Dnešná doba

Príspevok v téme: Dnešná doba
plachta

Má pre mladého človeka vôbec význam v tejto dobre začínať? Idem do maturitného ročníka a zovšadiaľ počujem iba negativizmus, ako sa svet rúti do záhuby, krízy a neľudskosti, žiaden úprimný cit, odhodlanie, odovzdanie sa nejakému poslaniu... A nezamestnanosť. Ako si mám vybrať povolanie? Pre ľudí ako ja (s kreatívnym, humanitárnym zmýšľaním) už tu akosi prestáva byť miesto.. iba podradné práce, ľudia ich považujú za menejhodnotných, kto nevie manipulovať s počítačmi alebo ľuďmi je odsúdený na ťažké pretĺkanie sa životom.. Nemáme istoty, že to nebude ešte horšie.. a na každom kroku, v každej diskusii, všade toľko cynického pesimizmu.. Veď ten nás ničí, nie nejaká kríza. A nie je možné, aby všetky deti a mladí, čo mali nejaké srdce a túžbu pomôcť postupne nenasiakli týmto myslením a stali sa zatrpknutými a podozrievavými. Načo sa všetci navzájom presviedčame o tom, že všetko je zlé, bolo lepšie a bude bezpodmienečne horšie? Akú máme vlastne perspektívu?

Maoam

Mimulus - uprimne, mozno by si v inej krajine mohol zit lepsie, niekde, kde spolocnost ma väcsiu toleranciu voci ludom, ktori su sami sebou a nejdu so stadom, niekde, kde to ti druhi az tak neriesia. Vsak skus, uvidis.

Mimulus

Maoam - no si to vystihla úplne super. preto som stále v tých svojich sračkách :)

Ale k veci majú sa všetci ľudia s vlastným názorom odsťahovať?

Maoam

Sejla - mnohi sa stazuju preventivne kontinualne aj preto, aby si ostatni nevsimli, ako sa maju super a aby im nezavideli (ti druhi), ako im je super, vazne...:DDD

Je to tak, ak si fakt v keli, nemas energiu na staznosti a vyplakavanie, lebo riesis existencne veci a prezitie, presne tak.

Maoam

Mimulus - budem ti oponovat v tom, ze ak je clovek silna a vnutorne stabilna osobnost, mozu okolo neho aj tanky padat z neba, ani to nim nepohne a uz vobec sa nenecha strhnut stadom a davom.....ale ostane sam sebou, nech sa deje, co sa chce.

Sejla

Maoam, to som vypozorovala už dávno a aj sama na sebe. Keď je niekto skutočne v prdeli, tak vynakladá 100% energie na to, aby sa z toho dostal... A ja sa rada posťažujem na somarinky, keď mi je fajn, je to prirodzené, aby sa náhodou človek nezbláznil od šťastia..

Mimulus

Sejla - myslíš, že to je o lenivosti a prepychu?

Áno je to o tom, že ľudia majú toho veľa, no to základné ľuďom chýba.

Ako úcta, láska, pokora, obetavosť, citlivosť, dobrosrdečnosť....

A vieš prečo im to chýba a prečo sú akí sú?
Pretože ich táto doba tak naučila žiť a ak človek má čo i len niečo z tohoto a len tak to ukazuje svetu tak ho spoločnosť veľmi rýchlo naučí ako sa má správať! :(
Alebo ho donúti sa odtiaľto odsťahovať.

,,Teraz na chvíľku všetci spomaľme a venujme chvíľu ďakovaniu Bohu zato, že pavúky nelietajú.,,

MultiLevel

Sejla, presne tak...pokora...
Ktosi tu pisal, aka uzasna je doba, lebo mame VSETKO! Ja s tym nesuhlasim. Myslim si napriklad, ze doba v ktorej som vyrastala, bola omnoho "cistejsia". Jasne, aj vtedy boli podvody a neviem co, ale neboli sme tak prespekulovani, nevlastnili sme po dva telefony, nemali sme najnovsie notebooky, ludia nehrabali tak ako teraz...Dnes su moji rodicia chudaci, co ledva platia ucty. V dobe, ked som vyrastala sme boli podla mojich kamaratov "bohati", lebo sme mali az hifi vezu....
Chyba nam neskutocne pokora...A akysi navrat k prirode, aspon ja to tak citim

Maoam

Sejla: v medicine sa hovori, ze clovek, ktory je skutocne chory a ma naozajstne vazne problemy, nema energiu na stazovanie sa a vyplakavanie ;-), v podstate si to vseobecne velmi dobre vystihla.