kozmetika Vichy

jednoočko

ja si myslim ze kazdemu pomaha nieco ine, a je hlupost tlacit ludom do hlavy " halusky" ze nepouzivajte toto a tamto, lebo je to subjektivny nazor, a to jednemu uskodi, druhemu pomoze :) ja osobne vichy nemozem, mne tiez narobilo spatu, ale sesternici, ktora mala plet sama vyrazka, to pomohlo, a dost viditelne:) ja pouzivam la roche, a pre mna je to super kozmetika, aj ked je plna chemie, ale neskodi mi, takze ju menit nebudem :)

mirka 23

Cica, môže tom byť vnutorna vec, a Vichy by som prestala použivať, ked maš takuto tvár.
Môže to byť zo zlej stravy, neviem čo všetko jesť, ale treba sa vyhybať sladkym veciam, mlieku, tavenym syrom, sladke vody, jednoducho tie najnezdravšie veci by som na tvojom mieste vynechala ak ich ješ.
A môžu to byť aj hormony, neberieš HAK, alebo si nebrala niekedy?
Tiež môžeš mať v tele streptokoka alebo niečo podobne.
A môžem sa opýtať, maš to po celej tvári?
Inak tiež by som ti odporučila isť na kožne. Tie veci čo ti dá kožna väčšinou pomôžu a aj nemusiš kupovať drahu kozmetiku.

cicaaa

ahoj mirka, dakujem za radu:) vies, ze nie si prva co mi hovori o tom, ze vichy je len obycajna chemicka zmes roznych s....k

tiez mam pocit ci to jednoducho nie je cosi vnutorne. mam proste celu tvar posiatu vyrazkami (lenze nie su velke, skor take drobne)a kedze mam 24.. uz mi t naplno lezie na nervy.. nie som v puberte:)

mirka 23

Cica, ja som po dosť velkych problemoch s pleťou došla k nazoru, že čim menej kozmetiky, tým lepšie. Vichy je silno chemicka kozmetika, nepomáha ti, ale ešte aj sa ti parabeny z nej usadzaju v tele.
Ja som skušala vela kozmetik a s tým som si zničila pleť. Čim viac som použivala kozmetiky, tým to bolo horšie. Snaď trocha sa mi zlepšila pleť po La Roche, ale fakt len trocha. Terazpouživam ako pleťovu vodu koloidne striebro, na noc si nedávam krém, ale kokosov olej s pár kvapkami Citricidalu, je to pecka. Žiadne masky, peelingy a podobne veci, to jedine ak idem raz za mesiac na kozmetiku. No a ešte mam pleťovz gel na umyvanie tváre, ten mam rada, niektorí vravia, že velmi dobré je detské mydlo.
Cica, skus si všímať parabeny v kozmetike, čím viec ich tam je tým je kozmetika chemickejšia a škodlivejšia.

Cicaaa

nemyslim si , ze vichy je vhodna kozmetika na \"uzdravenie pleti\".
Pouzivam ju cca 2 mesiace, vichy cist. gel, hydrat. krem , krem nocny + taky ten maly kremik 15ml. a vysledok?
nic, nic a zase nic, plet mozno este horsia, peniaze mi uz nikto nevrati :)
len dodam, ze som sa k cisteniu pleti venovala dostatocne zodpovedne a nikdy som nevynechala ani jednu \"cistku\"

krasny marketingovy tah, new hope :) no mna to po 2 mesiacoch prestava bavit.
Takze odporucam riadne sa pobavit s kozmetickou (z ktorych vraj:) drviva vacsina vichy zamieta) a odporuca inu znacku.

kde je pravda akluc k peknej pleti zatial neviem (ani na vichyconsult.cz to nevedia, kedze analyza pleti nejako nevysla.)
V kazdom prip. drzim palce a nenechajte sa nechat len tak zaplatit za nieco, co je v krasnom obale :-)(nie je to lacny peniaz)
hoci priznavam,ze kazda plet je ina.. no je zvlastne ked VICHY s pletou ani nepohne.

mnamka257

podla mna ma vichy dobry rad pripravkov proti vraskam.ale co sa tyka problematickej pleti, povedala by som ze v tejto kategorii je najlepsi Garnier

cr9

cawte mam problemy s akne boaca myslite si ze to je potom som sportovem mal som super tvar zacal som chodit na treningy a same..vyrasky myslite si zhe sa ma akne vytlacat hm.. pls poradte