vaginálna kandidóza

mahuliena

ahoj baby:) mam jeden problém s ktorým si neviem rady..u mna sa kvasinky prejavili prvy krát..brala som antibiotika,penicilin-Penbebe 1,5..u gynekologicky som teraz s timto este nebola,neweim hambim sa aj ked wiem ze je to normalne..a postihuje to dost zien.napisali ste tu kopu pripravkou tak to vyskusam najprv len s tou dietou,bez sladkeho a mastickou FUNGICIDIN...ale tu je moja otazka prosim poradte mi..ESTE STALE BERIEM ANTIBIOTIKA,MAM ZAPAL MANDLI,MASTICKA NEZABERA.MAM WYSADIT ANTIBIOTIKA A ZACAT S LIECBOU KVASINIEK A IST KU GYNEKOLOGICKE?? dakujem

caca

no ako to opisujete, ja citim tiez palenie a nutkanie na mocenie...a som zufala tiez a tiez nic nepomaha... ale zapal nemam, doktor povedal ze zapalene tam nemam nic... a sladkosti nejem...ja neviem ako to riesit... trva to uz vyse pol roka a zhorsilo sa to zatial natrvalo po tazsom zapale pluc,co mam robit????????

angelka

Ahojte, mne to zacalo asi pred 3 rokmi, vtedy ma este bavilo chodit k lekárovi, ale ked mi nic nezaberalo - teda iba docasne,tak som to vzdala. Teraz to mavam pravidelne.Okrem toho mam oslabenu imunitu a uz som zufala z ustavicneho chodenia po doktoroch.Skusim nieco z vasich rad,mozno mi to pomoze.Su tu skvele odkazy a som rada ze som to tu objavila.Caute

danielkaj

dobry den prajem,
chcela by som sa spytat na problem, ktory trapi mna i mojho priatela. po pohlavnom styku, ked ako ochranu nepouzivame kondom, iba antikoncepcne tabletky, pocitujem v posve svrbenie a neprijemne palenie, ked sa spermie dostanu dovnutra. tak to zacalo, no v poslednej dobe sa toto palenie obajvuje aj ked sa spermie do posvy nedostanu. lekarka mi predpisala len vaginalne tablety na 10 noci, no nepomohli. inokedy toto palenie a svrbenie npocitujem, obcas po moceni. mozete mi prosim pomoct s mojim problemom? vopred dakujem.
daniela, 20

neviem

Máte gynekologické problémy? Skúšali ste uz svetelnú terapiu BIOPTRON? Poradím Vám. Napíšte na kryon01@centrum.sk, poprípade mi nechajte svoj kontakt. Spojím sa s Vami.

karkulka

Tiez ma z toho chytala hysteria ked som to mavala pravidelnejsie ako menzes :) a dopracovala som sa k tomu ze mi vlastne chlap vsetko nahrava spat takzze bez kondomu uz ani na krok :) ale prestudovala som toho teda dost a myslim ze dat creva do poriadku je na prvom mieste ...pretoze aj tam sa kvasinky mozu udomacnit vo velkom ..takze laktobacily a to acidofilne, pretoze len tie produkuju peroxid vodika ktory kvasinky zabija ..samozrejme ze ine kmene popri tom nemozu byt na skodu :)ale citala som aj vysledky vyskumu kde zenam pomohlo jedenie probiotickeho jogurtu,kazdy den a najmenej rok:) obmedzenie cukru , ktorymi sa kvasinky zivia ..takze treba tie mrchy nechat hladovat :) a myslienka ze sa takto daju zhadzovat kila je urcite viac nez ocarujuca :P a predovsetkym to treba vopred dobre preliecit , na Candidu albicans klotrimazolove pripravky zvacsa ucinkuju ale existuju aj ine kmene ktore ked su pricinou ochorenia tak nemusia reagovat :)ale to uz by mala vediet vasa doktorka najlepsie ...btw tantum rosa je dobry ked sa problemy zacinaju pripadne preventivne ale mne osobne na rozvinuty zapal nikdy nepomohol takze by to mala byt len alternativa ako si ulavit kym sa dostanete k lekarke, pripadne volne predajny canesten ktory ked zaberie na akutne svrbenie ,budete vediet ze je to kandidoza a treba sa s tym pochvalit aj doktorke lebo s tymi niekedy treba pohnut aby vedeli co predpisaat :) nie to este cakat na vysledky vyteru ..takze hlavy hore zienky a skusajte co najviac lebo nie na kazdu plati to iste :) a pozor na ping pong efekt od chlapa

daja1

zuzana24,
tak ja som sa problémov už zbavila a dúfam, že navždy! Mala som ich 5 mesiacov, tiež som si užila, ale keď som čítala tvoj príspevok, tak som nebola na tom až tak zle. Ja som už teraz v pohode, všetko mi prešlo - asi mi pomohla tá zeleninová dieta, ale keď ty aj ješ zeleninu a nič - tak neviem, asi je v tom aj niečo iné, len sa prosím ťa neopúšťaj!!! Nemysli si, že keď niečo čítaš, že asi to máš aj ty, určite nie!!! Veľmi dobre vieš, že myšlienky sa veľmi ľahko pretvárajú na skutočnosť, radšej si mysli, že to nikdy nedostaneš,ok? A moja dcéra? Výsledky má stále rovnaké - nie dobré, ale bolesti ustúpili a cíti sa dobre, tak zatiaľ to nechávam tak, uvidíme neskôr. Ale ty si skús variť bylinkové čaje. Mňa jedine tie vždy zo všetkého dostali, ani som tomu nechcela veriť. Ale je to tak! Strašne ti držím palce a prajem všetko dobré!!! Drž sa a uvidíš, že vyhráš! pa, pa.

daja1

lenka2853,
ahoj, ani ja som tu už dlho nebola a už chodím veľmi málo. mám sa fajn, ako som drzala 2 týždne len zeleninovú dietu, tak mi mykoza prešla, už mám úplne pokoj a pritom sa každý deň teraz napchávam sladkosťami a somarinami a nič. super!!! Dcéra sa má zatiaľ tiež dobre. Síce jej nezistili nič, ale bolesti ju prešli, takže je "akože" v poriadku, len to ASLO má stále vysoké (1300), chodievame na kontroly každé 3 mesiace, ale pokiaľ nemá bolesti a problémy, tak to nechávam tak. Takže tak. Inak je všetko ok. Držkaj sa a maj sa pekne a pekné Vianoce, pa, pa.

lenka2

baby konecne po roku som sa z kvasiniek dostala. poradila mi na alergo doktorka. Brobiofix 2x denne 3 mes. su tak bifidobakterie tak upravene ze sa v neporusenom stave dostavaju priamo do creva a prilnu na jeho stenu. tam produkuju kys. mliecnu a tym znicia pliesen a kolonizuju aj prostredie posvy. stoi v lekarni asi 250SK na mesiac. uz po mesiaci som bola na kontrole a nenasiel tam lekar uz ani zapal ani vytok. nic. vela stastia