Operácia driekovej chrbtice v ÚVN Ružomberok - aké má kto skúsenosti?

Dasakys

Ja som dva roky po operacii driekovej chrbtice,mam šest šrob a vymenu dvoch platniciek.Preddtym som uz iba lezala,nemohla som chodit,mudr Pastorek mi povedal,že ak mi pomožu aspoň trošku budu radi.Operoval ma aj s mudr Slobodom.Musim sa im poďakovat,lebo chodim aj ked mam stale bolesti bedier a chrbta,som sa tale na infuzkach,obstrekoch a liekoch a psychicky som uz na dne.chystam sa na kontrolu,tak uvidim čo povie

Dasakys

Ja som dva roky po operacii driekovej chrbtice,mam šest šrob a vymenu dvoch platniciek.Preddtym som uz iba lezala,nemohla som chodit,mudr Pastorek mi povedal,že ak mi pomožu aspoň trošku budu radi.Operoval ma aj s mudr Slobodom.Musim sa im poďakovat,lebo chodim aj ked mam stale bolesti bedier a chrbta,som sa tale na infuzkach,obstrekoch a liekoch a psychicky som uz na dne.chystam sa na kontrolu,tak uvidim čo povie

Ibanna

Ahojte. Chcem vam povedat nieco o mojich skusenostiach. 16 rokov som sa liecila nabolesti chrbtice v krizovej oblasti. Bol tam aj posun platnicky L5 S1 potvrdeny MR. Nikdy mi ale nenavrhovali operacnu liecbu. Vela vela bolesti a zlych skusenosti s lekarmi, az kym mi neochrnula noha, najviac chodidlo. Vtedy mi navrhli operaciu, samozrejme som suhlasila. Jedine co lutujem, ze som neisla na operaciu skor. Bola som operovana v UVN Ruzomberok v juli 2015. Dostala som umelu platnicku a 4 srubky.Operoval ma MUDr. Sloboda. Velmi profesionalny pristup, navyse mily. Som mu nesmierne vdacna. Lieky len na regeneraciu nervov, pretoze citlivost nohy je znacne oslabena. Uz je to 7 mesiacov po operacii.Chystam sa do kupelov.

Sanuska5.1

Zdravim vsetkych chrbticiarov,musim suhlasit,ze vsetky dostupne metody bez operacneho zakroku su len docasne oddialovania problemu. Ja som bola operovana 22.1.2016 a kedze som este v stave zotavovania,tak neviem dokonale posudit posun v zdravotnom stave,ale uz teraz sa citim ovelaaa lepsie. V nohe su este dozvuky,ale lekar potvrdil,ze bolesti neustupuju hned. V RK je skvely tím lekarov aj sestier,opatrovateliek,takze super.Odporucam chodzu,ja som sa silou mocou hrabala na nohy skor,pretoze som vedela,,ze tri dni lezat sa len tak nerozchodi.Vdaka tomu,ze som sa snazila chodit a chodit,pan primar mi povolil odchod o den skor.Ked som vedela na 100/,ze pojdem na operaciu,tak fyziatricka aj neurologicka mi stale vraveli "vramci moznosti cvicit a cvicit,aby bolo telo pevne".Na rehabky som chodila na Antolsku rok a poctivo aj sukromne k fyziartricke..Stav sa nezlepsoval.Ja som bola s L/2/3 tlacila do nervov,mrcha jedna:) ..povolanie a sport...no uz je umela aj so sroubami.
Je fakt,ze silnejsie telo sa skor s operaciou vyrovna..Kto planujete ist,cvicte pred tym ruky,nohy ,aby ste sa vedeli zdvihat z postele.Ja verim,ze moje rozhodnutie do toho ist bolo spravne a neoddalovala som problem na niekolko rokov..Drzim palcek vsetkym a dakujem celemu Personalu v RK odtialto z Petrzalky.

bejuska299

Mňa operovali v Ružomberku 23.11.2015 Mudr Koshab ,mala som 3 stavce zlepené s dvomi stlačenými platničkami, takže vymieňali 2 platničky v krčnej a poistili to 4 šróbkami, odstránili všetky výrastky . Na druhý deň po operácii som už pochodovala po chodbe. Na tretí deň šupito domov, myslela som si , aká paráda, nič nebolí. Ale to za to, že celý čas som bola na infúziách s liekami proti bolesti. Doma to bolo horšie, muž ma musel 3 - 4 dni strážiť, aby som sa nepredávkovala. Aj preto, že tie stavce boli úplne zlepené so stavcami, tak ma naťahovali ako na škripci - najviac ma boleli ramená a ruky.Ale od toho dňa super, každý deň lepšie a lepšie. Na kontrole po dvoch mesiacoch doktor konštatoval, že super zrastené, v super pozícii. Na to, že mi predtým tŕpla celá pravá ruka a bolesti ako pri pásovom opare, si už ani nespomeniem. Teraz čakám na koniec februára , som objednaná na rehabilitácie, potom 29.4.2016 kontrola v Ružomberku, kde mi predpíšu návrh na kúpele. Ešte sa mi nedá zohnúť, ani zakloniť, rotácia tiež nie je povolená, ale kompletne fungujem už od polovice januára, iba si dávam pozor na ťažšie bremená. Posilujem nohy a na ostatné si počkám na RHB.Takže držím všetkým palce a netreba čakať na to, že to samé zmizne, a ozón je len také preklenutie, prípadne keď sa nedá operovať. A s vekom pribúdajú choroby, to sa pooperačnému stavu určite nepomôže. Tak sa všetci držte.

Mirka - Rasto

Ahojte. Dnes sme boli s manzelom v ruzomberku na neurochirurgii u mudr. Michala Šprocha kde mu povedali ze musi ist okamzite na operaciu. Vraj si ma vybrat bud sukromnu kliniku v BA kde zaplati 1700€ a zoperuju ho niekedy v marci alebo pocka do juna - jula a bude operovany v ruzomberku. Tak teraz nevieme co mame robit. Maju mu vymenit platnicku L5S1 a sroubovat. Ma niekto nejaku takuto skusenost?

Dodyz

Ja som podstupil operaciu v RK 25.5. Posunuta a prasknuta platnička L4 atd.bez fiksacie.Mam za sebou rehabilitacie doma v TT cakam na kupele.

Operacia super ,lekarsky kolektiv neskutocny.

Chcem im vsetkym podakovat!!!

Uz zlahka trenujem futbal.Mam 39r.

milenalaa

Ahojte, ja som si po uraze, spadla som zo stromu zlomila chrbticu a stavec sa mi posunul do miesneho kanala, takmer som ochrnula. Absolvovala som dve operacie a pomohli mi, lekar mi odporucil wobenzym, aby som sa dala skor dokopy a pomohlo to. Chodim, zijem, pracujem, aj ked je pravda, ze poberam invalidny dochodok, uz nebudem nikdy fit ako predtym, ale snazim sa byt aktivna ako sa da. Drzte sa vseti

kotuc

Zdravim vsetkych,ja som ma minuly rok uraz,bol som operovany na chrbticu,,zlomenina stavca L2,robili mi stabilizaciu 4 srobami.Operovali ma v BB,som polroka pn,cakam na kupele,doma cvicim cviky co mi dali.No chcel by som vediet kedy a ci vobec budem moct robit vodica z povolania,ked som po takejto operacii.Zatial vacsie problemy nemam,sem tam to trosku ztuhne,ale ked chrbat rozhybem tak to ujde.Prosil by som ak ma niekto nieco podobne,nech mi napise ako sa citi,ci jazdi a tak,na moj mail,,Dakujem,,