Pozna niekto chudnutie podla Mačingovej?

elliza

ja som na tom rovnako, tiez mi to nejak extra nevyhovuje, ranne jablko s mrkvou ma nafuknu a od rana mam potom problem s travenim. pred 2 rokmi ked som na tuto stravu nabehla som po 2 týzdnoch zhodila 3kg, dalsi jedalniček uz bol pre mna nevyhovujuci a klesanie sa zastavilo. tak som dalej pokračovala viac menej na overenych receptoch a spestrovala si nimi jedalniček az sa stalo ze som niečo nemohla uz vozit do ust lebo mi to slo hore krkom. ked som vlani skusila znova tuto stravu presne podla rozpisu stale som bola nafuknuta, obrovske problemy a krče denne, po 14 dnoch 2kg navyse tak som to vzdala.

alanderia

skúšala som Mačingovej dietu nie kvôli chudnutiu, ale skôr ako zdravé stravovanie.Moja skusenost je, že niektoré recepty sú velmi dobre a pomôžu pri zmene spôsobu zdraveho stravovania. Ale...vysledky sú veľmi individuálne. Nalievanie sa vodou v doporučenom množstve nie každému pomáha a môže aj škodiť. Všetko s mierou. Piť nalačno iste pomáha ale ked som si dala nou doporučene raňajky...prvé dva týždene som trpela zápchou a pritom som vyskúšala všetky jej rady.Keď som si potom ráno dala len ovocie a pozdejšie navrhované raňajky, ale som zmenila kombináciu (menej orechov, menej mrkvy a viac jablk.) Zasýti ma to, ale nespustilo sa nikdy vyprázdňovanie.Pri mailovej konzultacii s Mačingovou som si uvedomila, že nevie poradiť ak človek nie je úplne zdravý (a kto vlastne po 35ke je?)Jej rady boli typu skúste...a väšinu som už niekde počula. Takže nie odborník dietológ, ktorý pomôže \"na mieru\".Cviklové recepty (plný tanier) vyvolávali u mňa bolesť hlavy. A pritom všetky ingrediencie zvlášť môžem bez problemu. Zase sa potvrdilo, že nie každému všetko vyhovuje. Nakoniec som s touto \"dietou\" prestala, ale mnohé recepty používam nadalej, lebo sú výborné.

kikia

ja som myslela že tá Najedzte sa do štíhlosti je rozšírená verzia tej českej knihy. dobre tak dúfam že ten syr eidem je OK. ona to v tej knihe nikde nepíše? ja som ju celú ešte neprešla. a ako vám chutila tá cuketa? ja ju idem robiť zajtra.

Silvia01

Tie knihy nie sú rovnaké? ja som bola celkom v tom, že je to presne to isté, len jedna je po slovensky a druhá je preložená do češtiny.

Juchu

V slovenskej verzii nespomina tu bryndzu s bielkami - namiesto toho je cervena repa.. Hadam by to nebol az taky blby preklad.. Tak ta ceska verzia je asi stara a tato slovenska je uz novsia :)

Juchu

:D :D s tou cibulou a cesnakom som to tiez nepochopila (vravim, ze obcas je ta kniha taka chaoticka) a urobila som presne to co pise Kikia zmiesala som ich :D
Syr mam Eidam z Kauflandu 30 %
Rozmyslame rovnako :D
Len tomu cviklovemu salatu neviem prist na chut :-/ Tesim sa na buduci tyzden :)

Inac baby!!! aky je rozdiel medzi knihou Najedzte sa do stihlosti a Zhubnete jednou pro vzdy.. Ja som si myslela, ze ta prva je v slovenskom jazyku, druha v ceskom a to je jediny rozdiel.. Ale prave ich porovnavam a v ceskom jazyku to nie je popletene a je normalne pisane, ze s cesnakom (nie s cibulou) ALE su tam niektore jedla medzi sebou poprehadzovane... Nie je ten slovensky preklad urobeny celkovo ZLE?? nemali by sme sa riadit ceskou verziou??

Silvia01

ja dávam normálny syr, čo je v obchode, píše, že nízkotučný, ale netuším, aký syr je nízkotučný, ja som dala Eidam, ale nie veľa....ten cviklový šalát aj mne chutí, vlastne všetko, okrem včerajšej večere, bryndza s bielkami. Nehovorím, že to bolo zlé, zjedla som to, ale nepochutila som si na tom. Zrovna som narazila tu na fóre už pred rokom rozoberali túto stravu, je to pod názvom najedzte sa do štíhlosti, tam tiež jedna rozoberala, že bola nafúknutá a po týždni tuším vážila viac ako predtým...ja som sa stále ešte neodvážila, po mojich 10 dňoch zdutého brucha mám pocit, že vážim viac, ale dnes ani včera už ten pocit som nemala s tým bruchom, tak snáď budem chudnúť.

kikia

a ešte som zabudla napísať že mi strašne dnes chutil ten cviklový šalát. nastrúhala som si doňho tvrdý syr - 30% eidam, ale nie nejako veľa. aký syr dávate vy????? ona píše že musí byť do 30% ale v Kauflande mi ponúkli len tento, iný nízkotučnejší tvrdý syr ani nemali... a to bol dosť veľký Kaufland v BA na Trnavskej..

kikia

Silvi, hééj presne to s cibuľou a cesnakom som si aj ja všimla :D normálne som rozmýšlala že dám aj cesnak aj cibuľu, ale dala som len cesnak. myslím že aj na DVD ktoré je ku knihe dávala cesnak. ale nakoniec, oboje je zdravé, tak je to asi jedno, podľa chuti.
No ja som si dala mandle, lebo som nemala orechy, ale idem na víkend k našim , tak budem lúpať vlašské orechy - bio ako sa hovorí zo záhradky :))