Pozna niekto chudnutie podla Mačingovej?

slnieckovaaa

kikia, Silvia01 mne ide aj o chudnutie, ale nieleno o to, hlavne chcem naštartovať metabolizmus, zvýšiť príjem ovocia a zeleniny a celkovo sa tak cítiť lepšie a mať viac energie. Tento detoxikačný plán beriem ako taký odrazový mostík,že nemusím sama vymýšľať čo budem jesť, obsahuje dosť ovocia a zeleniny, to mi vyhovuje a tiež sa v neposlednom rade zbaviť návyku každý deň jesť sladkosti. A zároveň je to pre mňa aj kávový detox :) Nafukovanie trápi aj mňa, ale trápilo ma po jedlách z ovocia a zeleniny i predtým, takže to nie je pre mňa nič nové, treba dať doporiadku celú tráviacu sústavu a myslím, že na tom prekyslení organizmu niečo bude. Sucháre jem len z celozrnnej múky, tie ACTIVE, len pár kúskov 2-3 k obedu a šalátu večer. Nerobilo mi dobre jesť jesť jedlá zo zeleniny a ovocia len tak bez kúsočka pečiva, cítila som sa príliš slabá, preto som sa rozhodla ho do svojho terajšieho jedálnička zaradiť. Tiež ma nebaví to strúhanie, ale dá sa to vydržať :) Preto som sa pýtala na cvičenie, lebo práve to je oblasť kde musím riadne na sebe popracovať, chodím síce na yogu a sem-tam si doma zacvičím, ale aj tak mám pocit, že nemám dosť energie na riadne pravidelné cvičenie niekoľkokrát do týždňa. Verím, že týmto detoxom sa nakopnem a pôjdem do toho a ak bude takého nádherné počasie i naďalej, čoskoro plánujem začať s behom. Šport tak-či-tak potrebujem, aby som sa celkovo cítila lepšie, nielen kvôli chudnutiu :) Nemerala som sa na začiatku, len som sa odvážila, idem sa teraz odmerať, hoci je už tretí deň od začiatku.

kikia

jéééj to je super Silvia 5kg dole?! to je super štart na jar. a ty sa predtým ako stravovala ked ti to tak dobre funguje ten detox ak sa smiem spýtať???
predpokladám že aj predtým si sa zdravo stravovala ale asi aj pečivo či?

Silvia01

Ja už končím tento týždeň, rozmýšľam, čo potom so sebou :)...chcela by som prejsť na semafor, ale asi to nebudem až tak striktne dodržiavať, ja nepotreujem zhodiť 15 kg, išla som do toho, že nejaké 4 kilečká dať dole, zatiaľ mám dole 5. Odvážim sa ešte v pondelok ráno. Kolegyňa musí už mesiac chodievať sama na obedy, tak som jej sľúbila, že už na budúci týždeň sem-tam pôjdem s ňou. Ale nechcem sa vrátiť k pôvodnému stravovaniu. Budem sa snažiť stravovať podľa semaforu, ale určite sem-tam zhreším. Dúfam, že sa mi tie kilá nevrátia späť.

kikia

baby tak aj ja mám mať zajtra tri druhy jedál na obed (struky, cviklovy šalat a ešte zeleninovu polievku!) to sa mi fakt nechce robiť tri druhy večer o 8:00. tak neviem, ale tie struky sa vlastne len hodia do oleja, polievka je rychlo a cviklu si asi len nastruham uvarenu k tomu...to by šlo.:)

elliza

Silvi verim ti po mojej prvej skusenosti s detoxom som si zadovazila pomocku-mini chopper.
je to taka nadoba so sekačikom kam nahadzem kusky mrkvy jablka aj korenovu zeleninu a poseka to nadrobno. tiez ma bolievala ruka:)
no ja som sice vačšinou doma a pani svojho času ale aj tak ma to nebavi..dcera ine ja ine muz ine:(( odmietam v 3 týzdni kombinaciu viacerych jedal..pud sebazachovy ma nuti. uz to sice tak nenafukuje ale aj tak sa bojim kombinacii. dnes som mala tu bryndzu s bielkami ..čudesne to bolo ale jedlé...malo sa mi to ale zdalo na večeru.
inak ja tym ze dost sportujem.
Silvi ty uz končis pomaly ze? tak das 6kg asi..super pochvala velika:)
čo potom? ides na semafor?

Silvia01

Ksl, Ty si vážne začala chudnúť až v ten štvrtý týždeň?
Elliza, to ako píšeš o tých zložených jedlách, je presne to, čo som písala, že som už unavená z toho varenia, lebo som si chystala večer niekedy až 4 druhy jedla na druhý deň a plus deťom niečo, takže aj pätoro jedál som robila. Áno, ja som jedla všetko, ako je napísané v knihe, teda polievku+brokolicu+mrkvu, alebo čo teda tam bolo, ja som si z každého dala trocha. Ja to poctivo dodržiavam, až na tento posledný týždeň, skutočne už som unavená z toho varenia, tak napríklad včera som mala mať mäso, ale vybrala som si iba borš a dnes som mala mať cviklový šalát navečer plus rezne v orechoch. Tie rezne som nerobila, dala som si iba šalát. Navyše, začala ma bolieť pravá ruka, nemôžem s ňou dobre hýbať, predpokladám, že je to z neustáleho strúhania a umývania riadov.
Slniečkovaaa, držím Ti palce, ja som mala zo začiatku problém s nafukovaním, trvalo to asi 10 dní, ale prešlo to. Ja osobne by som si tie sucháre nedávala, ja som dodržiavala všetko presne podľa pokynov.
Ale kde zmizla Juchu?

elliza

ksl aj ja som si tym uz presla,niektore veci si stale občas pripravujem z jedalnička.mne vaha lezie hore stale takze po detoxe sa za par mesiacov vratila..si sikula ze si tolko dala dolu.
slnieckovaaa čau:) drzim palce.
ja sportujem 3-5x do tyzdna, minimalne 3x v tyzdni lahky beh 7,5km, bezim hodinu, tie dva dni ak sa vybičujem dam hodinu stcionarny+ brusaky.
som 11 den na detoxe dolu mam 1kg a asi po 1cm v partiach..no hold ja to nemam take jednoduche ako ostatne:)

len-a

Dakujem za povzbudenie ksl!!!! Mne detox celkom vyhovuje, citim sa lepsie, len ma fakt trosicku unavuje to neustale struhanie a chystanie a nosenie krabiciek do prace. A to len zacinam 2. tyzden! Ale som odhodlana vydrzat. Este neviem co potom dalej. Co planujete vy ostatne?
Slnieckovaa vitaj! Nech sa dari! Ja chodim cvicit 2x za tyzden.

ksl

Ahojte! Chcem vás povzbudiť, ja som si prešla detox a teraz som v treťom týždni takej freestylovej delenej stravy a váhovo som dole asi tak tých 7 kíl - cez detox to bolo 5kg, ale u mňa fakt až v posledný 4 týždeň detoxu sa to pohlo... Ale v páse som šla -5cm a boky -7cm!!! Stehno -4cm... A inak postava sa mi viditeľne mení až teraz po detoxe! A u mňa tuk zišiel a ide preč z tých najhorších partií tela, v čo som ja osobne ani nedúfala, že by sa tak mohlo stať. Ja som veľmi spokojná, okrem váhy som na tom aj neporovnateľne lepšie - mala som obrovské problémy s trávením. Čítala som si komentáre a pripomenulo mi to, ako som aj ja presne nevedela čo a ako, ale neľutujem, určite som to nedodržala na 100%, ale veľmi výrazným spôsobom mi toto stravovanie pomohlo. Kočky držím palce, oplatí sa trošku potrápiť s varením...