Chorá korela

Emma123

to su tie antibiotika, ale nepredavkujem, lebo on sa ich zdraha ako moze, akurat z vody ak si ichdal, inak to na jedlo co kvapnem stecie, alebo ked to zje tak sa striepa ako moze a aj to len minimum. dam mu este do vody, tie posledne davky,ale do zobaka mu to davat nebudem,az ho zbytocne neplasim. pytala som sa ci sa mu nemoze nieco stat,ak nechtiac zo striekacky dam trochu viac a povedala ze nie.

Deria

a tie antibiotika mu davas? iste nevies, ake to su. nabuduce sa opytaj vsetko, co na co je atd. neviem, co mu to stale davas, na zeleninu a do vody, dufam, ze ti povedala aj ako to mas davkovat. nie ze ho predavkujes, predsa len je to chemia.

Emma123

na čo som akože konkrétne zabudla?? neviem, aké to presne sú.volala som z práce veterinárovi a jeho manželka ma zodvihla s tým, že mi dá niečo čo ho upokojí, že aj ich žakovi to dávajú teraz, lebo sa preperuje. mojmu vtáčikovi asi fakt rástnu nové pierka, lebo sa strašne necháa škrabkať,aj sa sám škrabká, a keď ho škrobem po hlave, cítim tam tvrdé hlúbiky pierok, asi mu rastú.dali sme mu ich v piatok večer ale vraj robi ldivy, strašne kýchal, vdával divné zvuky, že sa naši až zľadkli.tak som mu ich ráno dala už len do vody. napil sa dva glgy. a večewr som mu to dala na jedlo a zeleninku, tak len trošku si dal. dnes ráno tiež na rezance. nechcem mu to dávať na silu,až nemá šoky. teraz už spí, tak som mu to nedala, aby sa nezľakol. ráno mu dám zas do vody a už bude hádam do večera minuté. inak hrozne dobre papká, čo som si všimla, veľa zje. vitamíny mu dávam tie obyčajné,mala som aj také drahšie, čo mi dala vetova žena, ale som mu ich už dnedávala, lebo bol taky ospalý po nich a aj ho prehnalo, tak som sa bála. ale asi by som mu ich mala začať dávať.myslím, že teraz som napísala všetko a nič som nevynechala..aj keď sa o to snažím vždy

Deria

predstav si, ze ti to verim, ze mas strach o tvoju korelku a ze ju beries ako clena rodiny. lenze z toho nema ona nic, ak jej nepomozes a budes s nou robit experimenty! ak sa antibiotika uz zacnu davat, nema sa to prerusit. nevies ani ake antibiotika to su a ako dlho ich mas davat? (a odpovedz mi, lebo na to akosi zabudas!) a tie vitaminy v sacku.... ak ich sestra kupila volne v obchode, tak to nic nebude. pretoze vitaminy, ktore za nieco stoja, dostanes len u veta.
a v tom ma naja pravdu, ten, co plati, ma pravo vsetko vediet o pacientovi! mne musi moj veterinar vzdy vsetko dokladne vysvetlit. dokonca mi musi povedat, ake lieky mojmu zvieratku dava a to predtym, nez ich aplikuje! hlavne mi musi povedat diagnozu.

Naja85

Pozri sa-napis tu mesto/obec, odkial si a skusime ti najst veta-ocbornika na papagaje, ked je uz taky problem zaregistrovat sa na nejake forum a opytat sa tych, ktory s tebou zdielaji starostlivost o taketo zviera a ty mu skusis aspon zavolat.

Ja som tiez davno-pradavno pocuvala svojho veta "odbornika", kazde jeho slovo, az ma raz uz dorazilo, ze mi trepe dost vela blbosti do hlavy(napr. oblbovat psa pri kazdom strihani pazurov-sama s ich netrufam ostrihat, ma ich cierne), pichanie blbosti bez toho, aby mi laskavo povedal, co to vlastne je a niekedy aj,aka bola vlastne choroba. A to som zistila az po prihlaseni sa na jedno psie forum a zacala som konecne rozmylat. Ty davas svoje tazko zarobene peniaze do vzduchu! A tvojej korele ta cela liecba tvojho terajsieho veta absolutne nezabera.

Emma123

ja vase rady respektujem, ale viem aj to,ze robim, co sa da, nezanebavam to, keby to tak bolo asi nevyhladam lekara. ja nebyvam v meste, 200m od neho. strasne ma to stve,ani si nevies predstavit, ked aj niekde som,stale na to myslim. vitaminiky len take male sackove. pisane su na preperenie.zda sa i ze po nich to hned zaal robit,ale aspajam to aj s tym,ze minuly vikend nnebol pusteny a akoby si najskor len vynucoval pozornost,ale tym to asi nebude. tie vitaminy som mu bezne kupovala, len mozno iny druh,toto priniesla sestra je to priamo "na preperenie" a mozno to uskodilo.aj ked vetova zena tvrdila,ze to by nemalo a ze mu ich mam davat. dnes som mu este dala do jedla,ale rano zvysok vysypem a uz nedam radsej. a antibiotika v striekacke a do zobaka. kvapku. aj tie sa mu bojimdavat, neviem, ci mam,ci nemam. vies, ja viem,ze on je uz stary ale ja ho beriem ako clena rodiny, aj ked mi kazdy vravi,ze je to kolobeh zivota,nechcem aby sa trapil...rano je napr.pomerne vesely. este aj spieva. no dnes vecer uz taky nebol,len sedkal na dvoch nozkach.teraz by som ho kukla,ale na noc klietku zakryyvame plachtou (je to spravne?)a nechcem ho zobudtit,alebo vylakat. vazim si vase rady, fakt mi pomahaju, ale snazim sa to risit v ramci moznosti . neviem,ako by som sa s nim presunula k vetovi a ani kedy kedze pracujem este aj v sobotu doobeda

Deria

ja uz naozaj neviem, ako ti to vysvetlit.:( ty uz aj vies, ze ti na fore poradia veta niekde daleko? vtak nie je pes, ma ovela rychlejsi metabolizmus a ked sa nieco zanedba, rychlo uhynie. a antibiotika sa nedavaju ako cukriky, nici to crevnu floru a imunitny system. su tiez choroby, kde sa AB nedoporucuju, napr. pri plesni to moze chorobu urychlit. a ty nemas ani diagnozu! ako ich dostava do vody alebo priamo do zobaka?
emma, ziadas radu ale najdolezitejsie rady neakceptujes. este si mi stale neodpovedala, ako dlho mu tie vitaminy davas a ake to su?

Emma123

a vsimla som si ze velmi casto vykonava svoju "potrebu". viem,ze vtaky to robia pomerne casto, ale mne sa zda,ze toto je az prilis. a je aj dost najezeny

Emma123

ja neviem, vraj oni maju zaka a tiez mu to teraz davaju,ked sa preperuje. ja neviem, ku komu ist. daleko ist nemozem, korela je stara nemusela by to vydrzat. dala som jej to antibiotikum, prvu davku, teda sestra, vraj po tom vyzeral zle a vydaval divne zvuky, ale potom uz pohoda. ona je asi tiez veterinarka, povedala,ze sa mohol aj nieco zlaknut, ze ked je stary, ze moze mat nejaky stres, ze ho mohlo nieco vystrasit,ale ja netusim co. vraj vitaminy na to rpepperenie mu asi mam davat, aj ked mne s zda ze po nich to zacal robit. inak ok ked sa cisti,resp. skrabe, ma take supinky na peri, ako keby suche.

Naja85

Vela asi neporadim, ale ak by islo o moje zviera, urcite zmenim veterinara! Nechovala som nikdy operence, ale takyto divny postup od veta ma zaraza-ak nevie poradit, tak nech ta odkaze na odbornika a nie skusa caro-maro, ci sa nieco zadari. A antibiotika boli preco dporucane, ma jeho pani manzelka nejaka zazracne schopnosti, ze vie stanovit diagnozu cez telefon?! Prec, prec, prec a urychlene!