Prírodná kozmetika - Skúsenosti

Príspevok v téme: Prírodná kozmetika - Skúsenosti
Fleur-de-lis

Ahojte,

tí, ktorí ste prešli na prírodnú kozmetiku, môžte sa podeliť o skúsenosti, teda či vám nejak pomohla? Napríklad pri akné, príliš suchej pleti, príliš mastnej, ekzémoch, či iných problémoch. Teda či ste priamo zbadali nejaký rozdiel.
A môžte samozrejme odporučiť značky.

Ďakujem

PS: práve mám na tvári vzorku krému od Annemarie Borlind, teda, to je krásna vôňa :)

tutri

*Renculaa*
Osobne som sa s takou kozmetikou v drogérii nestretla..Rôzne druhy kozmetiky kúpiš, ale prírodnú len ťažko..Ale osobne si myslím, že to nie je problém..Lebo prírodná sa dá zohnať aj cez internet, čo je ešte lepšie, že nemusíš nikam chodiť.. :)

Sisinka

Tak tak defcon. Na pleti sa ukaze casom kto co pouziva :) Az budete starsie, uvidite ci bolo lepsie investovat do skutocnej prirodnej kozmetiky alebo do chemie, ci kozmetiky, ktora mala len nalepku "prirodna". Davam do pozornosti stranku modernej alchymistky. Zena, ktora roky rokuce studovala a vzdelavala sa v problematike prirodnej kozmetiky, aby mohla taku pouzivat.

Defcon

Zalezi od toho, co nazyvas prirodnou kozmetikou. Lebo existuje kozmetika na prirodnom zaklade, kozmetika bez chemickych prisad, kozmetika s prirodnymi vytazkami, kozmetika s prirodne identickymi látkami, atd atd.... a potom existuje prirodna kozmetika. Vyznacuje sa tym, ze musi byt v chladnicke, ma niekolkotyzdnovu trvanlivost, nevyzera pekne, nevonia pekne, ale mozes si ju natriet na chleba ,zjest a neublizi ti. Je draha a ucinna. Nie je cool, nema francuzske meno a teda je pre vela dievcat podradna. Lebo v ich ociach je dolezity obal, vôňa a pekne reci dealera.

Renculaa

@erina24
Dík moc, našla som si to, pomohlo mi to. Aspoň čoto o tom už viem. A viem aspoň, že na čo sa môžem spoľahnúť.
Normálne v drogérii sa nedá zohnať žiadna prírodná kozmetika?

Svetla777

to je tvoje tvrdenie a tvoje presvedcenie, ja som pouzivala kozmetiku, ktora bola plna chemie, pomerne aj cenovo dostupna, ale akurat tak mi sposobovala problemy, preto som minuly rok zacala pouzivat krem Energynature a Aquanature cistiacu penu a hydratacne serum a teraz vidim, ze moja plet je na tom lepsie, tebe mozno chemia vyhovuje, tvojej pleti, ale mne nevyhovovala ani nahodou preto som urobila takuto zmenu

Defcon

Svetla, v pohode. Len sa mi zda, ze privela dievcat si tu robi modlu z nejakych certifikatov a oznaceni " prirodna ". To nie je spravne, lebo mnohokrat to vedie k tomu, ze si dotycna kupi horsi vyrobok za vyssiu cenu. Lebo zaplati hlavne ten certifikat.
Rokmi overena chemia je imho lepsia ako novovyvinuta nahrazka non-chemik

Svetla777

defcon nemusis hned utocit, ked niekto s tebou nesuhlasi :)
kazdy ma nejake skusenosti a vie, co mu na plet robi dobre a co naopak nie a myslim, ze aj to je vec, ktorou sa treba riadit ;)

Defcon

Salmamodelka, tie certifikaty mas riadne domiesane v hlave. Tu sa public bavi o certifikatoch vydanych sukromnymi spolocnostami za ucelom dokazovania, ze konkretny vyrobok splna iste naroky na zlozenie..... Ty tu zas motas nezmysly o certifikacii vyrobkov pre trh a ich neskodlivosti. Ach jaj.
Naozaj si chod radsej upravit makeup.

Defcon

Salmamodelka, na to, ze nejaky statny ustav skusa vsetko co sa ma doviezt na nas trh mozes pokojne zabudnut, to fungovalo za komunistov. Teraz sa to skusa len pri dovodnom podozreni.