vaginálna kandidóza

kika 098

no nie je to ani trochu "fuuj", fuuj je nieco ine, napriklad neznesitelne stipanie...URCITE si nedavajte hocijake jogurty, ale len take ktore obsahuju laktobacili - odporucam acidko - obnovuje prirozdenu mikrofloru. radsej by som ale natierala ako na vlozku . odporucaju to normalne gynekologovia -nie je to vtip!!

kika 098

ale nemoze to byt hocijaky jogurt - ale prave musi obsahovat laktobacili - a dobre je natret si aj posvu, nie len dat na vlozku

karička

Milé dámy, mne moja svokra poradila toto: Ak sa objavia kvasinky, treba si naniesť na vložku smotanu (prípadne jogurt alebo acidofilne mlieko), proste niečo s probiotickou kultúrou. Ja som to ešte neskúšala ale asi budem musieť lebo lieky mi nepomohli.

mata

Dakujem eduina. Mna to trapi dlho, doktor mi nijak extra nepomohol, tak som sa na neho vybodla. Nasla som o tom kopu veci na nete, on mi nepovedal ani desatinu toho, ale to je jedno. Ale kedze nie vsetky lieky na tu pliagu su na predpis, mozem si pomoct aj bez neho. Robim si kupele z mysieho chvosta a mam uz aj cipky a krem a samozrejme davam pozor na to, co jem atd. Uvidime co bude, snad to prejde. Dakujem za pomoc :)

eduina

mata,neboj sa urcite sa vyzdravies,len treba bojovat s tymi smradmi(prepacte za ten vyraz,ale citim to tak)ja som bola tiez na vyteroch a nic nezistili a stale mam kvasinky,citala som ze vyter castokrat ukaze ze ti nic neni a predsa su tam,ja s nimi bojujem a ide mi to,hlavne je nevzdavat sa.jedz laktobaicly,zo zaciatku 2krat denne,potom uz iba staci raz,ja ich jem uz pol roka,drz tu dietu,mozes sa poradit aj s gynekologom,ak mas dobreho,ja som sa nemohla lebo som v UK,tak som si vsetko zistila na nete,ale najblizisie ked pridem domov tak sa chystam,aj ked som sice bola u neho uz predtym,moc mi tiez nepomohol.partnera som liecila na zaciatku canestenom a teraz uz nie,pouzivame condom.ak nenajdes tu dietu tak ti to mozem poslat,ale tam by si to mala najst.drzim palce

eduina

milacik37,
myslim si ze je dost velak pravdepodobnost ze ak si ich uz mala tak sa ti vratia pri dalshich antibiotikach,preto hned ako zacnes jest tie antibiotika tak by si mala hned jest aj laktobacily.mne lekrnicka povedala ked som si ich kupovala,ze ak som brala anitbiotika pol roka tak laktobacily musim brat polroka ak mesiac tak mesiac

eduina

mata,
jasne ze lieky enmozes brat stale,iba na zaciatku potom uz ulohu zohravaju doplnky ako lakotbacily atd.,tam to vsetko najdes

eduina

ahoj mata,tu protikvasinkovu dietu som nasla takto:
daj si zoznam.sk a do vyhladavaca si daj protikvasinkova dieta,daj vyhladavat vo svete(najde ti SR a CR) a tam ti vyhodi vsetky stranky a najdes tam toho dost vela,ja som to studovala hodiny ale dolezite je povedat ze protikvasinkova dieta nie je nebezpecna iba ak uzivas dake vhodne lieky alebo doplnky,lebo iba tak sa ich zbavis,ak drzis iba dietu tak ich potlacis a nezabijes a ako nahle ju prestanes drzat kvasinky su spat