Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

Palinnna

Baby, musim sa s vami rozlucit, dakujem za prijemne popismenkovanie...skola vola...:) a uz ma budete mat vyse hlavy s tymi mojimi blbymi papierikmi,ale tento mam zrovna na PC pripelepny:) tak sa s nim s vami ted rozlucim...Prikladom mi je skupina tych najsilnejsich, chcem zit preto bez ppp a byt silna!

zuzicka1989

romanka,
mas pravdu aj ty aj palina.ked tak citam to co mi pisete,je to uplne ine,nez ja..co vsetko vidim pesimisticky..vas obdivujem..
a stymi myslienkami to je pravda..ale oni uz akoby v mojej hlave zakotvili,akoby tam boli ubytovane uz velmi dlho...a ja?akoby som si uz na to zvykla..
mne pomaha,ked sa mozem vyrozpravat,tak ako to ty hovoris o tych svojch obavach..ktore mi niekto vyvrati..
aj ked sa priznam neverim tym vyvrateniam uplne,ale aspon nieco si z toho vezmem,a ked to potom zistim na vlastnej kozi,vidim ze to malo zmysel,ze to bolo naozaj tak.
nemozem a ani nechcem sa utapat v tych myslienkach,teraz ste ma vy dievcata presvedcili..ale ked ja to uz asi ani neviem zit bez tych myslienok..len pretvarovat sa viem,aby si vsetci mysleli aka som skvela..a ze mi nic nie je..

romana

palinna s tými zubami je to hrozné.
Vieš, zvykla som si na náhradky a teraz sa mi nepáči ten tvar. Sú také no akoby som to... hranaté, asi moc dokonalé. Ale v mojom veku, vravil technik, že oválne zubky by ma zostarovali. V ústach mám úplne dobrý pocit. Určite lepší ako tie náhradky. To bolo akoby som mala strojček na zuboch.
Muž mi to chválil, že to mám pekné, aj dcéra..no dnes aj mama. Asi čím bude tých ľudí viac nabehnem na to presvedčenie aj ja.
Dokonca povedali, že mi to nieje vôbec poznať. No ja to vidím inak. Som detajlista. Asi takú pacientku ešte nemali. Mali tam so mňa šou.
Najhorší je ten prvý moment. Keď som sa videla...vyletelo zo mňa, že hrozné!!! A oni sa dívali na mňa ako na zjavenie...
Chodím od zrkadla k zrkadlu... asi fakt nie som normálna.

romana

tak ako hovorí Palinna. Proste skús to s lístočkami, ktoré budeš stále čítať, mať pred očami a časom presvedčíš samu seba. Ráno sa proste zobuď a povedz si. " Áaa aký krásny deň, dnes mám dobrý pocit, cítim sa skvelo, urobím sebe radosť aj okoliu, škola je fajn, veľa sa tam dozviem... " postupne to príjímeš ako fakt. To vieš, keď sa ráno zobudíš s myšlienkou, že ťa nič nebaví, nechce sa ti do školy, škola ťa nebaví, nebaví ťa bojovať s ppp... no tak sa aj cítiš. Ale ak to zmeníš a začneš svoje podvedomie presviečať o opaku, postupne sa budeš aj tak cítiť. Nejde to hneď, ale zaberá na 100%. Aj ja sa to stále učím, niekedy sa mi darí viac, niekedy menej. Nič v živote nie je neriešiteľné. Treba len to riešenie nájsť, niekedy stačí kompromis, porozprávať sa, dostať obavy von, nikoho kto ti obavy vyvráti a hneď ti je lepšie. Len musíš sa sama o to pričiniť. Vedieť čo na teba zaberá a ako si pomôcť. Nie sa utápať v blúdnych myšlienkach. Ja už presne viem, kedy má chytá pochybovačná myšlienka a hneď to zastavím. Proste nie!!! Bude to tak a tak ako chcem a bude!!!! Presvedčím samu seba a je to lepšie. Lebo niekedy si človek takýmito myšlienkami to negatívne doslova privolá. Ak chceš aby ťa to obchádzalo, nesmieš dať príležitosť, aby sa ti to usadilo v hlave.

zuzicka1989

palinna,
mas pravdu ze s pravidelnou stravou je to lepsie.ale mam strach z priberania,velky!nechapem to!neda sa prekonat!nepaci sa mi to ked priberiem so sebou hrozne nespokojna nervozna..uplne je vtedy zo mna iny clovek,aj ked len 1kg priberiem..

Palinnna

Zuzicka,
ja som to mala asi 7 rokov asi od 14tich, zacalo to s anorexiou a skoncilo s bulimiou...Zuzi, skus si den naplanovat...ranajky..ok...nappr.chleba...potom pokojne jablko na desiatu, obed...olovrant...vecera...aby si mal pravidelne jedlo...ked je pravidelnost, tak u mna je to tak, ze nutkanie je omnoho mensie

zuzicka1989

palinna,
no aj tak mas moj obdiv!maspravdu,ze som v tomto fore tak by to malo nieco znammenat..
ale jaakoby som bola teraz niekde na pol ceste,alebo nejakej križovatke aneviem kde dalej.vies aj sa snazimnieco niekedy zjest..ale v mojej hlave sa to proste sekne..a koniec..nechapem to vobec!
inac dobry nadpis..je to pravda..
ty si ako dlho mala ppp,ak sa smiem spytat?

Palinnna

Zuzicka!!!
Blbost! Nemas na to? velky prd! Mas! ked si navsugerujes, ze nemas, tak veru ani mat nebudes...kazde rano si povedz, ze mam na to! Vsetko zvladnem!

Palinnna

Romanka...ale to je paradne, ze mas nove zubky, mne trvalo asi mesiac, kym som si zvykla, tiez mi to bolo take cudzie...urcite to mas krasne! ja som si pripadala ako kobyla:)

Palinnna

Zuzicka
ja som si tym, co opisujes, tiez presla...klamstvami, zatlkaniami, nejedenim a prejedanim...kolotocom...niet comu v mojom pripade gratulovat, i ked sa to dobre pocuva...podla som na dno a uz som nevladala klamat...ty pogratuluj sebe, ze si sa rozhodla s ppp skoncovat, ved si na tomto fore! Anorexia a bulimia nic nevyriešia...bola si sikovna v objati ppp, si sikovna aj bez nich. Anorexia a bulimia nerobia z cloveka majstra sveta! toto som napriklad mala napisane na d postelou:)