Prírodná kozmetika - Skúsenosti

Príspevok v téme: Prírodná kozmetika - Skúsenosti
Fleur-de-lis

Ahojte,

tí, ktorí ste prešli na prírodnú kozmetiku, môžte sa podeliť o skúsenosti, teda či vám nejak pomohla? Napríklad pri akné, príliš suchej pleti, príliš mastnej, ekzémoch, či iných problémoch. Teda či ste priamo zbadali nejaký rozdiel.
A môžte samozrejme odporučiť značky.

Ďakujem

PS: práve mám na tvári vzorku krému od Annemarie Borlind, teda, to je krásna vôňa :)

paulinocka

z tejto znacky diidi som aj ja mojej mamke objednala radu, ANTI-AGING SYSTEM ABSOLUTE a ta sa tomuto darceku odo mna potesila asi najviac :)

Aliss

Diidi, to je vsetko krasne a nech ti dalej plet kvitne ako ruzicka :) Ked si spokojna, super. Ale prosim, nevolaj to, co pouzivas prirodna kozmetika :) Lebo to nie je.

diidi

nainka podla mna tiez, certifikaty, ktore ma Annemarie Borlind nema akakolvek kozmetika, tie certifikaty su dost prisne, co ja osobne vnimam ako znak kvality :) a este ked vidim, ze to zlozenie robi mojej pleti fajn, ze jej pomaha tak neni u mna o com :)

Defcon

Nainka, vyrobcovia si uz najdu strbinky. To mi ver. Najprv si vyrobca prestuduje podmienky certifikacie, potom vymysli obchadzku a nasledne vyrobi krem. Robi sa to vsade a stale. Vyrobca kremu sa chvali, ze netestuje vyrobky na zvieratach ? Hm, objedna si testovanie u inej firmy, ktora to testovanie robi na zvieratach. Result ? My, vyrobca, nestestujeme svoje produkty na zvieratach!
Skus trebars ist s nejakym autom v beznej premavke za spotrebu, aku deklaruje vyrobca auta. Ak budes profesionanou soferkou a pojdes na spotrebu, tak pojdes v spotrebe o 20% viac. Majstrom v tomto je vw. Ale aj ostatni, cest vynimkam.

nainka

myslim si to iste. ako nepoviem, kupit sa da v dnesnej dobe vselico, no toto by bolo az prilis komplikovane. a casom by sa na to isto prislo, takze si myslim, ze tato kozmetika ma certifikat opravnene

erina24

keď má prírodná kozmetika certifikáty, tak je jasné, že musela spĺňať mnohé podmienky a niektoré tie certifikáty sú dosť prísne, čiže aj podľa toho sa vieš orientovať, či je kozmetika kvalitná, mne sa vyplatilo sa riadiť aj podľa tohto :)

zuzananana

Osobne som si najviac oblubila weledu, vyskusala som rozne pripravky aj inych znaciek ale s problematickou pletou mi najviac pomohla ona. Maju rozne rady pre vsetky typy pleti, ich vlasova kozmetika je tiez skvela :)

Defcon

Obavam sa , ze tie certifikaty su hlavne o peniazoch. A hlavne tie zo sukromnych spolocnosti. Pri dnesnych prepojeniach firiem a globalnych spolocnosti jedna firma vyrába kozmetika a druha s rovnakym majitelom vymysli podmienky certifikacie presne usite pre sestersku firmu, ktora chce mat na obale certifikat. Tak sa postupuje bezne vo svete, vyrobi sa nejaky vyrobok a k nemu sa usije na mieru testovaci postup, aby bol ten vyrobok co najlepsi.

nainka

to by som nepovedala, isto nie je lahke ho ziskat a asi budu pri posudzovani, ci je kozmetika hodna certifikatu aj prisne podmienky, ktore bude treba splnit