Operácia driekovej chrbtice v ÚVN Ružomberok - aké má kto skúsenosti?

Hakiram

Luciano, ty máš aj nejaké šróby v chrbtici? Mne budú dávať až 6... niekde na nete som čítala, že po cca 2 rokoch, keď spevnie okolo stavcov svalstvo budú tieto šroby vyberať.., čo by znamenalo ďalšiu operáciu..
Ale to už zase moc predbieham situáciu

luciano

Hakiram, z nemocnice ťa pustia asi po desiatich dňoch. Rekonvalensencia však trvá omnoho dlhšie. Najskôr učia pacienta stáť vzpriamene a chodiť, to trvá asi 7 dní, potom ho učia veľmi opatrne sedieť. A to gradovane, každý deň o 10 minút viac. Takže hodinu môžeš sedieť po šiestich dňoch, dve hodiny po 12-tich a tak ďalej a tak ďalej. Celý deň môžeš sedieť asi po dvoch až troch mesiacoch. Práceneschopnosť trvá asi pol roka, ale napríklad ja som nastúpil do práce už po dvoch mesiacoch s tým, že mi pracovisko upravili tak, aby som pri počítači mohol stáť.
Operácia vyrieši Tvoj problém tak, že tvoja chrbtica bude absolútne zdravá. Nebude ťa už nikdy bolieť a samozrejme, nebudeš ani krívať. Ako som hovoril, ja som po operácií už 10 rokov a cítim sa ako úplne zdravý človek bez akýchkoľvek problémov a bolestí.

Hakiram

Vďaka za povzbudivé slová, ešte ma zaujíma, ako prebiehala rekonvalescencia a aká dlhá bola práceneschopnosť? Ja teraz momentálne zle chodím, mám útlak na nervy pravej nohy, dúfam, že po operácii nebudem krívať.... inak stal sa mi úraz, spadla som, dovtedy som mala chrbticu zdravú, ale teraz (((

luciano

Ešte dodám, že oddelenie, kde operácie robia sú v novopostavenom trakte, je tam všetko nové a čisté. Sú tam aj izby s kompletným sociálnym zariadením so sprchou a záchodom. Prinajhoršom sú dve izby na jedno sociálne zariadenie. Je tam vynikajúca starostlivosť, výborne varia. Personál je veľmi milý. Je zabezpečená aj komplexná rehabilitácia s odborníkmi, ktorí sa špecializujú na tento druh pooperačných stavov. Takže operáciu v Ružomberku ti vrelo odporúčam.

luciano

Bol som operovaný asi pred deisatimi rokmi na to isté čo ty a v Ružomberku. Operácia sa vynikajúco podarila. Dnes sa cítim úplne zdravý a s chrbticou nemám žiadne problémy. V ÚVN sú vynikajúci odborníci na tento druh operácie a chodia tam pacienti z celého Slovenska.