Dnešná doba

Príspevok v téme: Dnešná doba
plachta

Má pre mladého človeka vôbec význam v tejto dobre začínať? Idem do maturitného ročníka a zovšadiaľ počujem iba negativizmus, ako sa svet rúti do záhuby, krízy a neľudskosti, žiaden úprimný cit, odhodlanie, odovzdanie sa nejakému poslaniu... A nezamestnanosť. Ako si mám vybrať povolanie? Pre ľudí ako ja (s kreatívnym, humanitárnym zmýšľaním) už tu akosi prestáva byť miesto.. iba podradné práce, ľudia ich považujú za menejhodnotných, kto nevie manipulovať s počítačmi alebo ľuďmi je odsúdený na ťažké pretĺkanie sa životom.. Nemáme istoty, že to nebude ešte horšie.. a na každom kroku, v každej diskusii, všade toľko cynického pesimizmu.. Veď ten nás ničí, nie nejaká kríza. A nie je možné, aby všetky deti a mladí, čo mali nejaké srdce a túžbu pomôcť postupne nenasiakli týmto myslením a stali sa zatrpknutými a podozrievavými. Načo sa všetci navzájom presviedčame o tom, že všetko je zlé, bolo lepšie a bude bezpodmienečne horšie? Akú máme vlastne perspektívu?

Maoam

wantto - palec hore :D

dalsi prispievatel:
ze v aute bolo ticho ako v kostole :DD

no ja neviem, co by som s iPhonom robila, kedze A - neznasam telefonovanie a na tych par sms mi staci normalny mobil

no a na FB tiez nemam ucet, takze vlastne asi ani nejestvujem pre väcsinu spolocnosti :D

ja poznam dost ludi, ktori maju vsetko, este aj Wii, playstation, domace kino, proste vsetko co jestvuje, co je nove na trhu a su coraz viac nervoznejsi a frustrovanejsi a tak menia veci rok co rok, alebo si zasa kupia nove auto, vkuse daco a uz nestaci dovca do Talianska alebo do USA, uz musi byt Dubaj alebo Novy Zeland :D

proste nespokojne bludne duse, tak nejak, cim viac tych rarohov maju, tym horsie

drobo

Nefnukaj, vsetko je to len vec pocitov. Ak budes zit medzi ludmi, ktorych budes mat rad(a) a ktori budu k tebe dobri, tak ta nemusi trapit to vsetko okolo. A co sa tyka vsetkych veci - verte, ze po nich nemusite tuzit. Mne sa uz napr. ani nechce chodit na (luxusne) dovolenky, aj ked na ne mam a hocikedy sa radsej preveziem autom, ktore viac huci, ma manualnu prevodovku a citim hrbole na ceste, ako luxusnym, ktore vsetko robi za mna a je v nom ticho ako v kostole. Ja som na to prisiel az ked som si vela veci mohol dovolit a ani ja nemam dotykovy mobil, hoci by som si bez problemov mohol kupit iPhone5 - vzdy sa pytam frajerikov, ze naco su im take mobily - volat, SMSkovat a ist na web sa da aj z "crepu" a urobi to tu istu sluzbu. Sustred sa na to co je pre zivot dolezite a vykasli sa na ten marazmus co je az za "plotom" tvojej rodiny.

wantto

tak slovensko je kapitola sama o sebe. slovaci nemaju ziadny vztah k sebe navzajom, k ich krajine a statu. stat je len cosi co nema hajit ich spolocne zaujmy sposobom aby nam bolo vsetkym lepsie, ale beru to len ako instituciu ktoru ked vhodnym sposobom ojebes, tak mozes zarobit, alebo ziskat moc. a to sa netyka vobec len politikov, politici su len odrazom a dosledkom rozmyslania ich volicov. ja pocuvam z kazdej strany len to, ako by sa dal kto ojebat, na com by sa dalo lahko zarobit, ako sa vyhnut daniam, ako odrbat hento a tamto... to je proste taka svihnuta natura ktora sa prejavuje doslova vsade - v medziludskych vztahoch, v restauracii, na uradoch, u lekara, v skole, v praci, vsade.
ja sa tiez uz znova ucim cudzie jazyky a kujem plany ako odist, zistujem si informacie ako a za kolko rokov sa da v ktorej krajine ziskat obcianstvo, ake su tam legislativne podmienky, skusenosti imigrantov atd... lebo zostat tu do dochodku je cista samovrazda. nefunkcne zdravotnictvo a socialny system ktory do par rokov asi skolabuje, vysoke naklady na zivot, rozsirena chudoba a nezamestnanost a to este nedaj boh aby ste sa s niekym sudili a volali po spravodlivosti... neverim tomu ze tu niekedy bude dobre, ludia sa totiz menia len pomaly, takze aj keby tu prisla revolucia, vsetko sa vrati spat do kolaji neschopneho skorumpovaneho bananoveho statu.

Lulita

btw. Maoam - vcera som ti odpisovala dlhyyyy mail a nerachla mi posta? nadavala som, musim to zase zosumarizovat :))

Lulita

Maoam - ved ja som si chcela kupit CD prehravac a tiez som dostala, ze kde zijem hehe, inak tiez mam klasicky starsi telefon, teraz mam moznost mat z firmy novy, tak si vyberiem, ale pre muza, ten ma uz taku rarohu, ze az, ale aby som sa vytesovala z iphonu, ze mozem spulit pysky do zrkadla a fotit sa tak, to uz nie... :D

Mimulus

Aj ja stále používam Nokiu 3310, mám starý, veľký televízor, ktorý niekedy vôbec nezapnem, nie som registrovaný na FB a popravde je mi tak lepšie.

Tu nejde o to, čo človek má, akú prácu alebo čo nové si kúpil. Tu ide skôr o to ako dnešní ľudia rozmýšľajú!

Maoam

ja iPhone nevlastnim a neznasam touch-screeny ako take, iPad ci ako sa to vola tiez nemam a ani nemam v umysle si ho kupit, mam telku, ok ktora fici asi 30min tyzdenne, cize vlastne casto premyslam, naco ju vlastne mam, ok, mam este nejake DVD, takze na to sa mi obrazovka hodi, ale asi tu telku casom tiez predam ci darujem niekomu, kto ju bude potrebovat viac, ako ja

ja som po tejto stranke dost pozadu, dokonca ficim este na starych dobrych CD-ckach :D a pod.,samozrejme väcsine je to na posmech, ale to mam viete kde

Lulita

k tym novinkam :) aj mna zaraza, ze niekto si ide setrit dlhe mesiace na iphone :D podla mna to je pre niekoho, kto si to proste moze dovolit, chce to, nema problem s peniazmi, tak si to kupi, ale aby si chudoba setrila na iphone, no smiesne, kedze bezny mesacny plat na taky telefon nestaci

Lulita

MImulus - a co mam povedta mlademu cloveku? ze spasi Slovensko? ze on je ten tá vyvoleý-ná? dobre vies, ze na SR sa super kradne, prisla doba, iný rezim a ludia sa zblaznili a zacali kradnut a to im ostalo, na ukor beznych ludi, je fajn robit nieco niekde, kde nejaka nadej este je, ale, ked teraz mam rovnaky plat ako v roku 2004 tak...nie je o com...SR sa nehybe