Prírodná kozmetika - Skúsenosti

Príspevok v téme: Prírodná kozmetika - Skúsenosti
Fleur-de-lis

Ahojte,

tí, ktorí ste prešli na prírodnú kozmetiku, môžte sa podeliť o skúsenosti, teda či vám nejak pomohla? Napríklad pri akné, príliš suchej pleti, príliš mastnej, ekzémoch, či iných problémoch. Teda či ste priamo zbadali nejaký rozdiel.
A môžte samozrejme odporučiť značky.

Ďakujem

PS: práve mám na tvári vzorku krému od Annemarie Borlind, teda, to je krásna vôňa :)

Nataliaa28

Ahoj Alica skús značku Biofy, mám odtiaľ konopný krém na suchú pleť a zatiaľ som spokojná .. ale kupovala som aj z modrej púpavy (tuším že sa tak volajú :D ) a natura siberica.. tam tiež neboli produkty na zahodenie :)

alicazazrak

Ahojte, kde kupujete prirodnú kozmetiku? Ja mám suchšiu pleť a zatial mi nič moc nesadlo :/ rada by som skúsila niečo nové zase

Ehmo

Grica, a dalsia vec. Mnozstvo prirodnych produktov treba drzat v chladnicke a treba ich pouzit do niekolko dni, max tyzdnov. Prikladom toho je modne aloe vera. Jeho ucinky koncia po par tyzdnoch od spracovania a treba ho drzat v chladnicke aj pocas tej kratkej doby.
Inak sa nepokazi, na to predsa mame dostatok konzervantov, ale jeho ucinok je nulovy.
Treba sa oslobodit od sladkych reci predajcov a drzat sa toho co vam pomaha. A nie sa upriamovat na modne vystrelky typu prirodny produkt, certifikat a podobne nezmysly..... v drogerii a na nete kupite mnozstvo prirodnej kozmetiky na ktorej je prirodny len nazov a certifikat.

Ehmo

Grica, a ake maju prirodne konzervanty neziaduce ucinky ? Ked sa v nich evidentne vyznas .... pretoze myslienka, ze prirodny konzervant je neskodna vec preto lebo je oznacena ako prirodny produkt je velmi naivna. Aj ropa a jej derivaty ako benzin , nafta ci petrolej su prirodne produkty......a o nic menej prirodnejsie ako tvoje prirodne konzervanty.

grica

Nie nie, aj prírodné konzervanty majú silu, tak sa vôbec niečoho takéhoto báť nemusíš, vydrží tá kozmetika.
Poviem ti, že ja odkedy používam Annemarie Börlind tak ja som iný človek, už nemám obavy ísť ani nenamaľovaná vyhodiť smeti, keďže moja pleť je konečne svieža a pružná :)

kolacikova

..prírodná kozmetika obsahuje prírodné konzervanty..čiže vydrží nejakú tú dobu..poviem ti z mojej skúsenosti tak, že bez pochýb stihneš tú kozmetiku minúť, tým príde jej dátum spotreby..aspoň u mňa je to tak..pretože ju používam dennodenne..

zajha

viete mi povedat, ako sa konzervuje takato prirodna kozmetika? nema kratsi datum spotreby, ked v nej nie je chemia?

tutri

*gomanka*
Dve rady sa môžu dobre kombinovať..Dopĺňať..Len ide hlavne o to, že aby to bola jedna značka..Aby to zloženie bolo prírodné a aby pleť tým dostávala všetko, čo treba..