Prírodná kozmetika - Skúsenosti

Príspevok v téme: Prírodná kozmetika - Skúsenosti
Fleur-de-lis

Ahojte,

tí, ktorí ste prešli na prírodnú kozmetiku, môžte sa podeliť o skúsenosti, teda či vám nejak pomohla? Napríklad pri akné, príliš suchej pleti, príliš mastnej, ekzémoch, či iných problémoch. Teda či ste priamo zbadali nejaký rozdiel.
A môžte samozrejme odporučiť značky.

Ďakujem

PS: práve mám na tvári vzorku krému od Annemarie Borlind, teda, to je krásna vôňa :)

Curioustimi

Ja osobne dlhe roky zápasím s ekzémom už je to 15 rokov, náhodou som narazila na kozmetiku Soaphoria, je to slovenská prríodna značka. Používam ju už asi tri roky a zatial som bola asi so všetkým spokojná. Na ekzem som vyskúšala ich univerzálne balzamy, nechtikovy ale aj olivovy boli výborne a účinne pri hojeni a proti svrbeniu, taktiež používam kolekciu pre bábätka, ta mi robí výborne na pokožku. Tvar mam komplikovanejšiu, ekzém spojený s občasnými vyrážkami a čiernymi bodkami. Na to používam ich ružový íl zmiešaný s muškátovou kvetovou vodou, ktoré zmiešam a aplikujem vo forme masky, a kolekciu na citlivú pleť. Musím povedat, že najmä krém je úžasný, konečne mávam prevaždne peknú a zdravo vyzerajúcu pleť.

simka111

Potrebujem radu :) Mám 27 rokov a stále problémy s akné, pleť je zároveň dosť vysušená a dehydrovaná, preto potrebujem niečo čo pleť dokonale vyčistí bez toho aby bola vysušená...
Momentálne mám čistiacu penu Alverde, pleť dobre vyčistí, ale zároveň príliš vysušuje, pretože v zložení sú prírodne konzervanty ako linalool a pod.

alicazazrak

kupujem uplne bezne na vivantise i na alze, maju tam snad uplne vsetko. A vzdy si najdem nejaky zlavovy kupon na bonipo. sk, takze to potom vychadza na dobru cenu

Zuazana B

ahojte, kupujete kozmetiku normalne na internete? ja som nikdy nekupovala, ale teraz mi to pride take lepšie, že by som nemusela chodit po obchodoch...

mersia

Remcike niekedy je menej viac to ano, ale povedala by som, ze v tom zmysle, ze kombinovat viacere znacky sa neoplati. Ale ked uz pouzivam tak jednu a poriadne a najma pravidelne aj rano aj vecer, mna dlho otravovala vecerna starostlivost, ze odlicit sa, dat si krem a tak, ale zvykla som si. A oplatilo sa :)

remcike

Aha, dobre dakujem. Len som to potrebovala vediet lebo vies niekto pouziva napriklad len cistiaci a denny krem. Ja som pravdupovediac presla tiez na take minimum len aby som nieco mala na tvari, taky zaklad lebo som mala pocit, ze uz mi to viac skodi ako pomaha. Idem to teda objednat a budem dufam, ze mi konecne nieco pomoze

jarmilaku

Z ENERGYNATURE používam všetko..aj krémy aj gély..všetko z toho má svoj zmysel a opodstatnenie..keď chceš vidieť nejaké to napredovanie, tak je najlepšie používať celú radu..aby to všetko spolu ako sa hovorí hralo..dopĺňalo sa..aj ja by som ti vedela o tom písať a to dlho, že čo všetko som vyskúšala..aké značky som pozerala..ale ten čas mi veľa dal..zistila som na čo sa orientovať..