Operácia očí

majusnovak

určite sa neorientuj už len kvôli tomu lebo majú akciu! o tyzden budu mat inú, potom zase inú. Potom dalšia klinika dá ešte liepšiu akciu a zlavu a už budes uvažovať čo je pre teba (aj po stránke ) finančnej lepšie. ALE v prvom rade pozeraj nato, že operácia podľa mňa aj nadoležitejších zmyslov, je tak citlivá téma a rozhodnutie, že nemôžeš len na nejakú trápnu akciu, zľavu a ušetrenia maximalne 100e sa prehovoiť. Počítaj s tým, operácia je jedna vec,ale najdolezitejsi je jej vysledok! Ak dopadne zle? tak čo? budeš polku života len šporiť a zhánať kliniku ktorá by ti to "opravila". Na slovensku je teraz vela klinik, sukromných kde operujú naozajstní profíci. Osobne som bola v Blave na klinike iClinic. Operácia prebehla úspešne, doteraz nemám problém.

jozef12

Chcem sa poďakovať prof. Izákovi a celému jeho kolektívu za profesionálne služby na vysokej zdravotnej aj odbornej úrovni pri operácii šošoviek. Túto operáciu som podstúpil na základe pretrvávajúcich problémov s videním. Operáciu laserom som odmietol, pretože je vysoká pravdepodobnosť, že zákrok sa bude musieť zopakovať ale pri operácii šošoviek, kde sa vkladali implantáty šošoviek je už výsledok trvalý. Operáciu sa dosiahlo, že už žiadne okuliare nepotrebujem a vidím do diaľky aj na čítanie bez akýchkoľvek problémov. Chcel by som upozorniť aj na ľudský prístup prof. Izáka a jeho kolektívu. Všetci boli veľmi ochotní a snažili sa prispôsobiť mojim možnostiam, pričom boli zachované všetky odborné techniky aj postupy. preto odporúčam všetkým, už aj od útleho detstva aby sa nechali odborne vyšetriť a predísť tak komplikáciám v neskoršom veku. Prevencia je najdôležitejšia a oči sa vám odvďačia. Prof. Izák ošetroval celú moju rodinu a všetci sme s ním veľmi spokojní. Je to úžasný človek ale aj odborník. www.izakvisioncenter.sk

Mirka545

Pri sivom zakale za poplatok implantuju take šošovky, ktore sa volaju multifokalne a vtedy človek vidi aj do blízka, aj do dialky bez okuliarov. Len je to dosť drahe pre nejaku staru babku, mlady človek by si dokazal našetriť, približne 2000 eur. Da sa to niekde aj na splatky.

bobi

človek chce byť zdravý za každú cenu. keby si mala 1,5 tak by si rozmýšľala zas nad tým ako sa zbaviť tejto vady. chcem žiť športovo a okuliare ma nehorázne obmedzujú, a šošovky stále kupovať a nasadzovať tiež nie je bohviečo.

Naja85

Lenze svet za okuliarmi je pri vyssich dioptriach dost obmedzeny len na tie skla, co niekedy byva nevyhodou a nie kazdy znasa kontaktne sosovky(ja napriklad citim ich okraje, nie je to nieco neznesitelne, ale proste ich citim).

Pri vnutroocnych sosovkach som myslela ICL-teda vlastne kontaktna sosovka vlozena priamo do oka. A tiez su tam nejake rizika, kedze sa vam hrabu v ociach, napr. zvysene riziko siveho zakalu. Inak v USA tieto ICL toric(pre astigmatikov) zatial nemaju schvalene a teda sa bezne robi, ze clovek dostane nielen sosovky do oka, ale na korekciu astigmatizmu musi podstupit aj laser. Zeby Amerika v tomto zaostala?:)

RNG

Nuz ked nepomozu ani okuliare, tak je zle.
Ale dnes je uz celkom rutinne prevadzana operacia na nahradu zakalenej ocnej sosovky,catharact plastickou sosovkou. Nevyhoda je, ze tam nie je akomodacia oka, tj je to zaostrene len na jednu vzdialenost.
Pri nezakalenej sosovke na korekciu sa pridava plasticka sosovka, kde sa ciastocna akomodacia,zaostrovanie predsa len zachova.
Potom taki ludia nepotrebuju okuliare alebo len celkom slabe dioptricke, tj to nie je problem.
Viac napr na
en.wikipedia.org
Samozrejme to je vlastne len pre ludi, kde sa korekcia neda spravit okuliarmi alebo kontaktnymi sosovkami.
Dnes su ale na trhu materialy s vysokym refrakcnym indexom, tj aj ovela vyssie dioptricke okuliare su dnes mozne a tym sa da operacii vyhnut.
en.wikipedia.org
Tu napriklad uvadzaju ze mozno dostat kontaktne sosovky na napravu az 16 dioptrii a specialne sosovky v okuliaroch od -10 do -20 dioptrii
www.lensdesign.ca

Naja85

Biznis je dnes uz vo vsetkom, ci ide o okuliare, kontaktne sosovky alebo operacie oci a je samozrejme, ze kazdy bude odporucat len to svoje:) ako najlepsie riesenie.

Ja tiez rozmyslam nad operaciou oci, a to vnutroocne sosovky, kedze mam "trosku" vyssie dioptrie a astigmatizmus. Ak by som vsak mala dioptrie do -8, nad ziadnymi operaciami ani len nepremyslam, lebo zrak je pre mna to najcennejsie, co mam a az ked ho mate rapidne obmedzeny, az potom si uvedomite, ake je to zle. Takze za mna by tieto zakroky mali sluzit len pre velmi vynimocne pripady, kedy okuliare uz neposkytuju dostatocnu korekciu(napr. periferne videnie). Inak, co by som ja dala za 1,5 dioptie...

PS: RNG, mohol by si prosim napisat tvoj nazor na vnutroocne sosovky? Os minuleho roka studujem anglicke clanky aj nemecke na tuto temu a nie vzdy je to potesujuce, aj ked som minule citala, ze jeden mal -20 dioptrii a vdaka tomuto zakroku prakticky vidi:).