Čo zvyčajne raňajkujete?

Boogie

Prevazne sa snazim konzumovat teple ranajky, mensie mnozstvo a hlavne kasoviteho skupenstva. Najviac mi asi vyhovuju ovsene vlocky, ktore sa daju pripravit na mnozstvo roznych sposobov. Velmi rad sa s vami o jeden z nich podelim.
Do misky si dame ovsene vlocky, maslo a sol. Vsetko zalejeme horucou vodou, mnozstvo vody si stanovite podla toho, ake su vase preferencie hustoty jedla, prikryjeme tanierom a necham postat asi 20 min, pokial vlocky absorbuju vacsinu vody. Pridame mrazene cucoriedky, visne a brusnice, ktore predtym preplachneme horucou vodou. Pockame kym ovocie naberie pozadovanu teplotu, a potom pridame zrely na kasu rozmackany banan, tekvicove, lanove a slnecnicove semienka, skoricu a cardamon.
Dobru chut vam prajem.

vanes11

soplik2020 s tým tak trochu musím súhlasiť. mnoho ľudí len rýchlo nahádže raňajky do seba a potom sa sťažujú, že im je ťažko. na raňajky tiež treba čas! a môžem povedať, že ja som si konečne na to našla taký systém, radšej skôr vstanem, aby som všetko v kľude stihla a potom aj celý môj deň je lepší. a raňajky treba ľahšie a hlavne zdravšie potraviny si treba kupovať a papať

soplik2020

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

martinaZV

Baby vidim, ze sa tu bavite o masovych produktoch a aj ranajkach. Rada sa k vam pripojim ak mozem :) My s manzelom si velmi radi na ranajky robime taky "oblozeny" tanier. Vacsinou si tam dame sunku, salamu a nejaky ten platkovy syr. Co sa tyka sunky a salamy, tak kupujeme len Krasno, tie nam najviac chutia :) Tusim som tu uz tuto znacku aj postrehla, tak ju asi viaceri z vas aj poznate :) A k tomu samozrejme cerstve pecivo, maslo a zeleninku. To su pre nas dokonale ranajky ;)

berca

Janka to mi je jasne, ze viacero ludi takto funguje. No ja som zase zastancom kvalitnych potravin a preto si radsej aj priplatim za kvalitu!!!

klaudinkas

- zdenika práve to neviem, lebo ešte som takýto štýl raňajok nejedla. Väčšinou papám len také ľahšie raňajky. Musela by som kúpiť, nakoľko domáce nemáme od koho mať. Nikto v našom okolí nechová prasa. -

zdenika

Ak to tebe nerobí problém Klaudia, tak si kľudne aj na raňajky daj zabíjačkovú kašu :D My s mužom si niekedy tiež v sobotu ráno spravíme takéto ťažšie raňajky a úplne v pohodičke potom fungujem celý deň :) A máš domáce alebo kupuješ??

klaudinkas

- Snubka tak ja som nad tým len tak uvažovala, keď sa hovorí, že raňajky sú dôležitou časťou celého dňa, tak som reku, či sa tu nenájde niekto, kto aj takéto jedla si spraví na raňajky. Ale asi to je príliš ťažké, skôr ten obed alebo večera, že? -