Operácia driekovej chrbtice v ÚVN Ružomberok - aké má kto skúsenosti?

lacenka

Pekny vecer.
Poprosim o info ak mate niekto realnu skusenost s tymto tyka sa to hlavne zien.
Som po operacii L4-L5 bez fixacie srobov-nic menene.
Pred operaciou ciastocne ochrnuta s plienkami a bolestami neskutocnymi.
Teraz sa to da vydrzat aj,ked niekedy targin,lyrica atd.,pichanie v krizoch hlavne pred menzesom a pocas neho neviem chodit-bolesti.
Zdrava prava noha je slaba,comu nerozumiem,lava mravencenie,trpnutie a hlavne ked chodim po nerovnom povrchu neistota v chodzi,necitim lave chodidlo.
VRATI SA MI CIT DO LAVEJ STRANY-NOHY?
a co s tou oslabenou pravou?
a este ked je menstruacia co robit ked ma paralizuje od pasa dole?
Na konzultacii v RK mi povedali,ze mozem byt rada,ze znova chodim.
A to som aj vdacna,lenze co s vyssie uvedenym?
VSETKYM DAKUJEM A PRAJEM VELA STASTICKA.
Anjeli s nami @):-

bodka07

Ahojte, v auguste som absolvovala operáciu v RK - výmena platničky L5/S1 + stabilizácia 4 šróbami. Neuveriteľne sa mi uľavilo, pooperačné bolesti a rekonvalescencia sa nedá porovnávať s bolesťami pred operáciou. Ja som maximálne spokojná ako s MUDr. Rusnákom, tak s celým personálom oddelenia. Neporovnateľné s inými zdravotníckymi zariadeniami.Som 6 týždňov po operácii a zatiaľ cvičím iba cviky, ktoré ma naučili v nemocnici. Všetkým držím palce a netreba sa báť operácie.

rastinko1978

Zdravím Vás pacienti,
mám 35r a mám za sebou 4x operáciu, 6x ozónot. a môžem potvrdiť, že výber poslednej operácie v RK bol najlepší. Robili mi fixáciu skrutiek a nové platničky a cítim sa najlepšie po všetkých operáciach a za 1 1/2 mesiaca som začal trénovať na bicykli min 100 km a chrbát perfektne drží len nedokážem už behávať. Mal niekto už tento problém pri behu? Ešte som zabudol telo mám také drevené ale to sa dúfam zmení po cvičení.
Tiež podotýkam,že personál je úžasný!
Ahojte

Viktoria 3

AnickaZakova na tej kontrole ti pan doc. doporucil aky postup liecby?Mas ist naRHB alebo budes cakat 6-9 mesiacov po op. a az potom pojdes na KL?

Anna Žáková

Ahojte,aj mňa operovali v Ružomberku najskôr rameno Mudr.Lastič a teraz chrbticu Mudr.Pastorek ,je to tam na perfektnej úrovni,mne šrobovali chrbticu,vkladali platničku a operácia trvala 3,5hod,operoval ma Mudr.Pastorek. 14.1.2014 som prišla s veľkými bolesťami o dvoch barlách, vyše roka som nemohla chodiť a neprešla som ani 5m bez bolesti.Bolo to fakt hrozné,už som nevládala od bolesti ani normálne fungovať. Na operáciu som sa veľmi tešila, verila som im,pretože som si vela prečítala na nete. NEUVERITELNE som tretí den po operácii chodila,bolo to ako keby som sa zobudila zo zlého sna. Na 6 deň po operáci som išla domov a zo sanitky som išla do bytu po svojich a ber barlí a bez bolestí,/jedine čo som sa bála-pooperačných bolestí/a bolesti som žiadne nemala,super som sa cítila a do konca môjho života budem vďačná lekárom a sestričkám. Sú proste skvelé,vela som už bola v nemocniciach, ale tak skvelý personál som teda nevidela. Sestričky sa nezastavia od práce celú službu ,ale pri tom sú veľmi milé a stále vysmiate,a hlavne veľmi úctivé a pohodové k pacientom. sú to moje platonické super kamošky. Bola som včera na pooperačnej kontrole,pán doktor bol spokojný s mojim pooperačným stavom,ale hlavne ja som spokojná a šťastná a hlavne môj manžel je šťastný,že mi je dobre. Mudr. Pastorek je skvelý,príjemný a veľmi pohodový k pacientom,za to ako sa výborne cítim vďačím jemu.Ešte raz VEĽKÉ ĎAKUJEM.
Všetkým odporúčam.

malaanka

tak to som veľmi prekvapená.Kto ti to tak doporučoval?
Ja som mala veľké pooperačné komplikácie a napriek tomu som bola už po dvoch meciacoch na rehab. formou hospitalizácie,ale to len preto,že bola zima,sneh a ja som chodila s chodítkom.
Viem,že aj nanenka,ktorá mala tiež komplikácie po operácii(zápal),tak hneď rehabilitovala.
A inak sa ako cítiš?
Mňa tá operácia čaká tiež a mám veľký strach.

Viktoria 3

Ahojte vsetci. Som po operacii a rada by som vedela, ci vam po op. navrhovali "vynechat" rehabilitacie, cvicit len cviky z nemocnice a az potom (cca 6-9 mesiaciacov po) mat kupelnu liecbu. Ake mate skusenosti vy? Vdaka.

malaanka

Viktoria
nepanikáír.Mrska má novú platničku a nevadí jej.
Každý človek je iný.Moja známa bola teraz na operácii v RK a veľmi si to tam pochvaľovala,tiež som jej ja doporučovala RK a je z KE.
Ja poznám človeka,ktorý má celú chrbticu zošroubovanú a nevadí mu to.
Ja som zase ojedinelý prípad po operácii krčnej chrbtice,že mám problémy.
Neboj,bude všetko dobre,držím palce

gadgetka007

Ahojte, mňa v Rk operovali v roku 2012 bola som najmladšia na oddelení 22 rokov. Operovali mi L4/L5, a konkrétne dr. Rusnák. Operácia v pohode, po prebudeni žiadna bolesť, uz v ten deň som stala na nohách, lebo neviem cikat po leziacky :D - a to,je jediná nepríjemná udalosť. Lekári, sestričky - súper!
Ťažké bolo vydržať ležať 6 týždňov, ale predtým tie bolesti boli horšie a o dosť. Teraz je to ok. Pri zmene počasia cítim bolesť v nohe. Toto leto som zdolala vrchol Kriváňa a počas lezania napísala bakalarsku prácu :)
Netreba sa báť, treba po operácii poctivo cvičiť. Neľutujem, že som na ňu sla. Kvalita života o 110% lepšia. Držím palce ;)

Viktoria 3

CATT tak teraz si ma dostal, ani som netušila, že by niečo také mohli tie šrúby spôsobiť. Idem na operáciu o týždeň, no normálne mám strach. To ťa na to upozornili, že také niečo môže byť, lebo ja to počujem prvýkrát. Dá sa s tým niečo robiť?