Chorá korela

Emma123

dnes som si všimla, že jednu nožičku stále dvíha hore. akoby ju bolela, alebo v nej mala k=rč, alebo ju to možno len tak svrbí. potravu príjma, len sa strašne ošklbáva, na krídlach nemá z vrchu už žiadne pierka. môže mať nejakého parazita,lebo sa začala strašene škrobať. je na to nejaký sprej? a našuchorená asi je, to je zlé?Ďakujem

Deria

este k tym vitaminom. neviem ako casto a kolko jej davas ale zdravsie a pre vtacika chutnejsie je cerstva zelenina a ovocie ako uhorka, mrkva, cukina, salaty, jablko, hruska, pomaranc, atd. pravdaze nestriekane, umyte a osupane. (ale za takych 5-6 hod. treba zbytky ovocia a zeleniny odstranit, pretoze v teple tam vznikaju bakterie, ktore su pre vtacika nebezpecne.)

Deria

emma, tym, ze jej sposobujes stres, jej len ublizujes. ved vtak nie je pes, ktoreho mozes kupat. co nema svoju vanicku, do ktorej vlezie, ked ona sama chce? vtaci su totiz velmi citlivi na stres a mozu z neho aj uhynut, hlavne ked su stari alebo chori. chori vtaci potrebuju predovsetkym pokoj a teplo. inac, ja chovam uz 20 rokov vtacikov, alebo: "davam dokopy, co ini pokazili." to znamena, ku mne sa dostanu vtaci opusteni, nechceni, najdeni, stari, aj chori. takze, nieco o tom viem. teda, nicim ju nenatieraj, nekup ju, ani nic podobne, lebo ju este svojou "starostlivostou" zabijes.
a odkedy je sama, bez partnera? prijima potravu? pije casto? je nasuchorena?

Emma123

hej, kým mala spoločníka andulku,tak to nerobila. kupujem jej aj vitamíny ale nezaberá a k veterinárovi sa ju bojím ťahať vzhľadom na jej vek, dnes sme ju chceli okúpať, dali sme ju len do umývadla a také stresy robila, potom sa nás bála..

Emma123

Nieee, to len tie nohy :) ja som jej potrela bydielko s tým a tak sa jej to dostane na nožičky, vraj je to najlepšie na to, alebo ešte maslo... tak uvidíme, už je kľudnejšia trochu...a ďakujem za radu :)

Deria

len ju prosim ta nicim nenatieraj, este by si jej mohla uskodit!! (nehovoriac o strese, ktory by si jej tym sposobila a mala by potom domastene a dolepene perie.) urcite s nou chod k veterinarovi a to cim skor! co sa tyka vytrhania si peria, robia to operenci aj zo zufalstva, ak trpia samotou. ak si vsak hryzie do noh, mozu to byt parazity ale aj ine ochorenie.

kasandra

Počkaj, to s tým olejom to vážne? Ako potom bude vyzerať, veď bude mastná a zlepená. To ju potom budeš umývať Jarou? :)

kasandra

Tak ja neviem, ja som také zvieratko nikdy nechovala, ale skús niečo vygúgliť o chorobách korel, a ak nič nenájdeš, tak potom len veterinár zostáva. A možno ti tu ešte niekto poradí, čo také zvieratko chová/val :)

Emma123

a nevieš, či na to existuje nejaký sprej alebo niečo? našla som, že to môže byť "Svrab" a že sa to má potrieť klasickým stol. olejom.