Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

sunshine

zuzicka.hmmm,no... u mna to boli praveze rodicia, ktori ma presviedcali, aby som so skolou sekla. nie ze by si nevazili vzdelanie, obaja mau VS diplomy, ale videli,co to so mnou robi. nechcem skatulkovat,lenze umelecke skoly trochu odtrhavaju od "normalneho" sveta, detto ak mas sklon k depresiam. presne to sa stalo aj mne. teraz mam skolu len ako vedlajsak popri robote a tak mi to vyhovuje.drzim palce, pozhovaraj sa s rodicmi. ten odlet z rodinneho hniezda, ci ako to volaju, nikdy nie je lahky, ale raz to predsa spravit treba, no nie?

zuzicka1989

sunshine,
to vážne..a co na to rodicia,moji by to asi neprezili,keby som teraz odisla..hlavne kvoli nim som tu,inac by som sa uz davno zbalila a sla prec!mas pravdu ale ze zivot je kratky,ale ja ich nechcem sklamat..

zuzicka1989

evvi,
no ja viem,ze to bez tych padov nejde..ale tak ma to stvalo ze ma prichytil..vtedy mi to bolo jedno,ale teraz neviem..stvalo ma to..
tak aj ty si chcela ist na psycholu?neviem hrozne ma to laka,je to velmi zaujimave..pomahat ludom..
ale ked ako si mi napisala to sa mi velmi pacilo,ze pomahat im vlastne mozem aj tak,bez terapii..mas pravdu..da sa to..ale ked ja uz ani komunikovat s ludmi neviem..asi som uz uplne divna..
neviem aj by som prestupila,ale ked uz som raz prestupila..a zase..neviem ci sa bude dat..a co ak sa sklamem..a ani to ma nakoniec nebude bavit..ja neviem..ja som vazne divna..
mozno mas pravdu,ze ten prvy semester je najhorsi..a potom ze to ide lahsie,si dobra ze si to tak zvladla..ja uz mam teraz mindraky z toho vsetkeho..

sunshine

Ahojte baby. zas som to tu otvorila, zas som sa vo vasich riadkoch nasla:-) zuzicka, ja som sa tiez na jednu VS vykaslala, dala si pauzu, nasla si pracu a skusila iny odbor, na inej VS. nelutovala som ani chvilku! ked nieco chces, netrap sa strachom a chod za tym! zivot je prilis kratky, aby sme cakali, ze sa veci zmenia k lepsiemu same od seba, bez nasho pricinenia.

evcca

zabudla som, som rada, ze som sa na tu psychologiu nedostala, to,co robim teraz jeomnoho krajsie,nebavilo by ma testovat ludi,takto som s nimi a som im blizsie ako psycholog.
a terapia, ta uz vobec nie je len o tom, co vystudujes, ale to, co mas v srdiecku a ako sama bojujes proti svojim demonom.

evcca

zuzi, bez padov na drsku to nejde. len to nevzdavaj.
a skola? skus skocit na studijne,ci sa neda prestupit, alebo nieco take?
fyzioterapia je fajn, ale kazda skola je tazka a lahka v niecom zaroven.
vies, ja som po strednej chcela velmi ist na psychologiu, no nevyslo mi to, hoci som vzdy prijimacky spravila. potomsom sa dostala do ostravy na ergoterapiu a myslela si, ze nevydrzim ani semester, bola to drina, ale skoncila som medzi najlepsimi. teraz som na fyzioterapii a tiez su dni, kedy by som s tym buchla, ver mi padlo aj par slziciek, kopa chuti na prejedanie a vycitky tiez.
rodicia su rodicia, bud rada, ze mas tak fajn otca, moj ani nevie, ze som, boja ppp bola pre neho debilita, par rokov som ho uz nevidela, ani neviem, ci zije.
bojuj.

zuzicka1989

uz som bola po vasich slovach vcera taka odhodlana,ze uz sa budem viac snazit,ze musim uz nieco so sebou urobit!
no dnes..zase som to nezvladla,nejde mi ucenie mam toho vela..este aj jeden chalan ma nastval,mam ist dnes s nim vonku,ale je to za cenu ze sa s nim vyspim..a ja nechcem..
prisiel na mna zachvat zrania..znova som to nezvladla..a jedla som a potom vracala..ale co je horsie,prichytil ma otec..no..a pohlad na nho..moj ked som vysla z wc..ked som videla mu slzy v ociach..harala som sa samozrejme na hrdinku,ze nie,ze som nevracala..ale vie o ppp,tak mi nakoniec nic ine neostalo,len sa priznat,ale povedala som mu ze to uz po veeeelmi dlhom case sa mi stalo,nechcem ho este viac ranit,a sklamat...boze tak mi to je luto..vsetko!!!

zuzicka1989

evvi,
fyzioterapia..to musi byt dost tazke co?
ja viem ze je to moj vyber,ale ja som si dla anglinu..to som chcela to ma aj bavilo,ale kedze uz nebol ziadny iny predmet dobry ku angline tak som tam len tak dala dejepis..lebo aj tak na tu skolu kde som teraz som nechcela ist to bola len pistka..
no a kedze som anglinu vzdala ..dala som si slovinu,co ma absolutne nebavi,ja slovinu neznasam!!!lae musim ostat na tej skole,kym ma teda nevyhodia kvoli nasim boli by sklamani...

evcca

ja studujem fyzioterapiu.
preco ta to nebavi, ved nieco tym objavujes a v historii sa tiez vela dozvies o ppp.
a slovina-vzdy som zavidela ludom, co napisu diktat bez chyby:-)

zuzicka1989

evvi, ahoj,ale mne ta trpezlivost asi velmi chyba..som taka ze vsetko by som chcela hned..to stale..neviem byt trpezliva uz som si to uvedomila!
studujem slovensky jazyk a dejepis,ale absolutne ma to nebavi.mala som anglicky jazyk,ale vzdala som to..a teraz studujem 2predmety ktore ma absolutne nebavia!!!
a ty studujes?