Operácia driekovej chrbtice v ÚVN Ružomberok - aké má kto skúsenosti?

johnyd1

Mna operoval 29.10.2018 Dr. Durny,Dr Sedliak a asistoval Dr Koshab L4,5. S1 dve platne new 6 srobov
plus stabilizacne tycky vsetko titan nebanujem ani minutu lebo bolesti
ktoré som mal boli hraničné na mašlu.Operovali ma cca 5h a po zobudení som cítil úlavu.Bolesti boli len pooperačné a to sa dalo vydžat.Som už 9mesiacov po OP a je to v celku ok samozrejme je tam omedzenie,ale bolesti sú v celku preč.Ak by som sa mal rozhodovat či operovat,alebo nie určite áno,ale jedine Dr. Peter Durný.Nie je problém íst k nemu na konzultáciu.

Vela

Ak možem zareagovať na to cvičenie.Nie je pravda, že cvičenie vždy pomôže.Ja som rok a pol cvičila pod dohľadom vyhľadávanej fyzioterapeutky, poctivo všetky cviky,čo mi odporučila každý deň, naučila a usmerňovala ma ako ich správne robiť, aby výsledok bol uspokojivý. NEBOL, bolesť čím ďalej tým väčšia, nevyhla som sa operácii v Ružomberku. Operatér konštatoval, že v tomto štádiu žiadne cvičenie už nepomôže.Všetko dobre dopadlo, bolesti ustúpili, je to 6 týždňov, čo ma operovali. Cvičím každý deň cviky, ktoré mi odporučili a je to deň, čo deň lepšie.Neváhajte sa dať operovať ak ste už vyskúšali všetko, ten pocit žiť bez bolesti stojí za to, viem o čom hovorím keďže sa na chrbticu liečim od detstva.

ste blazni

Mali ste začať poriadne cvičiť rehabilitačné cviky a nie ísť pod nôž.SM system pomohol tolkým ľudom že neverim že Vam by nepomohol ak by ste ho cvicili poctivo a poriadne kazdý deň..alebo MC kenzie.NEverim proste..lenivci čo sa vysrali na rehabilitaciu a myselli si že skalpel ich zachrani..prd.Cvicenie cvicenie cvicenie..spravne prevedene cviky SM odstranai bolest do dvoch tyzdnov..samozrejme to už maloked plati ked tam mate skrutky..tie zrasty spravia svoje.Bolo treba vytrvat v cviceni a nie sa vzdavat..a po cviceni ak aj presli bolesti a vratili sa tak bolo treba cvicit viac..s paltnickami uz dokonca zivota musite cvicit !!!

bigjohn1965

Takze je to cca 4 mesiace. Dva krat mesacne zavolam. Zdvihne asi sestricka a povie: este asi nebolo sedenie lekarov a robime pacientov z minuleho roka....
K comu je to dobré ? Tahat ludi za nos ? Peniaze, znamosti alebo co ine treba ? Ved staci slusne zavolat, sorry chodte inam, u nas tak za rok ! Mozno ! Lebo ani to neviete ci ste v nejakom poradovniku. ..... Ano, takato moja skusenost z Ruzomberka ! Lekari mozu byt super, ale co z toho, ked sa tam nedostanes... Kto vie kolko cakal na operaciu Béla !

Lenkacor

ja som bola na operácií v Martine,vlani,trikrát v januári,júli a decembri.Najprv S1 L5-veĽká extruzia so sekvestrom,potom fibroza a protruzia L4-L5,teraz dekompresivno stabilizačný výkon S1-L4,mám 6 skrutiek a titanovu klietku vyplnenú autolognou kos´tou.do novembra 2017 som žiadne problémy nemala.Teraz som ešte stále na opiátoch/Transtec/,noha ma bolí,síce menej ako pred tretiou operáciou.chodím zatiaľ s fr.barlami.Pravidelne cvičím,je tu niekto s podobným problémom?

bigjohn1965

Z Ruzomberku som sklamany. Bol uz dva krat na konzultacii. Najskor ze 3 driekove. Skusil som to jednoduchsie, laparoskopicky v Piestanoch. Podarila sa jedna. Druhe zhodnotenie v Ruzomberku, treba surne este dve. Uz su to dva mesiace, volam tam. Ze este nezasadali.... Ze teraz riesia ludi z minuleho roka. Sklamanie, sklamanie ....zbytocna nadej ?!!

Brerka

Ajanka ani nerozmýšľaj mna operovali pred 3 týždňami v Martine mala som to iste čo ty to krivanie bolo hrozne mám 39 a cítila som sa ako stará babka kľudne mi môžeš napísať na mail breruska@azet.sk ak by si chcela niečo poradiť viem aké to je sa rozhodnúť

ajanka

prosím, prosím...som na vážkach...operácia alebo nie...keď čítam príspevky, tak mi z toho vychádza, že po operácii sa cítia pacienti horšie ako pred. A to dlhodobo. Mne hrozí operácia driekovej chrbtice L5.S1, hernia disku a vyliata platnička tlačí na korienky nervov, z toho mi stŕpla (zmeravela) zadná strana pravej nohy, aj päta a dva prsty na nohe, krívam. Marodujem od 10.mesiaca minulého roku, bola som aj hospitalizovaná pre silné bolesti, mám Lyricu, absolvovala som 2krát infúznu liečbu a vybrala som niekoľko injekcií. Včera som bola na konzultáciu ohľadom ozónu a lekárka mi jasne naznačila, že v mojom prípade mi oz. injekcia nepomôže, nakoľko zdravotný stav si vyžaduje operáciu. A teraz babo raď.

Adelaidina

Dobrý den. Po cca 5 rokov premýšlania , či operovať, či nie, som sa tento rok už rozhodla pre ano. Presne tie otázky pre a proti mi bránili v rozhodnití. Pred tými rokmi mi Dr. Durný povedal, že ano , treba to. No kedže som mala velký strach a problémy ako tak zvládnutelné, tak som to odkladala.No na jeden 2017 mi po dalších vyšetreniach a dalšej konzultácii v RK u Dr. Slobodu som sa rozhodla ísť do toho. Tiež mi povedala , že to je na mne, no že mi hrozí preseknutie miechy platničkami....Takže teraz som už mesiac po operácii, krčnej , výmena 3 platničiek z výstužou. Všetka česť a vdaka Dr. Slobodovi, bol za mnou mimo vizity, dokonca mi priniesol prefotený snímok rontgenu po zákroku, všetko mi vysvetlil na ňom a proste ten prístup ..klobúk dole. Všetok personál ochotný, všetko klapalo ako hodinky. Proste príkladná starostlivosť. Ležali so mnou žienky po driekovej operácii a ich popis bolestí pred a po bol jasný, že nelutujú. Ja som do toho mala ísť tiež skôr, no som rada , že mám za tým a že je zatial všetko ok. Snád bude už len lepšie.