Je normálne, že sa začínam strácať?

Príspevok v téme: Je normálne, že sa začínam strácať?
Mimulus

Je normálne, že sa začínam strácať? Nespoznávam sám seba, stáva sa zo mňa úplný sebec, ktorý nedokáže odpúšťať. Ignorujem všetkých okolo seba a hodnoty, ktorým som veril už dávno neexistujú. Pomaly ale určite sa mením...ako keby som prestával existovať. Asi to je normálne len sa chcem vykecať, pretože ten pocit prázdna je strašný...
Prečo dokáže psychika tak veľmi ovplyvňovať život? prečo som prestal dôverovať ľuďom, prečo nedokážem mať rád, prečo už dlhší čas nespoznávam sám seba a hodnoty, ktorým som veril už pre mňa nemajú vôbec žiadny význam? Ináč pekný dník :)

Mimulus

A vieš čo je pre mňa najväčším zadosťučinením? Že sa konečne našiel aspoň jediný človek, ktorý niečo podobné prežil...
Nejdem k lekárovi - som nezodpovedný
Som chronický sťažovateľ, ktorý sa akože zasekol na jednom mieste.
Konečne mám dôkaz, že nie som sám a popravde veľmi ma to potešilo :)

Mimulus

anjelik* - a čo si myslíš, že robím? Snažím sa v prvom rade naučiť hodnoty, ktoré ovládajú tento svet. Až sa mi to podarí, potom budem riešiť všetkých ostatných. A keď sa mi to nepodarí tak...

Ak čítaš túto tému tak určite vieš čo napísala ninajenina a presne toto prežívam momentálne ja. Ale ako sa to skončí práve v mojom prípade to vie len ten hore a Fico :D

anjelik*

Mimulus, zase netreba do nemoty filozofovať o korýtku múky a začať aj rozmýšľať. Veď nie si tupec, vidíš čo je tento svet zač, tak treba sa na to pozrieť reálne a reálne sa snažiť prežiť a urobiť všetko pre to, aby ty si sa cítil dobre a aj ľudia v tvojom okolí. Stále konštatovanie vlastnej slabosti ťa v nej len znovu a znovu utvrdzuje a to nie je predsa nijak rozumné.

Mimulus

,,Vystupit z radu ale znamena vystavit sa kritike, casto zavisti od tych, ktori by tiez chceli z radu vystupit, ale su zbabeli a to nedokazu.,,

Ale ako vydržať niečo takéto ak nemá človek hrošiu kožu a nie na tom emočne tak dobre aby tomuto tlaku mohol čeliť?
Je to zbabelosť? Ja už jednoducho po 15tich rokoch nemám na toto silu a je oveľa ľahšie ísť zo stádom aj keď človek nechce, ako bojovať s veternými mlynmi, ktoré ťa počas rokov melú na prach a odoberajú z teba energiu.

ta3

Mimulus
“Možno nie som taký silný aby som bol ovečka v stáde. Čo s tým??? Možno sa nechcem stať tým, kým nie som.”
Na to, aby si bol oveckou v stade prave nepotrebujes ziadnu silu, nechas sa unasat prudom, silu potrebujes prave na to, aby si dokazal vystupit z radu, zo sedej uniformity, ale na to potrebujes zdrave sebavedomie a verit si, ze dokazes vsetko co dokazat chces. Presne, nesnaz sa stat tym, kym nie si, pretoze to by bol hlboky vnutorny rozpor, chod si vlastnou cestou, oslobod sa od predsudkov, vzitych praktik, ktore nakoniec inym mozu vyhovovat, ale Tebe jednoznacne nevyhovuju. Vystupit z radu ale znamena vystavit sa kritike, casto zavisti od tych, ktori by tiez chceli z radu vystupit, ale su zbabeli a to nedokazu.