Prírodná kozmetika - Skúsenosti

Príspevok v téme: Prírodná kozmetika - Skúsenosti
Fleur-de-lis

Ahojte,

tí, ktorí ste prešli na prírodnú kozmetiku, môžte sa podeliť o skúsenosti, teda či vám nejak pomohla? Napríklad pri akné, príliš suchej pleti, príliš mastnej, ekzémoch, či iných problémoch. Teda či ste priamo zbadali nejaký rozdiel.
A môžte samozrejme odporučiť značky.

Ďakujem

PS: práve mám na tvári vzorku krému od Annemarie Borlind, teda, to je krásna vôňa :)

Defcon

Brigita a salmamodelka, moja mama si vyraba kozmetiku pre vylucne vlastnu potrebu, maximalne este venuje trosku susedom ked maju realny problem.
Jej kozmetiku by ste nedoplatili, pouziva vylucne to co priroda nadeli v tej najrydzejsej podobe. A odraza sa to vo vyrobnych nakladoch. -)))) ked med, alebo propolis tak od vyhlasenych rodinnych vcelarov daleko v lesoch, bylinky tiez nie od cesty. Mama je perfekcionistka a robi si to pre seba..-)))
Ale odraza sa to v ucinnosti, nejake problemy s pletou, alebo kozne problemy mama pozna len z pocutia.
Preto ma jeduje, ked fabricky vyrobok niekto pasuje za prirodny vyrobok.... veruze nie. To by vas ta kozmetika stala 10 nasobok. Jednoducho velkoseriova vyroba bude vzdy len chemia alebo ich nahrazka.

Brigita232

Defcon mna by ta vasa vyrabana kozmetika zaujimala. Odkaz sem nedavaj, ten ti zmazu, mate nejake info na nete, nazov kozmetiky? Ja idem teraz skusat Havlikovu apoteku , pouzivala som roky Elysson, ele ide dost do penazi. Salmamodelka nestrapnuj sa tu a chod si upravit makeup radsej..

salmamodelka

Defcon, pozrela som si niekolko prispevkov od teba. Velmi zavadzas. Mozno si zatrpknuta, ze kozmetiku tvojej maminy bylinkarky nikto nebere vazne. K tym certifikatom - proste mas to moc zjednodusene. Kazdy produkt ktory ide na Slovensko, ak ho chces legalne predavat, podlieha dost narocnemu procesu certifikacie, pri ktorom su vzorky skusane na pleti, kozi a podobne. Certifikat tiez musi vydat len schvaleny slovenskym regulatorom certifikovany urad resp. spolocnost. To co ty tu vypisujes o ovciach a co je dobre pre ovce to je neskutocne urazanie ludi.Ak si prisla urazat ludi na diskusiu tak sa uvedom, lebo oznamim adminovi.

erina24

renculaa skús si nájsť stránke Annemarie Börlind tam si vieš všetko o tej certifikácii prečítať, ale v podstate ide to, že vďaka takýmto certifikátom vieš, že nakupuješ kvalitný, prírodný a hlavne účinný produkt, čo si myslím, že je dôležité, najmä keď už nie sme najmladšie ako aj ja :P

Defcon

Ano Zuzi, o tom presne tie certifikaty su. Presvedcit ovce, ze produkt s certifikatom je niecim vynimocny a ze dostanu nieco lepsie. Nedostanu zialbohu, dostanu zas len produkt z velkovyroby, v ktorom su nahradene niektore zlozky inymi zlozkami s nulovym realnym vyznamom. Ale ovce sa raduju, lebo sa odlisili a firmy sa raduju lebo za krem s certifikatom zarobia viac. V konecnom dosledku maju ovce znicenu plet s problemami a su bez penazi. Ved ked citam aku plet mali nase ovecky donedavna a ako im pomohol certifikovany vyrobok, tak niekde musi byt chyba. O 2 roky firmy vymyslia dalsiu modnu vlnu a tunajsie ovce sa budu nadchynat ako im tie vyrobky pomohli na ich tazku, unavenu, aknoznu a suchu plet .

zuzi74

Defcon, keby si tu o tych certifikatoch vysvetloval aj tisickrat v jednej teme, tunajsie damy to jednoducho nepochopia. Pre ne certifikat=najlepsia a najkvalitnejsia prirodna kozmetika.
Im nejde o to, aby pouzivali naozajstnu kvalitnu prirodnu kozmetiku, im ide o tie certifikaty, lebo bez nich kozmetika nie je kvalitna a nieco take predsa nemozu pouzit na plet.

Defcon

Zajha, tie certifikaty si najdes na googli. Problem je v tom, ze ak chces byt detailstka, tak si prestudujes zlozenie onoho certifikovaneho produktu a zistis si neziaduce ucinky latok v zlozeni. A zistis zarazajuce veci. Vyrobca aby splnil podmienky certifikacie, tak pouzije casto zlozenie, ktore ma horsie vedlajsie alebo mozne ucinky. Vsetko len kvoli modnemu certifikatu a snahe odlisit sa.
Lebo o peniaze ide az v prvom rade. Nemyslite si, ze vyrobca je tu kvoli tomu aby vam pomohol s pletou. Vyrobcovi ide vyhradne o vasu penazenku.

tutri

*paulinocka*
A čuduješ sa jej?..Ja teda nie..Ja tiež mám rada darčeky tohto typu..Ktoré môžem využiť a ktoré sú kvalitné..To je kombinácia ako lusk..Praktické darčeky napríklad u nás v rodine sa vždy najviac osvedčia..