Je normálne, že sa začínam strácať?

Príspevok v téme: Je normálne, že sa začínam strácať?
Mimulus

Je normálne, že sa začínam strácať? Nespoznávam sám seba, stáva sa zo mňa úplný sebec, ktorý nedokáže odpúšťať. Ignorujem všetkých okolo seba a hodnoty, ktorým som veril už dávno neexistujú. Pomaly ale určite sa mením...ako keby som prestával existovať. Asi to je normálne len sa chcem vykecať, pretože ten pocit prázdna je strašný...
Prečo dokáže psychika tak veľmi ovplyvňovať život? prečo som prestal dôverovať ľuďom, prečo nedokážem mať rád, prečo už dlhší čas nespoznávam sám seba a hodnoty, ktorým som veril už pre mňa nemajú vôbec žiadny význam? Ináč pekný dník :)

Lulita

mimulus - ked sa clovek citi zle, vacsinou aj nieco zle robi, existuju urcite zakony na svete, da sa to pekne odpozorovat, ty sa nemas preto dobre, lebo si v bludnom kruhu, nepohynas sa prec, cely zivot je o postupe a ked niekto stagnuje, nemoze mu byt dobre a kym toto nepochopis, lepsie ti nebude, mozem prist o 10 rokov a stale tu budes vo svojich imaginarnych temach, ja uz fakt neviem :(

Mimulus

ta3 - nie nie som žiadny Genesis.

Je tu jedna malá chybička, ktorú si vy stále neuvedomujete. Pokiaľ je človek spokojný sám so sebou, s tým aké hodnoty sú pre neho na prvom mieste tak sa nebude meniť len preto, že mu je na p.ču a že tento svet vyznáva hodnoty iné. Čo ak sa zmeniť nechcem? Žiadny človek na tomto svete by sa nemal chcieť zmeniť, pretože má svoju osobnosť a pokiaľ neexistuje v živote niečo čo by ľutoval alebo sa niekedy rozhodol zle tak neexistuje prakticky dôvod. Jedine, že by sa chcel stať niekým iným a to ja nechcem.
Ak niekto napíše, že sa ,,zmenil,, alebo sa ,,chce zmeniť,, tak tomu sa veriť nedá!
Je mi to veľmi ľúto ale keď sa spätne pozriem dozadu nevidím žiadny dôvod nato, aby som sa menil. Ak by niekto z vás dostal možnosť niečo v živote zmeniť - zmenili by ste niečo? Rozhodli ste sa niekedy zle? Ublížili ste niekomu? Aj keby som dostal takúto možnosť musel by som ju odmietnuť. Netvrdím, že so dokonalý ale ani jedno rozhodnutie, ktoré som v živote urobil neľutujem!

amanda23 - máš 100 bodov :D

anjelik* -prečo by som mal byť tolerantný voči druhým, zmeniť sa len kvôli tomu že svet je taký aký je? Prečo by som mal ešte niekedy dôverovať, a prečo si stále myslíš že som idiot?
Ja viem predsa, že dobro existuje a že všetko čierne je aj biele ale prečo mám byť psychicky na dne kvôli tomu, že chcem vidieť v čiernom svete biele bodky? Radšej si budem premietať iba čiernu farbu a budem šťastnejší nie?

Lulita - čítala si čo napísala ,,nejaká užívateľka,,??? Aspoň si to prečítaj, keď už o nej píšeš!!!
Pretože ona je už niekde úplne inde ako som teraz ja a vôbec sa netopí.

Tak ešte krásnu nedeľu :)

Lulita

mimulus tu stale uvadza nejaku uzivatelku, ze len ta ho chape, ale to moze tvrdit aj zabijak, ze len zabijak ho chape, ale neznamena to, ze to je normalne, takze zase zvolil zlu cestu, hladat niekoho kto sa topí tiez, to nie je vychodiskom

Lulita

ta3 - si to vystihla, to sa tu snazime Mimulusovi vsetci vysvetlit, ze clovek najskor musi zmenit seba, aby okolie bolo lepsie

amanda23

Anjelik, kazde slovo napisane sadlo "ako rit na serbel" :D Ale aj tak je to hadzanie hrachu na stenu v tomto pripade...

anjelik*

Vieš, Mimulus, to čo ty tak vehementne stále dokola riešiš, ísť so stádom, či neísť so stádom, je na tom celom to najmenej dôležité. To, čo ti tu dokola každá jedna vypisuje je to, že musíš POCHOPIŤ a zmieriť sa a zmeniť. To jediné, čo zmeniť vieš a chceš. Nevieš zmeniť svoju osobnosť, tá je daná týmto svetom, týmto telom, ktoré máš. Vieš zmeniť svoje postoje, svoje pocity z nich. To, čo ty nazývaš vnútorný svet, to jediné je tvoje a to tvoríš každou jednou predstavou, každou jednou spomienkou a ten si veselo zasieraš úvahami o tom, aký je tento svet hnusný a aký hnusný musíš byť ty, aby si prežil. Ale tak to predsa vôbec nie je. Vždy môžeš byť nad vecou, vždy môžeš mať v sebe toleranciu pre druhých. Máš nekonečné šťastie, že ako jednému z mála na tomto fóre sa ti unúvajú písať znovu a znovu. Aj keď by ťa už, súdiac podľa seba, najradšej chytili pod krk a zatriasli s tebou. Keď ti už ani to nestačí ako dôkaz, že súcit a dobro existuje, tak potom už neviem. :o)