vaginálna kandidóza

aresa

Ja mam len svrbenie (ako vzdy pri mykoze), ale vytok uz nemavam. Co s tym? Aj ked mam pH posvy dobre, treba si dat antimykotikum v cipku?

janka2012

mna to tam dole ani tak nestipe ani nesvrbi len mam stale ten husty vytok ako je pri tychto vecickach.kym to nesvrbi a nestipe tak mi to ani tak nevadi ale viem ze by som to nemala brat na lahku vahu.

petickabb

Hello, ja som mala tiez problemy s kvasinkami...mala som pocit ze uz to mam chronicke...fakt, dobrala som cipky a zas a tak dookola. davam to za vinu antibiotikam, lebo som ich jedno obdobie brala hrozne vela( 9 druhov za 1 a pol roka:-().ale raz som si kupila Super Dophilus, co je urcený na tieto vaginalne infekcie a obsahuje 9 miliard probio baktérii..+ Tantum rosa... a som ok.

doc

to žuža
keby to bolo tak ako si napísala tak by nám v bruchu putovali všetky možné bakterie a všetci by sme boli už dávno pod drnom
slušne povedané to čo si napísala je taká vedecko fantastická rozprávka

žuža

do pošvy sa mliečne bakterie z acidka nedostanu vďaka tomu, že neprežijú stretnutie s kyselinou žalúdočnou, tá ich všetky pozabíja. Keď sú laktobacily dostatočne chránené, napr. inulínom, tak sa z tráviaceho traktu dostanú aj do pošvy pomerne jednoducho : preniknú cez stenu hrubého čreva do brušnej dutiny a odtiaľ je to kúsok od pohlavných orgánov, to isté sa deje s kvasinkami, napr. po užívaní antibiotík sa tiež veľmi často vyvinú kvasinky aj v pošve.

!!!!!!

ziadne acidof.bakterie nemozu posobit v posve, ked sa aplikuju oralne/ked sa zhltnu/.akoze ako sa tam dostanu tie bakterie, myslim do posvy, ked sa nevstrebavaju do krvi??je to len jeden z trikov zvysit predaj pripravkov obsahujucich bakterie mliecnehom kvasenia, respektivne rozsirit indikacne spektrum.

anu

ahojte,s kvasinkami chodim k lekarke skoro kazdy mesiac...dostanem cipky,ktore zaberu mozno na par dni a potom znovu....prosiim, neviete co zabera??????pls

keya

ahojte!neviete mi, prosim, niekto poradiť nejaky gel alebo mast?po pohlavnom styku mam velke bolesti a hrozne to stipe...za odpovede dakujem!