Operácia driekovej chrbtice v ÚVN Ružomberok - aké má kto skúsenosti?

nikyb

Ahojte vsetci,

Tiez mam vyskocenu platnicku L5/S1-extruzia/zuzena miecha uz druhy rok, bolesti do lavej nohy som mala ukrutne, necitila som si polku zadku, stehno, do chodidla a kolena mi vystriekovala bolest no zle. Prisla som spat na Slovensko lebo v UK ma nechali 2 roky v bolestiach bez MRI.
Zacala som SM cviky, vsetko sa zlepsilo a pocas roka som mala minimalne bolesti no musela som davat pozor. Teraz sa mi bolest vracia do druhej nohy. Som objednana na operaciu k Dr. Durnemu v septembri kedze skor nemozem a chcela by som sa opytat ako to vyzera s aktivnostou ludi po operacii. Ja som sportovec a dennodenne cvicim v posilovni a tancujem spolocenske tance. Toho sa vzdat nikdy nechcem a preto sa chcem opytat ako to vyzera s vami ludia co ste uz operaciu mali..
Stale sa neviem rozhodnut ci si dat sruby alebo to skusit len vycistit a tym padom v platnicke bude prazdne miesto.

Dakujem!

Fredy

Zdravím, pred rokom mi operoval dr. Durný driekovú chrbticu prístupom z predu (cez brucho), z boku a zo zadu. Klobúk dolu, sú to naozaj fachmani, trápili sa so mnou 7 hodín, vymenili 3 platničky a nainštalovali mi 12 šróbikov. Nechcem nikoho strašiť ale rehabilitácia je veľmi veľmi dlhá, bojím sa stále kýchnuť čo to stále bolí, ale odstránili mi skoro 90 % mojích problémov vrátane pomočovania ! Bolesť pomali ustupuje a je to na dobrej ceste.
Takže ak treba operovať neváhajte, lebo vás tie problémi dobehnú a potom sa to bude ťažšie naprávať.

cica

dobry vecer ...chcem reagovat na otazku ake ma kto skusenosti s UVN Ruzomberok...Bola som na operacii driekovej chrbtice stabilizacia styri sroby vymena platniciek....20.6.2016 operoval ma mudr.Tomas Sloboda.Co mozem povedat ..operacia skvele dopadla citila som sa tam vyborne vynikajuci team doktorov sestrciek staroslivost vyborna.Tiez som mala obavy ale skutocnost fakt klobuk dolu.Po operaci sa citim vyborne kto ma problemy s chrbticou neodkladajte to vedia pomoct.Tiez som sa trapila tri roky vsetko som skusila nic mi nepomohlo tak jako operacia.

Mikymiska

Pekný den.ja som už po jednej operácii chrbtice mam 6srobov.na budúci týždeň nastupujem na ďalšiu operáciu elektostymulator.mate to uz niekto za sebou?prosim dajte vediet co to obnáša.ďakujem.

stefan55

Dobry den,

chcel by som vas poprosit od radu. Mam rozdrvene platnicky L3/L4, L4/L5, L5/S1 a uzky spinalny kanal. Bol som na konzultacii u MUDr. Rusnáka asi pred mesiacom. Som objednany na vymenu vsetkych troch platinciek v Maji 2017. Momentalne mam bolesti miernejsie, nez pred rokom ked sa mi to pri praci rapidne zhorsilo. Bolestami trpim uz 25 rokov, bol som aj viac krat hospitalizovany. Mam urcite obavy z toho ako to bude po operacii. Momentalne sa mi ulavilo a zvazujem ci ist na operaciu.

Dakujem

FFero

Mne zacali problemy s chrbticou 10/2015 zacal som konzervativne liecenie, rehabilitacia, infuzie. MR v januari 2016 ukazalo rozsiahlu herniu L5S1. Pridal som SM system ale stav sa stale pomaly zhorsoval. V aprili to nahle preslo do stavu ze som nevedel poriadne chodit nervova bolest vystrelovala do celej nohy a zacali problemy s mocenim. Hospitalizovali ma na neurologiu, dalsie infuzie. Bolest sa trocha stlmola, ale malo to daleko od idealu. Spravili mi tam dalsi MRko ktore ukazalo rozsiahle vytecenu platnicku a uvolneny sekvester ktory tlacil na korenovy nerv. Bola nutna okamzita operacia. Pri operacii mi odstranili precnievajucu cast platnicky, ktora tlacila na nerv. Akutna bolest nohy ustupila, ale zatrpnutie prsoto na nohe ostalo. Poctivo cvicim viac krat denne. Problemy sa mi pomaly vracaju spat. Kontrolne MR v auguste 2016 ukazalo opetovne vytecenie platnicky. Neurochirurg doporucil platnicku vybrat, vlozit nahradu a zastabilizovat 4 srubami. Tento zakrok vsak s urcitostou prinesie problemy na vyssich platnickach. Zvazujem co robit som stale na PN. Zmenil som zamestnanie a v decembri by som mal nastupit, chcem tiez absolvovat kupelnu liecbu. Ak sa vela pohybujem tak sa citim dobre, problem mam pri dlhsom sedeni a nemozem sa vobec zatazovat bedrovu cast, nic dvihat ani silovo sportovat.

Yunna

Ja mam za sebou operaciu krcnej chrbtice. Velmi ma bolela prava ruka a nakoniec vysvitlo, ze je to krcna chrbtica. Musela som absolvovat operaciu, dala sa dokopy, ale chvilu to travlo. Musela som chodit na rehabilitaciu, zacinat pozvolna a brala som wobenzym

Er42

Na operaciu sa čaka rôzne. Niekto aj pár mesiacov. Ja som to mal dost akútne . Sekvester 22x12x11 platnička L5S1 . No mal som stastie po dvoch tyždnoch od vyšetrenia u mudr. Durneho mi rano o 8 volali, že im niekto vypadol a ci sa viem dostavit do 12 do nemocnice , že ma hned na druhy deň budu operovat. Tak ma hned z domu odniesli a tam mi spravili predoperacne a na druhy den pod nôž. No co tam boli niektory čakali aj 3 mesiace a mali problem aj s pomočovanim. Mal som proste pri tom mojom trapeni ked som sa pri najväcsich bolestiach nevedel ani nadychnut aspon trošku štastia. Teraz je to musim poklopat super . Bolesti skoro žiadne . Postupne sa rozhybavam a cvičim. V zime kupele a na jar dufam do prace. Tak držim palce.

ono

Dobrý deň.
Pekná diskusia.
Mam tiež problémy s chrbticou. Pred 8 rokmi mi ochrnula pravá noha. Bol som na MR aj CT. Diagnóza posunutá a prasknutá platnička. Doktor mi povedal že operácia nie je nutná. Za pol roka som nohu rozbehal. Ale od vtedy mam stále nejaké problémy. Krče v nohe. bolesti. Vstavanie štvornožky z postele. Najnovší problém je že mi cvrkne do gatí. Mal niekto podobný problém? Strašne sa bojím operácie.

aja36

Dobry den chcem sa spytat ako dlho sa caka na operaciu chrbtice bola som v RK u pana dr.Durneho a on ma len zapisal do zoznamu caka telov ale nepovedal cca ako to bude dlho trvat dakujem za odpoved