Je normálne, že sa začínam strácať?

Príspevok v téme: Je normálne, že sa začínam strácať?
Mimulus

Je normálne, že sa začínam strácať? Nespoznávam sám seba, stáva sa zo mňa úplný sebec, ktorý nedokáže odpúšťať. Ignorujem všetkých okolo seba a hodnoty, ktorým som veril už dávno neexistujú. Pomaly ale určite sa mením...ako keby som prestával existovať. Asi to je normálne len sa chcem vykecať, pretože ten pocit prázdna je strašný...
Prečo dokáže psychika tak veľmi ovplyvňovať život? prečo som prestal dôverovať ľuďom, prečo nedokážem mať rád, prečo už dlhší čas nespoznávam sám seba a hodnoty, ktorým som veril už pre mňa nemajú vôbec žiadny význam? Ináč pekný dník :)

Mimulus

agartio :)

anjelik* - nebudem sa hádať s kamarátkou :) Aj tak moje myšlienky nedokážem vyjadriť tak aby ste ich pochopili :)

agartio

Co tak zacat precitanim si komentarov pod clankom, a pouzit vlastnu inteligenciu, ze ked su dva protichodne tabory ludi, tak asi nieco nebude v poriadku, a je tam ten podstatny boj o vymyvanie mozgu a dozivotnych pacientov.
Rovnako ako komentar od niekoho, kto pozna patologa, atd...
Vola sa to pouzivanie vlastnej inteligencie a mali by to zacat povinne ucit uz na zakladnej skole.

Byt vedeny za rucicku v stade je sice pekne prvych par rokov zivota, ale dospelost jedinca znamena nieco ine.

agartio

Tak, ze chces a ze sa chces dopatrat po pravde. Ak je chcenie skutocne, casom prijdu odpovede. Ak chcenie nieje skutocne, co vacsinou byva ten pripad, neurobis nic, a na druhy den ta to prejde. Ak nastane ten pripad, tak tam je aj problem, ktory v zivote mas, teda inymi slovami, ze ked sa ti napise pravda cierna na bielom rovno pred oci, kde lezi ten problem, vzdas to na druhy den, alebo uz po par minutach.

Mne to trvalo "iba" 8 rokov, dopatrat sa k tomu. Nikto mi to nenapisal, nikto neporadil, prave naopak, lekari klamali, a vsetci okolo vymyvali mozog svojimi teoriami.
Preco som to nakoniec zistil aj napriek tomu? Pretoze som chcel.

anjelik*

Mimulus, asi by si sa raz pre vždy mal rozhodnúť, či depresie máš alebo nie. :o) Lebo jeden už stráca prehľad, čo sa vlastne deje.
Citliví ľudia, nekonečne milujúci každého, kvietok, mačičku aj žobráka, nerovnajú sa pre mňa tomu, čo si ja predstavujem pod pojmom človek chápajúci a rozumný. To je pre mňa bytosť dokonale chápajúca samu seba, okolitý svet, zákonitosti života a vesmíru. Nezamieňaj si súcit s poznaním a pochopením. Ak by si dokonale chápal, čo život je, kto si, kde si a aký si a aký chceš byť, nikdy by si nedovolil depresii aby čo i len vstúpila do tvojho života. Lebo by si vedel, čo ju spúšťa, aké to má následky a či je to pre teba výhodné a či nie. Lebo by si vedel, že depresia je strata sily, energie a to by ti predsa ako bytosti chápajúcej nehrozilo. Za predpokladu, že by si bol bytosť chápajúca, dokonale by si ovládal svoje telo prostredníctvom svojho vedomia, svojim vedomím by si ovládal svoje podvedomie, nikdy by sa ti v tele neobjavili dole spomínané parazity..lebo veď kto je pánom tvojho tela..ty, či červ? Tak mi tu nerozprávaj o nejakom pochopení, že si jeho vlastníkom, že ťa práve TOTO pochopenie doviedlo tam, kde si. Citlivosť a empatia je pekná vec, ale komu ňou pomôžeš? Keď miesto toho, aby si zostal pevný vo svojich čistých postojoch, naleješ sa do obrazu vedľa teba trpiaceho a k jeho vlastnému trápeniu pridáš to svoje a ešte kvalitnejšie precítené, lebo veď ty si predsa citlivý a empatický? :o)) Nie, iba neovládajúci sa. Lebo nedokážeš mať jednu jedinú náladu dlhšie ako pár hodín. Nemáš v sebe pochopenie, ak neovládaš svoju dušu a že ju neovládaš je viac ako jasné, inak by si nevypisoval depresívne somariny.
Vieš, čo je súcit? Keď pri tom druhom stojíš v dobrom i zlom, ale nestávaš sa ním a nestávaš sa jeho stavmi. Keď mu poradíš, ale necháš ho ísť vlastnou cestou, aj keď je to cesta do záhuby. A sám pri tom zostaneš nezasiahnutý. To je potom o sile a nie o slabosti a to je potom o pochopení. Ale ak výsledkom tvojho súcitu a pochopenia je depresia, nuž asi sa niekde stala chyba. :o)

Lulita

tak mozno si take miesizelezo, ze rukami odstavis jablko, je to na tebe :D ja velmi nie som na jedenie ovocia, takze mne je lepsie odstavit a vypit stavu

Lulita

mam doma odstavovac, si nakupim z trhu ovocie, zeleninu a vecer namiesto jedenia budem pit stavy, jeden cas som to robila a bolo mi lepsie

Lulita

Sejla - tak to zaujima aj mna, skoda, ze pod clankom je taka nijaka odpoved, ze to ma zabezpecit zdravotnictvo...:D ale kuk sem, tu je lepsi clanok, ked uz...cize detox

www.moje-pravdy.cz