Je normálne, že sa začínam strácať?

Príspevok v téme: Je normálne, že sa začínam strácať?
Mimulus

Je normálne, že sa začínam strácať? Nespoznávam sám seba, stáva sa zo mňa úplný sebec, ktorý nedokáže odpúšťať. Ignorujem všetkých okolo seba a hodnoty, ktorým som veril už dávno neexistujú. Pomaly ale určite sa mením...ako keby som prestával existovať. Asi to je normálne len sa chcem vykecať, pretože ten pocit prázdna je strašný...
Prečo dokáže psychika tak veľmi ovplyvňovať život? prečo som prestal dôverovať ľuďom, prečo nedokážem mať rád, prečo už dlhší čas nespoznávam sám seba a hodnoty, ktorým som veril už pre mňa nemajú vôbec žiadny význam? Ináč pekný dník :)

Lulita

tym padom vzdy budes plavat proti prudu a nikdy nebudes spokojny, ale raz pride nieco, ked ti docvakne, ze musis riesit seba, aj ja som mala happy zivot, vsetko krasne a aj tak som sa dostala do sialenych stavov a dlhe roky sa pomalymi krokmi posuvam vpred, ale ja si zase na rodziel od teba nemyslim, ze som dokonala, kazdy ma medzery niekde inde, ja sa ucim byt menej citliva, lebo som mala krehku strunu dotknutosti

anjelik*

V tom prípade by som sa rozhodne zamyslela, že v čom sa mýlim, keď mi to neprináša pokoj na duši? :o)) Ale rozumiem, čo sa snažíš napísať. Ak jedinou istotou pre teba je tvoja osobnosť, logické je, že sa obávaš akokoľvek ju zmeniť. To predsa nikto nechce. Ja ti len radím, rozšír si pohľad, prehĺb ho o to, čo ti píšem stále dokola..toleranciu, zhovievavosť, súcit, pochopenie, pokoj. :o)

Mimulus

anjelik* - ja viem, že stav som ja :) Ináč pekná veta ale meniť osobnosť, svoje priority, hodnoty a niečomu sa prispôsobovať iba preto aby mi bolo lepšie na duši? Nezmením sa kvôli tomu. Radšej zomriem s vedomím, že verím v správne hodnoty a ešte som neurobil chybu ako stať sa niekým iným kvôli troške serotonínu :D

anjelik*

Ale hej, že pochopíme. To len ty si nepochopil, že ty si ten stav. :o)) Ľudia sú rôzni, každému vyhovuje iné. Jasné, že bicie, šak klavír, to ako by vyzeralo? Príliš sofistikovaný nástroj pre také tvrdohlavé stvorenie ako si ty. ;o)

Mimulus

Nepochopili ste že? Tak to napíšem ináč - ak by ste boli so sebou spokojné, so svojimi rozhodnutiami, s hodnotami ktoré vyznávate, so svojou povahou a jediné čo by vás trápilo je psychika - zmeníte sa?

Mimulus

anjelik* - odkiaľ si vzala, že mi môj stav vyhovuje? Mne vôbec nevyhovuje ale zároveň sa nemám potrebu meniť, nevidím dôvod. Viem je to napísané veeeľmi protichodne ale možno pochopíte.