vaginálna kandidóza

candida

môj gyndoško má taký špecialny olejček a keď mám kvasinky tak mi to potrie tým olejčekom 15sec. to štípe trošku viac ale potom pri odchode z ambulancie akoby mi nič nebolo..a večer si dám vklady clotrimazol 3dni a je to v pohode
len vyžaduje po poslednom vklade po týždni na kontrolu ale čo by som neurobila a ja sa s ním dobre pokecá keď nemá moc ludí

hella*

Na vaginálnu mykózu je veľmi dobrá kombinácia Super Acidophilus 6 miliárd a Cesnak s petržlenom v tabl. zo stránky liečebnej výživy -odkaz odstránený- cesnakové tabl. sú výborné, vôbec ich necítiť a tento acidophilus je podľa mňa najlepšie probiotikum aké sme s kámoškou objavili. Tiež mala mykózy, ale je treba vydržať v užívaní dlhšie až kým sa odpliesní celý organizmus.
Pre maminal: problém musíš liečiť zvnútra, lebo antibiotiká ti narušili črevnú flóru, ktorú treba obnoviť. Pozri si na spomínanej stránke aj články o probiotikách.

maminal

Mohol by mi niekto povedat, ci sa ta kandidoza prejavuje aj na konecniku (teda vzadu)? Mne to vlastne tam vsetko zacalo po uzivani antibiotik. Mam svrbenie aj tam. Alebo to nie je ono? Bola som u gyn., ale doktorka nemala cas na vysetrenie, tak mi automaticky dala lieky do posvy. Vytok sice prestal, ale ta cervena koza v okoli konecnika a na ohanbi zostala. Mam to uz tak vyse mesiaca, aj mastim Kanestenom, aj pouzivam Tantum Rosa, ale nejake vyrazne zlepsenie nevidim. Mam svrbenie hlavne v noci. Mohlo by to byt aj nieco ine? Ako dlho to bude trvat?

elsana

Tantum rosa je dobrá rada mám s ňou dobré skúsenosti a nosím ju na cesty stale so sebou urobila mi fakt neocenitelné služby 36 hodín v autobusa sa aj tam dole prejaví

janka

Nebudete verit, ja som uz vyskusala vsetko mozne, co sa len da a ta pliaga sa stale po urcitom case vratila. V lekarni mi jedna lekarnicka poradila skusit Alicin- vytazok cesnaku. Aj ked Vas mozno najprv odradi ten cesnakovy zapach,skutocne som prekvapena ake to je ucinne!!! Uz tristvrte roka ani stopy po kandidoze. V zivote by som nepovedala,ze obycajny cesnak moze mat take ucinky!Nici kvasinky, pliesne virusy a dalsie bakterie, ktore nemaju co hladat v nasom tele. Jedna krabicka stoji len 60 Sk a maju to skoro v kazdej lekarni. Vyraba to Walmark.Uziva sa jedna tabletka denne.

svrbitídka

zaručene nič nepokazíš keď si v lekárni kúpiš Tantum rosa urobíš si podľa návodu roztok a potom sedací kúpeľ na 2 až 5 min. prestane svrbieť určite

donde esta

Chcela by som sa pytat ci by mi niekto nevedel poradit,ze ked mam kvasinky tak automaticky to chyta odo mna aj partner??On by nemal ist tiez ku lekarovy???

sybila

Ahojte, ja som sa dlho trápila s kvasinkami, už som ich mávala každý mesiac, k lekárovi som nechcela chodiť stále, tak som robila všetko možné a používala tiež všetko možné, dokonca som si pred oblečením žehlila nohavičky, potom som ich ešte v mikrovlnke sterilizovala, aby tam neboli nejaké baktérie, vyskúšala som všetko možné od canestenu-ten je dobrý-používam ho preventívne 1-2x za týždeň, cez lieky na predpis, ale pomohli mi až lactobacyly 5 od Swiss, najskôr som ich jedla podľa návodu a teraz si dám raz za čas a musím zaklopať, kvasinky sú preč, a ešte dobrý je tuším Femigel s čajovníkom.

myshryz

caute kocky, mala som problem s kvasinkami, tahal sa asi tak osem rokov, nevedela som si rady .....v prvom rade si treba dat vysetrit u imunologa, ci nemate oslabenu imunitu, ak ano, tak sa beru nejake male neskodne tablety a upravi sa to. imunita sa da upravit aj vyvazenou stravou....flukonazol 1x mesacne, alebo ina tbl. ktora obsahuje flukonazol, vypise gynekolog....ak nestaci raz za mesiac, jedzte ju raz za tri tyzdne...kupit si Biotron, to je acidofilovy pripravok, dve tobolky denne.....a je to. zbytocne je vam jest probioticke jogurty, lebo ak si najdete seriozne, nie replamne, clanky o tychto jogurtoch, docitate sa, ze bifidove bakterie sice obsahuju, ale len pri plneni, lebo tam boli naockovane. tieto bakterie su velmi citlive a velmi rychlo umieraju, takze v jogurtoch ktorym sa uz konci doba spotreby tam mozno prezije len jedna z nich, ak vobec.......no, a takto uz kvasinky nemam.....hura, klop, klop, klop, aby som nezakrikla.....a este je dolezite kyzdy den brat 1-2 tbl B-komplexu, to velmi pomoze aby sa nevratili kvasinky....drzim palce a prajem vela trpezlivosti....