aj energia, ked mas vela el. spotrebicov a laminatovu podlahu, mas vkuse kopu prachu :D, takze stale musis upratovat, no...

a kedze zijem v najomnom byte, bohvie co bude, cize ak pride stahovanie, odnesiem si len to najpotrebnejsie a ak budem este kupovat nabytok, tak radsej dam viac - za skutocne drevo, ale potom mi to vydrzi do smrti a ked sa to oskrie alebo co, osmirglujem, prelakujem a hotovson

Lulita

Maoam - a to predpokladam, ze nehromadis vela, nie si ten typ

s tým nabytkom to je tak aj ked, ked clovek ma po urcitých rokoch chut na zmenu, skoda draheho nabytku, ale tak napr. ja som minimalista (mimo handier hej, aby sme sa rozumeli) :D nabytok ani nemame...resp. jedine co chcem je kniznica, lebo svoje knihy mam rada, vraciam sa k nim, dost citam a su chudence v skatuliach, mame jednu fajnu velku sedacku, ta je super a po TV jeden kus nizkeho minimalistickeho nabytku, jednu vstavanu skrinu, kde mam vsetky handry a to je tak vsetko, mne viac netreba, akurat postel by bodla tu stale nemame, ale kym na nu nasetrime...fakt nepitrebujem lustre za tisice a obrovskym masivnym nabytkom prepchatý byt

Maoam

osobne chytam mierny infarkt, uz ked kazdorocne vyradujem veci (na darovanie a tak), a toho nie je fakt vela, ale je s tym robota, zbytocne rarohy, oblecenie sa ti sperie, veci casom oskreju, napr. nabytok, ak raz budem este nieco zariadovat, tak vrazim do riadneho dreva, to vydrzi vecnost, da sa prelakovat a nemusim uz nic kupovat a basta, vydrzi do smrti

joro

Zváštne, každý radí: choď, urobíš dobre (možno)a čo keď nie, vybuduješ si karieru v zahraničí budeš sa mať dobre. Len mi povedzte keď sa Tí, ktorý odišli prečo sa vracajú späť, keď im je tam tak dobre. Maju sa tam dobre,ale čo si myslia, že v SR je už lepšie? A čo tí, ktorým už ten Povestný vlak ušiel. Lahko sa radí, tiež velakrát premýšlam keby som odišiel čoby bolo ako by to bolo. Nie každý má na to odvahu odísť, každý sa nedokáže pretlkať v silnom svete.
Máš to ťažké a aj tak sa budeš musieť rozhodnúť sám. Ale držim palce. A ešte niečo aj v cudzine sú podrazáci :-)

Maoam

Lulita: jj, je to velka zmena, decka ziju v extremoch, bud nemaju nic alebo vsetko, co si zmyslia, podla prijmov rodicov, no a co sa fast foodu tyka atd., no tak zdravotnictvo fakt nevymrie, budeme mat co robit, len kto to utiahne, to je ta otazka, navyse cest vynimkam, velka cast z tej mladuckej a dorastajucej generacie je velmi pohodlna a narocna, takze neviem, ci sa im bude chciet robit a ked, tak zrejme len na postoch - nic nemusiet a mat obrovsky plat :D

kazdopadne som si vsimla efekt, ze cim viac clovek ma (materialne), tym viac roboty s tym je a okolo toho, ale tym viac ti ludia aj chcu, proste nejak sa to nabaluje a nabaluje a zrazu zistis, ze mas domisko zapratane od hore nadol a vsetko ta ubija...

ok, mnohi si potrpia na statusy, ale casom to vyprcha, vo vnutri su prazdni, frustrovani, skor ci neskor, ale je to logicke, lebo zabudaju krmit dusu, co uz

navyse, vsetku tu materiu tu tak ci tak nechaju....takze co z toho, ok byt alebo dom zdedia deti (ak nejaku su), to este pochopim

je ale aj vela ludi, ktori ked maju za co, tak skor to vrazaju do cestovania a zazitkov, no tak ti sii odnesu so sebou aspon spomienky a zazitky

Lulita

Maoam - vcera sme boli s muz vonku a sme prave rozmyslali, ze preco to nie je ako kedysi, ze plno deciek, hluk, santenie vonku, kazdy zalezený doma, prisiel kolotoc a nikto nikde, ja akoze nemam rada kolotoce, ale viem, ze kedysi boli na ne rady, vacsina deti ich rada mala, ja som tam chodila nalepky Disney kupovat ako mala :) ale internet je vacsi pan, radsej doma, ako vonku uz...vidno to na viacerých veciach, si pamatam, ze sme boli tenke ako špilky a dnesne deti su uz poamly kazde tretie hora tuku, ihrisko im nic nehovori, nas ma 6 rokov ale na PC vobec nechodi, raz za uhorsky rok si pusti na youtube nejaku rozpravku,a le stale je u nho pritorita bicykel a ihrisko, len niekedy tam nikoho niet