Chorá korela

Deria

apropo, tie vselijake sladke tycinky mu nedavaj tiez casto, od toho bude len tucny a vitaminy to nema ziadne. co pisu na obale, je len obchodny trik.

Deria

fajn, ze si ten trus odovzdala. kedy budu vysledky? kym si vtaci zvyknu na zeleninu a ovocie, moze trvat dlhsie ale treba im to stale ponukat, lebo potrebuju vitaminy. so zemiakmi opatrne, ked tak vareny a samozrejme bez soli. cestovinu som davala, ked bol niektory chory. moj mal problem z hrdlom, nemohol dobre prehltat, vtedy je cestovina super, ma aj kolenhydraty ale moc casto tiez nedavaj. mrkvu davas dufam celu, aspon ma aj zabavu. ale vzdy vsetko umyte, osupane a kuch. papierom osusene. to zelene z mrkvy moji miluju, tiez jablko maju radi ale vsetko treba striedat. takze: radsej castejsie zeleninu, salaty, ovocie, nez synteticke vitasminy. tie mozes dat, ked je chory alebo pelicha. a s tym novym partnerom...hm, ak by mali byt spolu v klietke, je to trochu riziko ale co ich nemozete nechat lietat? ak noveho nechcete kupovat, mali by ste sa tomuto venovat co najviac. a este k tej ziarlivosti: by si sa divila, ako vedia aj vtaci ziarlit:) ale v prvom rade tuzia po spolocnosti, lebo sami v ziadnom pripade byt nemozu.

Emma123

Ahojte, ďakujem Vám za odpovede. No sepiovku má, ale nejak si ju nevsima, skor ohryza golraliky co ma na zrkadielku co som mu kupila. trus som zaniesla z 3 dni, len vo flastice z liekov a bola trosku mokra z vnutra,ale to dufam nevadi. iank dostava mrkvu,ale tu moc nejedava,ma rad suove a varene zemiaky a cestoviny,ale to neviem,ci je dobre.naucil sa teraz na uhorku, inak mu davam tycinky,ale jedava len prosove, slnecnicove nechce. a do krmiva kupujem este vitaminy,aj tie mineraly, v takych malych sackoch. iank lubi aj tycinky, piskotky a take veci..ona ma uz vela rokov,ani neviem kolko,pamatam sa ze som mala mozno 4 ked ju priniesli a z jej surodencov vraj uz vsetci davno pomreli...moze mat takych 17,aj viac. chceli sme a my tak,ze jedine dve klietky,ked sme priniesli andulku strasne sa bili ale zvykli si a andulka potom robila chuderka takeho poskoka, skrobavala ju po hlave, co ona miluje :) ale sestra vravi, ze by mozno mohla aj ziarlit, alebo sa bat, ze sme si priniesli niekoho noveho,ale to si nemyslim,ze by vtacik tak zmyslal :)

Deria

emma, kolko rokov ma tvoja korelka? co sa tyka noveho partnera.....hm, v podstate by sa mala najprv vylucit nakazliva choroba, az potom uvazovat o novom partnerovi. ja som presvedcena o tom, ze ziadna bytost nie je rada sama. korely, tak ako andulky ziju v krdloch, pre ne je velmi dolezite, aby mali aspon partnera, ak nie cely krdel! problemom moze byt, ak sa zatvoria do klietky vtaci, ktori sa nepoznaju, nemusia si rozumiet. v takom pripade treba 2 klietky, nech sa otukaju alebo ich pustit lietat, aspon pokial sa nespoznaju. ak su vsak navolno, ako napr. moji, kde maju priestor vzdy uniknut, sa to spravidla nestava. preto mozem drzat andulky, kanarikov a zebricky spolu. ak aj pride novy, nie je ziadny problem.

Deria

katus, aj ja dufam, ze to bude iba psychika ale treba vylucit, ze je za tym nejaka choroba. moje vtaciky maju svoju izbu, pouzivame ju viacmenej ako obyvacku ale namiesto dvier je tam dratena siet, taka leska na magnet (pre istotu, keby ju niekto zabudol zatvorit). na okne mam takisto dratenu siet, kde sa mozu cele leto opalovat:)a vyzivat sa aspon z casti v prirode, ktorej tu mame dost. no a na stenach maju fototapety, samy strom, takze myslim, ze moje vtaciky maju raj, aspon to kazdy tvrdi, kto ku mne pride.:)

katus

Zdravim,
ja si myslim ,ze je to naozaj tym ,z je ta korelka sama.to vtaky robievaju.a nejde kuvam lebo ste ju sprejovali tym sprejom a teraz uz k vam nema doveru....ked ma rada sestru treba jej ponukat nejaku mlsotu co ma rada..nase maju radi piskotky a mrkvu...najskor jej mlsotu zacvaknite pomedyi mreze..nech si obhryzaju.a potom by bolo fajn kebyze sestra im mlsoty ..a potom skuste aj vy.aby ste si opat nadviazali nejaku doveru ksebe...a nenechavajte ju samu..my mame nase korely v obyvacke/teda tam kde sme najviac...
tak vela uspechov

Deria

zelenobiely trus je o.k., taky ma byt, takze fajn, ze sa to lepsi. a nepachne?ale ten trus urcite zanes. ano, zober z trusu aj dnes, aj zajtra, ak stihnes, aj v pondelok. daj to do nejakej cistej flasticky a daj do ladnicky. v pondelok si flasticku zabal do alobalu a tak ju odnes. na flasticku si mozes nalepit meno vtacika a tvoje, aby nedoslo v lab k zamene. vtaci zivaju aj ked je zly alebo suchy vzduch. na radiatore by si mala mat odparovace. v zime vetrat len velmi kratko, aby neprechladol ale castejsie. korely som nemala ale myslim, ze sa dozivaju dost vysokeho veku, moze byt aj 20r. a este...dopraj mu volnosti, kolko mozes. co mu davas zo zeleniny, prip. ovocia? co dostava okrem zrna? ma sepiovu kost, mineraly?