Pozna niekto chudnutie podla Mačingovej?

Silvia01

Juchu, podaril sa boršč? chutil?
Elliza, ja som tiež počula, že veľa sóje škodí, niekde som to raz čítala. Ale neviem, prečo to škodí a na čo to škodí, ale vraj by sa veľa nemalo toho jesť.

elliza

Juchu ty si zhodila 12kg a podarilo sa ti to udrzat? čo si robila? ako si sa stravovala + aky pohyb k tomu?
dik:)

elliza

no je to trochu naročne jedlo na pripravu ten boršč tak aj ja som narobila za plny hrniec a supla vzdy do mrazaka..aj ked sa trošku zabiju vitaminy tym mrazenim, mame ich teraz tolko ze to snad telo prezije:)) inak je to syte jedlo a vzdy som sa nan tesila:) a nedavno som objavila zasitu v mrazaku este jednu porciu. tu cviklu som si tam nakrajala na čo najmensie kusky lebo sa mi nezdala ta kombinacia korenovej zeleniny a cvikle, takze nadrobno nakrajana alebo nastruhana dobre absorbuje stavu a tie chute sa spoja. kedze to mam uz cele preluskane a viem čo ma čaka chcem sa vas spytat či beriete striktne do uvahy aj krvnu skupinu. lebo ja som 0 teda by som nemala ani jogurty ani syr struhany, dokonca aj v peste do hraskovej polievky je syr aj oriesky ktore nemozem. tak som postupne vsetko nahradzala sojovymi produktami, soj. mlieko 2x denne do kavy, polievky biele-soj. mlieko..tofu na xy sposobov, soj. jogurty miesto bio bielych. po mesiacoch takehoto stravovania nadobudam silny pocit ze mi tie davky sojoveho estrogenu mozu dost skodit čo sa hormonalnej nerovnovahy tyka. teraz beham po vysetreniach na stitnu a zenske hormony:((. nemam to zatial potvrdene ale začinam sa soje vo velkych davkach bat.

Silvia01

Ďakujem za podporu, už by som to bola vzdala....ja som robila boršč v pondelok, ale mi veľa zostalo, tak ma napadlo, že to šupnem do mrazničky, lebo v sobotu to je v rozpise na večeru zas. Viem, že niektorým ľuďom vadí jedlo z mrazničky, ale ja som s tým problém nemala. Aspoň som si na sobotu ušetrila robotu. Ráno som si to vybrala z mrazničky a nemusela som stáť pri hrncoch.

Juchu

Jeeej Silvia :) To som velmi rada, ze ti to takto dopadlo :)

Boršč idem robit za dake dve hodinky, tiez som zvedava ako to chuti :) Sa tesim...

Len A tak ta vitam medzi nami :)

kikia

nahrádzať sa môže - v knihe to jedným slovkom Mačingová spomenula, že cuketu (alebo tekvicu) dala v druhom odstavci ..

elliza

Silvi fuuuuuuuu odlahlo mi:)) tesim sa s tebou normalne si mi večer ked som slapala na pase svoj 7km vrtala v hlave ze hura zajtra rano zistime ako sa ti dari:)) ja som po 2 dni, teraz ma tak velmi nenafukuje, ono to asi suvisi aj tym v ktorej časti roka si kuru nasadim, lebo som dost citliva na potraviny a asi mam intoleranciu alebo potravinove alergie čo moze byt niekedy miernejsie inokedy vyraznejsie. včera som vypila 4l vody a dnes rano som bola na krvi. to ste mali vidiet ked mi vytiahli ihlu z ruky:))
inak ten boršč je super aspon mne velmi chutil čo si pamatam. cukiny sa desim to mi robilo hrozne zle a je to take "hladne" jedlo. nahradzali ste to niekto napr. tekvicou? alebo niečim inym?

Silvia01

Ahojte, tak som sa odhodlala postaviť dnes ráno na váhu. A poviem Vám, skoro som odpadla. Hoci som mala prvých 10 dní problémy s nafukovaním a mala som pocit, že som sa zmenila na slona, výsledok je taký, že mi váha ukázala skoro o 3 kg menej :) Akurát v páse mi odbudli iba 2 cm a stehno je menšie o 1 cm. Preto ešte neoblečiem nohavice, ktoré som nosila voľakedy, lebo v tom páse a cez pupok moc veľké výsledky nie sú zatiaľ. Ale som spokojná, ja som sa strašne bála, že som pribrala. Takže určite budem pokračovať v tejto kúre. Odvážim sa najbližšie až po ukončení 28.dňa. Juchu, dobre si to vystihla, že si bola obklopená ľuďmi jediacimi jedno voňavé jedlo za druhým. Ja varím pre seba zvlášť jedlá a pre zvyšok rodiny tiež zvlášť, takže vlastne celé dni len pri hrncoch stojím, ale držím sa statočne. Na ochutnanie polievky alebo ryže, zemiakov a podobne si volám deti, ja si z toho nedám ani za lyžičku. Predtým som stále chutnala, či je dosť slané, kyslé, sladké a podobne, teraz to už nerobím.