Operácia driekovej chrbtice v ÚVN Ružomberok - aké má kto skúsenosti?

CATT

(mrska) Bol som operovaný na L4/5 vyštiknutie platničky a spevnenie šróbami - podopretie platničky, bolesť nohy ustúpila ako tak, ale mám neskutočné problémy s tými šróbami strašne ma to trhá a reže v chrbte, niekedy sa to nedá vydržať a je to denno - denne a moja psychika je už na dne. MÁTE NIEKTO TAKÉTO PROBLÉMY AKO JA???

Viktoria 3

mrska sedíš v práci dosť dlho, poznám to. Trochu to striedam zo státim, no sedenie prevláda. Je to najhoršie na platničky, je tam najväčší tlak, v porovnaní s chodením, či ležaním. No to isto vieš. Ja som si pred viac ako rokom kúpila kvalitnú klínovú podložku .. stálo dosť (70 €), no používam ju v práci a aj v aute. Doma sedím minimálne a to na fit lopte. Mala som aj taký nafukovací vankúšik od lekára, na predpis. Sedí sa na ňom ako náhrada za fit loptu, no tá klínová podložka mi zatiaľ vyhovuje najviac. Aj na iných fórach si ju platničkári chválili.

mrska

ahojte..
petja,tak ty máš stimulátor...ja som už y toho nešťastná lebo tie bolesti sú niekedy hrozné a hlavne tá noha nie je ono a mám v nich aj slabosť...a kolená,no idem na ne skapať ,každé vstávanie a sadanie je pre mna utrpením a to som bola u ortopéda a povedal mi že kolená sú OK..musím stále tu nohu vystierať a vraj to je od tých platničiek ale ja ich nemám menené mám tam len titánové šroby...píšeš že nepreháňaš to so sedením...lebo ja sedím v práci 8 hod. vraj to nie je dobré ...ty máš aký na to názor...
pekný deň

petja

Neurostimulator môžu voperovat, až to doporučí lekár z ambulancie chronickej bolesti a uz vlastne nič iné ti nepomáha. Ja mám implantovanu platničku titanovu, a nie je to kontraindikácia na neurostimulátor. Nechcem to zarieknut, ale velmi si ho pochvalujem, aj ked to so sedením ani s ničím iným neprehánam, ale už ziadne opiáty.

mrska

ahojte..
Viktoria áno chodila som,to ako som ti písala je vlastne samotná rehabilitácia a chodiť musíš aj z dovodu aby si nedostala trombozu,sedenie je dovolené až po 6 týždňoch ale chodiť môžeš,len samozrejme nie dlho,ved ono ta to ani nepustí lebo budeš slabšia,no ako po operácii...no a normálnu rehabilitáciu som nemala ani mi ju nejako neodporučli až v kúpeľoch o pol roka som cvičila...ja som mala herniu a prasknuté platničky,ale aká to bola hernia si an nespomínam...len viem že tam bol útlak durálneho vaku a mala som hrozné bolesti v ľavej nohe a postupne mi zanikali funkcie a prestávala som chodiť,uplne mi oslabli nohy,preto ma vlastne operovali akútne...a vlastne sa to postupne vracia takže neviem ako to bude dalej...
pekný deň...

Hakiram

Zdravím všetkých, ktorí majú problém s chrbticou... Od založenia tejto témy uplynulo už viac ako pol roka... Hrozila mi operácia chrbtice s výmenou 3 platničiek a fixovaním chrbtice 8 šrobami.... (poúrazový stav). Za toto obdobie som prešla nespočetne veľa rehabilitáciami, kúpeľnou liečbou, rôznymi procedúrami... Na kontrole koncom októbra v Rk bolo porovnaním septembrovej rezonancie s decembrovou zistené zlepšenie stavu (čo aj reálne pociťujem) a operácia odložená na neurčito... Som šťastná, hoci do budúcna je otázne, či nebudem musieť takýto zákrok absolvovať.... Denne cvičím s lanami, rotoped, posilňujem chrbát...
Všetkým prajem veľa zdravia a úspešné zvládnutie všetkých zdravotných problémov ...

Hakiram

Zdravím všetkých, ktorí majú problém s chrbticou... Od založenia tejto témy uplynulo už viac ako pol roka... Hrozila mi operácia chrbtice s výmenou 3 platničiek a fixovaním chrbtice 8 šrobami.... (poúrazový stav). Za toto obdobie som prešla nespočetne veľa rehabilitáciami, kúpeľnou liečbou, rôznymi procedúrami... Na kontrole koncom októbra v Rk bolo porovnaním septembrovej rezonancie s decembrovou zistené zlepšenie stavu (čo aj reálne pociťujem) a operácia odložená na neurčito... Som šťastná, hoci do budúcna je otázne, či nebudem musieť takýto zákrok absolvovať.... Denne cvičím s lanami, rotoped, posilňujem chrbát...
Všetkým prajem veľa zdravia a úspešné zvládnutie všetkých zdravotných problémov ...

Viktoria 3

mrska. vďaka za info. Ešte otázočka, mohla si po operácií chodiť, a ak áno, koľko na deň. Sedenie asi nehrozí, či? A normálna rehabilitácia bola kedy? Aj ty si mala foraminálnu herniu? Mrzí ma, že sa ti to vrátilo. Ja sa tiež fungujem na Dorete (aj 2-3 tablety ak je veľmi zlý deň, no aj tak to neprechádza) Grimodime (1-0-1). A ak môžeš, pokazím niečo, ak sa pred, či po operácií niečim zavďačím? Neviem ako to chodí, a nechcem niekoho uraziť.

mrska

ahojte...
Vitoria...tak ja som mala ten istý problém ako máš ty aj to isté miesto mám zošrobované,operoval ma Durný a bol fajn...po operácii sa samozrejme musíš otáčať ,lebo vlastne to je už nejaká tá rehabilitácia a s cvičením sme začali asi na 3 deň po operácii,ale to len také prstami na nohách a rukami a také aby si nebola uplne nehybná...
no a prečo sa mi to zhoršilo ani sama neviem a asi to nevie nikto,u Durného som bola naposledy asi na jar tohto roku a predtým som mala MR a podľa toho povedal že tam už nie je čo operovať vraj z jeho stránky je to tam Ok...ale tá noha mi robí to čo pred tým asi ako teraz tebe...je to možné že tie nervy sú tam už nenávratne poškodené,ale ja užívam aj lieky od neuropatickej bolesti Grimodin a ešte aj od bolesti Doretu...teraz som na injekciách,Tralgit a Milgama...
veľmi by som sa chcela spýtať pala2311 prečo bol toľko krát operovaný a čo všetko mu robila tá noha a kedy ti dávajú ten neurostimulátor...
Viktoria držím palce,moc a nech sa všetko podarí ako má...pevné nervy...
ahojte...

mjanik

v jednej knihe píše lekár,že zo 100 % urobených operácií boli potrebné iba 3,to znamená,že 97% operácií je urobených zbytočne.No a práve u týchto 97 % by bola akupunktúra výborne pmohla,nemuseli by mať poškodené telo skrutkami a iným spojovacím materiálom,ale mali svoje zdravé telo