Je normálne, že sa začínam strácať?

Príspevok v téme: Je normálne, že sa začínam strácať?
Mimulus

Je normálne, že sa začínam strácať? Nespoznávam sám seba, stáva sa zo mňa úplný sebec, ktorý nedokáže odpúšťať. Ignorujem všetkých okolo seba a hodnoty, ktorým som veril už dávno neexistujú. Pomaly ale určite sa mením...ako keby som prestával existovať. Asi to je normálne len sa chcem vykecať, pretože ten pocit prázdna je strašný...
Prečo dokáže psychika tak veľmi ovplyvňovať život? prečo som prestal dôverovať ľuďom, prečo nedokážem mať rád, prečo už dlhší čas nespoznávam sám seba a hodnoty, ktorým som veril už pre mňa nemajú vôbec žiadny význam? Ináč pekný dník :)

anjelik*

Mimulus, ja neviem myslieť za teba, iba za seba. Viem ti napísať iba vlastný názor a podľa seba. Neviem ťa ani presvedčiť, ani si ťa získať. Ty sám a jediný vieš, čoho si si vedomý a vo vlastnom vedomí. ;o) Pokiaľ ti tvoj stav vyhovuje, tak je to v poriadku. :o) Len zo všetkého najviac mi pripomínaš malé chlapča, čo sedí a trieska do bubna. Nevie prečo, nevie na čo, ale má pocit, že to je to správne, lebo sa tak rozhodlo. ;o)

Mimulus

Lulita - pekne napísané ale ja by som ani jedno rozhodnutie, ktoré som v živote urobil nezmenil a nič neľutujem.

Lulita

vsetci si na zaciatku myslia, ze nerobia ziadne chyby...a ked zistia, ze to nie je tak a zacnu preto nieco robit, zrazu sa otvori brana poznania

Mimulus

anjelik*

,,Ak ty sa budeš cítiť lepšie psychicky, budeš mať viac energie na to, aby si sa postavil okoliu.,,

Otázkou ale ostáva či chcem ešte proti okoliu bojovať, prečo sa jednoducho nezaradiť do davu a nevytŕčať svojim výzorom, názormi (individualitou).

,,Prečo by sa mal niekto zmeniť? Lebo mu súčasný stav nevyhovuje, lebo sa zle cíti a svitlo mu, že asi chyba bude v ňom a nie v jeho okolí. Až vtedy človek vykročí na cestu zmeny. Skôr nie,,

Prečo si myslíš že vidím na sebe nejakú chybu? Podľa čoho si zistila, že chyba bude vo mne a nie v mojom okolí? Podľa príspevkov na fóre? Preto, že mám psychické problémy? Čo ak si nie som vedomí žiadnej chyby? Okrem pár zlých vlastností, ktoré mám. Prečo by som sa mal meniť len preto, že mi je zle? Ja som hrdý na to kto som a aké mám názory - možno mi teraz niekto napíše, že som narcis ale pravdou je, že by som sa nedokázal kvôli nikomu zmeniť. Pretože ak niekto zmení človeka, ten vo svojej podstate prestane existovať. Osobnosť si formujeme celý život a myslím, že je nemožné ju len jedným rozhodnutím zmeniť. Ak by som si bol vedomí nejakej zásadnej chyby v mojom živote, nejakých zlých rozhodnutí, ktoré som urobil ale nič také neexistuje!

,,Energetický potenciál je neklesajúci,,

tak toto je úplná hlúposť, pretože energia je sínusoida aj v prírode napr.( príliv a odliv).

Šťastie je relatívny pojem a pre každého jedinca predstavuje niečo iné. pre niekoho lásku, pre iného jedlo, vodu, zdravie, rodinu, priateľov....

Takže ešte raz sa ťa teda spýtam kamarátka prečo by som sa mal meniť?
Prečo by som mal vidieť tie biele bodky na tom čiernom podklade a bojovať, keď ten samotný boj ma odoberá o energiu a psychiku? Prečo by som nemal radšej vidieť len ten čierny podklad a budem mať aj energiu a budem sa tým pádom cítiť lepšie - nebudem musieť bojovať. Kľudne si zmeň aj farby je to to isté :D

anjelik*

Mimulus, nemyslím si, že si idiot. Tým začneme. Nemám dôvod riešiť, čo si. :o)
Prečo by sa mal niekto zmeniť? Lebo mu súčasný stav nevyhovuje, lebo sa zle cíti a svitlo mu, že asi chyba bude v ňom a nie v jeho okolí. Až vtedy človek vykročí na cestu zmeny. Skôr nie. Prečo máš mať v sebe toleranciu? Lebo tolerancia rovná sa zmierenie a zmierenie so sebou prináša mier a mier znamená pokoj a pokoj je stav, kedy sa cítiš dobre a nevybíjaš sa zbytočne v hneve a nasratosti a ľútosti a smútku..atď. Energetický potenciál je neklesajúci. Energia znamená pre telo i dušu kvalitný pocit. Nechápem, prečo mám byť psychicky na dne kvôli tomu, že si myslím, že existujú aj dobré veci, príjemní ľudia a šťastie. Len vieš, šťastie je stav a odvislý len a len od pochopenia. To nemá nič dokopy s okolím, ľuďmi, prírodou, démonmi, vierou a ničím iným. Proste stav mysle a tou si ty. Tak ako čo iné potom treba meniť, ako práve to myslenie, keď sa máš cítiť inak? :o)
Nemaj za idiota zase ty mňa, tu ti neodpovedajú veselí ľudia, tu ti odpovedajú tie, ktoré rozumejú a pochopili, kde a čím treba začať. A nie je to okolie, ale ty. ;o) Ak ty sa budeš cítiť lepšie psychicky, budeš mať viac energie na to, aby si sa postavil okoliu. Preto ten dôraz na teba. :o)

Mimulus

I may not be there yet, but I´m closer than I was yesterday.

(Možno tam ešte nie som, ale som bližšie, než som bol včera.)

Ďakujem...

Mimulus

A ešte jedna vec - nemyslíte si, že je zvláštne že osobne nepoznám ani jedného človeka, ktorý by trpel depresiami?
A ja som sa nikdy nedokázal tváriť smutne ak som bol s niekým?

Mimulus

Lulita - To, že sa tu objavila práve Nina bol asi osud. A popravde som tu niečo vyše roka a tie príspevky mi dali viac ako ročné písanie na fóre. Prepáč ale ak existuje človek, ktorý rovnako cíti, rovnako prežíva veci a má problémy tak prečo sa nespýtať na viac? Mám sa aj naďalej stretávať len s veselými ľuďmi a tváriť sa že sa nič nedeje? Nefunguje to totiž - iba na krátky čas.

Mimulus

Lulita - som ťa nasral že :D Ale ak si to dobre čítala tak vieš, že prežívam presne to čo sem napísala ona a to doslova, preto m i je to až divné že sa taký niekto našiel.
A ak si to dobre čítala tak vieš aj kde bol v jej prípade zlom. Neviem jej diagnózu ale som veľmi rád, že sem napísala.
A myslíš, že som pohodlný alebo zbabelý? Ja neviem ako to nazvať ale aj jej to trvalo dlho... Veľmi by som bol rád ak by sa Nina ešte ozvala, pretože možno by som sa dozvedel aj odpoveď na túto tvoju otázku.