Chorá korela

Deria

prave som citala, co je velmi dobre davat, hlavne, ked ma vtacik problemy s perim: uhorka, vlocky ovsene, seler, mrkva, fenikel (nie caj ale rastlina), dalej mangold, cvikla (surova), brokoli - iba preliate, zaparene vodou a vychladnute), seneg.proso a spaldove zrna. radsej ich maju, ked su trochu povarene - na miernom ohni asi 10 min.

Deria

emma, podla toho, co pises, vie aj blbec, ze to nie je normalne preperovanie. a urcite ho to boli. vtacikovi treba rozhodne pomoct, lebo sa trapi, inac mozes o neho prist. co je za tym, neviem ale je na case, aby si isla konecne k vetovi, ktory nebude hadat a robit experimenty ako na pokusnom kralikovi! ja som ti hned povedala, ze sa nevyzna v operencoch!! a to este nevieme, ake testy konkretne sa robili. vet ma vediet aj to, ze bez vyterov su niekedy aj testy skreslene. bud taka laskava a chod konecne na ten parrotclub alebo ine forum o vtakoch, kde maju chovatelia skusenosti s veterinarmi a poradia ti, ktory je dobry v tvojej blizkosti! ak nechces tvoju korelku stratit, urob to. tie vitaminy - hm, co ja viem, ake ti dal, dufajme ze nie urcene pre psov.:( ja uz mu neverim a preto ti neporadim v tomto. s vitaminmi tiez treba opatrne, je to chemia, aj ked niekedy potrebna. neodpovedala si mi, AKO DLHO mu ich uz davas?

Emma123

ahoj. trvalo to velmi dlho, ved som az volala veterinarovi, ze co je s tym. neviem, ci je to preperovanie, lebo jej druhe pierka nedorastaju, stale vystiera kridla, pri tom vacsinou pisti..ma ich po krajoch cervene,mozno pokusane. bojim sa, ze upln vyprchne. je nervozna, sklbe sa a trasie sa. vitaminy som jej nedala, lebo sa mi zdalo,ze sa jej to zacalo robit po nich. neviem uz,co mam robit. volala som vetovi a jeho zena mi kazala prist,ze mi da antibiotika, vraj to nie je normalne, ked si blizi. ale ja sa zas bojim,aby jej tie antibiotika do vody neuskodili este viac. pred tym jej pierka nerastli, ale ani takto nepadali,je to neporovnatelne. preto som si myslela,ze sa preperuje, len uz je cela hola len na chrbte ma pierka, na hlave samozrejme a na chvoste (aj odtial psta dlhe pera) :(

Deria

tak to teda trvalo s tymi vysledkami.:( hlavne, ze je vsetko o.k. ano, iste sa preperuje. vtedy potrebuje viac vitaminov. ako dlho ich uz davas? davaj aj viac zeleniny, ovocia. moji tiez pelichaju. moze to zavisiet od pocasia ale skor si myslim, ze reaguju na teplotu v byte. takze snaz sa udrziavat stale rovnaku teplotu. ja mam v tej izbe teplomer, takze to mam pod kontrolou.:) ako som uz spominala, opatrne s vetranim, radsej castejsie ale kratko. ak je inac korelka v poriadku, moze to byt psychickeho razu. skuste sa jej venovat tak ako je len mozne, musi mat volnost (uz som zabudla, ci moze stale lietat)a uvidis, ci sa nieco zmeni.

Emma123

este dodam. teraz som ju sledovala pri skrabkani, hrozne rada sa nechava skrabkat po hlave. cely cas bola nepokojna, "skrabala"sa zobakom po celom tele, civkala tak zvlastne a bola nervozna a nechavala za sebou vela pierok..moze to byt len nejake preperenie? dufam,ze ano :(

Emma123

ahoj. tak už mám výsledky. všetko je v poriadku, tak potom už neviem. posledne dni strašne prchne, trhasi perka, rozmyšlam, či to nie je tym,že som jej začala davať vitaminy na preperenie..? prestanem jej ich davať, lebo všade nechava pierka a ja sa bojim, čo jej je. alebo to nemôže byť obdobím? a tu cestovinu už papa normalne... bola asi moc makka laebo čo

Deria

urcite na ten trus nieco spadlo. vtaci nie su hlupi, aby prehltali take hovadiny. spravidla nie, jedine ak nestastna nahoda ale nemyslim. ako casto mu davas tie cestoviny? mojmu som ich mala davat v case choroby, ked bol strasne vychudnuty a nemohol prehltat zrno, aby pribral. takze cestoviny nedavat moc casto. co znamena, ze sa nic nezmenilo, skriabe sa dalej a je nekludny?

Emma123

vsetko ako predtym.ja by som to nenavala zvracanie, to len ked ma makky rezanec, inak som mu dnes dala spagetu a tu normalne jedla, bola tvrdsia. aj zrno vsetko. mozno tam len nieco spadlo,mohlo sa stat ze bola v krmive primiessana kostka,aj ked to by som si asi vsimla. mam tu gulku na dotyk je tvrda a spinava od trusu nebola vobec len polozena navrchu,kludne to tam nieco mohlo padnut. vysledky mali prist domov a stale nic,nechapem..

Deria

nemam predstavu, co to je za gulku. nepadlo na ten trus nahodou nieco? mala si to umyt a pozriet ale uz si to asi vyhodila. dufajme, ze nieco nepojedol? to s tym zvracanim pravdaze nie je v poriadku. inac aj pri bakterialnom ochoreni, ci zapale hrvola vtaciky zvracaju. velmi dolezite su vysledky trusu, zavolaj tam, nech si svihnu! lez budu mat vysledky, vtacik moze zomriet ci ako, to je co za labak, ze to tak dlho trva? to musi ist rychlo, aby sa mohla v pripade choroby rychlo nasadit liecba. a zrno normalne zerie, nezvracia a chova sa normalne?

Emma123

Ahoj, zatiaľ nemám nič nové, preto som ani nepísala. Výsledky ešte stále neprišli, majú mi vraj prísť domov. Dnes som si ale všimla že na truse mal na vrchu bledohnedu gulicku v tvare kostky, mensej ako z ceresne kt. je na dotyk tvrda, aj zadok mal trochu spinavy. neviem,kde sa mu to tam mohli zobrat, ci to bolo vmiesane v krmive,alebo co,ale nechapem,ako by to prehltol. nestretla si sa stym? a este som spozorovala, ze ked papa rezance tak si akoby ako "robi zasoby"alebo co, proste datlaci do zobaka a potom vracia spat. alebo sa mu tam polepia ked rychlo papa a potom ich vracia spat do cobaka a prehltne. predtym to asi nerobieval..