Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

gabina

Romanka, skús si pomenovať tú istotu a skús si pomenovať to, čo je pred Tebou. Istota v PPP paradoxne znamená práve PPP. Ťažko sa je zbaviť rituálov, na ktoré sme nafixované a ktoré upokojujú, znamenajú istotu a ostrov síce klamného ale upokojenia. Neistotou je paradoxne zdravie. Lebo netušíme, či ešte dokážeme správne a tak naozaj žiť. Či to vieme, či sa to podarí, kedy to bude a čo to vlastne znamená. Zabudli sme, ako sa žije tam - za bránou PPP. A tá neistota nás straší. Viem Ťa pochopiť. neviem ale, či to má byť práve Boh, kto Ti má zoslať niečo, čoho sa chytíš, netuším, čo to môže byť práve pre Teba, možno to ešte chvíľku potrvá a možno sa to stane skoro - najviac opory a najviac sily môžeš nájsť ale V SEBE. Lebo ľuďia okolo nechápu. Nevedia, čo potrebuješ a chceš. Niekedy stačí, keď to vyslovíš nahlas. Aj malé túžby. Krok po kroku. Keď nemlčíš a nečakáš, že niekto niečo pohne za Teba. Viem chce to odvahu ale iná cesta nie je, ako začať presadzovať sama seba, svoje túžby, svoje sny, hovoriť o tom, čo chcem, čo nechcem, čo ma bolí a čo si neželám. Všetkým okolo...Držím Ti palec

romana

chcem sa posunúť v živote ďalej!!!! Chcem niečo, čo by ma bavilo, napĺňalo. Kúrnik! Nájdem to niekedy??? Zdá sa mi, že v poslednom čase nežijem, ale prežívam. Pýtam sa, či len ja to tak vnímam. Čo robím zle? Ale... Neviem. Akoby som stála na jednom mieste a nie a nie sa pohnúť. Ani dopredu, ani vzad. Stojím. Bojím sa pohnúť. Bojím sa, že stratím bezpečie. Bojím sa neistoty. Toho čo je vpredu. A tak radšej stojím a som nespokojná. Chcem len jednu ruku. Stačí mi aj palček. Niečo, niekoho, kto by ma potiahol... Bože prosím!!! Pošli mi niečo do cesty. Pomôž mi!!!

gabina

Dobrý večer, dievčatá...
Dlho som sem nenakukla ale dnes ma sem voľačo ťahalo.-) Chcem Vám len vyjadriť podporu, obdiv, že každý deň bojujete a že sa dokážete podeliť o svoje trápenia aj úspechy. Majte krásnu jeseň! gabina

romana

evka, teším sa spolu s tebou.
Ja som dnes zas akási nervózna. Neviem čo mám robiť. Kedy tie stavy už pominú. Už to nechcem!!!! Stále odháňať myšlienky na jedlo... Čím viac sa snažím, tým sa to stupňuje. Nech už príde muž!!!!

evcca

ahojte, ja sa dnes ucim na zajtrajsiu skusku,uz sa mi moc nechce.
vcera som bola v brne na vystave tutanchamona, stoji za to to vidiet.
kde ste vsetci?