Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

w

pre zuju:
vies ako to mozes zmenit? vzdy, ked si pomyslis na urcite jedlo, tak si ho nakresli. Zober si vacsi papier a farebne ceruzky alebo fixky a nakresli si ho take ake ho vnimas. Raz moze byt male, raz velke, raz farebne a raz zase sive. Na tych obrazkoch uvidis, co tvoje telo naozaj chce a potrebuje. To co nakreslis je v podstate prostriedok komunikacie tvojho podvedomia s tvojim vedomim. Ver mi, pomaha to zazracne. Jednak sa odreagujes, zabavis a aj rozmyslis. Skus to. Budem ti drzat palceky. Ja som vela takychto a podobnych trikov odskusala a predstav si, aj ked sa to mozno zda detinske, funguje to. Drz sa. Uz teraz vyhravas:)

Z-uzka

zuju
Ahoj :) No to poznám veľmi dobre, ale aj tak si už urobila obrovský skok, to že sa tak neskutočne držíš, obdivujem ťa, mňa dokáže zložiť ešte bohužiaľ len obyčajný pohľad na chudšiu slečnu a už vymýšľam :( To že nad tým jedlom rozmýšľaš, tak to asi tak ešte dlhšie bude, no super je, že si to uvedomuješ, že to robíš a nie je to správne.. Drž sa naďalej :-)

Z-uzka

alterantíva
Ahoj :) No neviem, či som zrovna úžasná, v momentálnej chvíľi si pripadám ako škaredé tučné prasiatko :(( Pojedla som veľa zmrzky a nejak mi z toho skrúca žalúdok a namiesto toho aby som už nič nejedla, lebo mi nie je dobre, tak do seba nacpem ešte iné somariny :,(
A navyše dnes som v jednom obchodnom centre videla samé paličkovité slečny a to mi zvieralo srdce od smútku, že ja taká už nie som a bolo mi zo samej seba do plaču a ešte keď som sa nezmestila do sukne, ktorá sa mi páčila, no tak to mi na moju kôpku smútku ešte pekne naložilo :,((
Tak zatiaľ papa, úspešný začiatok nového týždňa a dúfam, že ty si mala príjemnejší deň :))

zuju

Ja neviem stale som este " zavisla" na jedle, stale rozmyslam dam si to dam si to, dam si to vtedy, toto nebudem jest, este nejem to na co mam chut, a spontanné, pozeram na hodinky a rozmyslam teraz este nemozem jest este je malo casu od minuleho tyzdna. Proste furt rozmyslam nad jedlom, aj ked robim ine veci

zuju

Ahojte, dnes moj zaludok dostava zabrat, nemozem pit mineralku lebo som nachladena, tak mi nemoze ani travit, same maso a sladkosti. musim to zvladnut

Z-uzka

Ja som to myslela tak, že ste tam napísali Zuju, nie Z-uzka, nemyslela som to v zlom, ospravedlňijem sa, pekný večer, papa..

Z-uzka

pišta
Ahoj, môžem sa ťa opýtať na jednu maličkosť? :)) V inej miestnosti si už načrtol niečo ohľadne mlieka a tiež som sa chcela poinformovať, že aká je teda pravda o mlieku, či sa z neho teda priberá, alebo nepriberá?? Či je škodlivé, alebo nie? Vopred ďakujem za odpoveď, pekný zvyšok víkendu, papa :o)

Alternativa

Z-uzka, to este nevies, ze mamy a ucitelky sa nikdy nemylia? :D
"na zajtrajsi sviatok mam aj v spojeni so mnou" v slove mam je dlzen, cize ide o sviatok mamin. Takze... pekny vecer, pa

Z-uzka

alternativa
Hehe, trošku si sa asi zmýlila, to ja som ti priala ku dňu matiek :-) Ale môžem ti popriať ešte aj druhý krát??