Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

Palinnna

Romanka, mne sa niekedy zda, ze nad jedlom rozmyslam este viac, ako som bola v tom skutocnom bludnom kruhu, ked som stale vracala, pripadne vobec nejedla...tak som si jeden den povedala, ze si budem v duchu spievat...stale az do zblaznenia, alebo si dam mp3 a spievam aj tak...potom mi pomaha, ked zastanem a niekolkokrat sa zhlboka nadychnem a uvedomujem si kazdy nadych a vydych, pocitam si ich...viem, ze to teraz znie, trosku ako psycho, ale mne to pomaha...nedajme sa!!!

evcca

romanka, mas pravdu, je to dalsia etapa ppp, ale neboj, hoci pocity a myslienky nam davaju riadne zabrat, teraz v skutocnosti ide o teba, tvoje JA-to prave sa hlasi o slovo, potrebujes len najs svoju cestu, je to tazke, alekeby to tak nebolo, tak by si si to nevazila. ver mi, hladanie a spoznavanie seba je bombasticke.

romana

Asi to všetko vyplýva z toho, že som prišla na to, že krásou nič nedosiahnem, ani šťastie, ani lásku, ani porozumenie, harmóniu... A teraz čo???? Neviem, kde mám hľadať tú cestu za spokojnosťou? Som štíhla, pekná /aspoň môj muž mi to vraví, že patrím medzi veľmi atraktívne ženy, vraj si nevšímam koľko mužov sa na mňa pozerá, keď idem po ulici.../ Má pravdu, nevšímam... Vždy som myšlienkami ponorená niekde do seba. Kým do mňa doslova nedrgnú, alebo nezakričia, obídem aj tých, čo poznám. Tak sa pýtam sama seba: Prečo? Prečo som nešťastná, keď mám to čo som tak strašne chcela... Bože... že by ďalšia etapa ppp, ktorou musím prejsť? Zasa som v tom blúdnom kruhu... Asi priveľa rozmýšľam... to som vždy robila...

kaine zoe

ahojte baby. uz tu chodim velmi dlho ale nemam tu ziadnu vernu kamosku. iba tak pisem, ze kto si precita. velmi niekoho potrebujem, na pokec, aj na radu, a tak... romana, si mi sympaticka, lebo si uz vydata, ako ja. mam bulimiu uz 7 rokov. neviem si s tym rady. potrebujem pomoc. zatial nic nezabera. som zufala. v poslednych tyzdnoch zijem na caji zo senny, asi sa stavam zavisla na prehanadlach, lebo zvracanie mi uz nejako nefunguje. mam 180cm, 60kg. akonahle trochu pribereim, chyta ma panika. nedovolim si jest nic ine len same bio veci, cerealne, celozrnne, ryzu natural, biele jogurty, ovocie a zeleninu. obcas nejaka ryba alebo kur. prsia. akonahle zjem nieco zakazane /sladkosti, sladke pitie, vyprazane, maslo, salamu, tucny syr, biele pecivo.../, musim to dat nejakym sposobom von. boze, neviem ako dalej. chcem zit zdravo, ale som posadnuta. poradte mi. prosiiim

Palinnna

Romanka, nechcem sa vam pliest do rozhovoru, i ked to prave robim...:) no, tieto pocity veru poznam aj ja...potom som z toho dostala aj taky recidivny stav...ze vse je zbytocne, ze uz nemam sa preco snazit...ze uz som dobojovala, aj tak to nepomohlo...no uz sa k ppp nevratim...lebo som si potom uvedomila, ze nemusi byt kazdy den abbsolutne vysmiaty a potom absolutne smutny, ppp je podla mna velmi aj o extremnych naladach, normalny zdravy zivot je taky stred...ale koniec koncov, stredna cesta sa vzdy zatial ukazala ako ta spravna:)

evcca

to len tvoja ppp kope, chce ti nahovorit, ze bez nej si nic, ale to je hlupost,si statocna baba a zvladas to bravurne. verim, ze ten pocit prazdnoty je priam desivy, ale nepodlahni mu prosim. vidis seba, svoju prirodzenu krasu, vnutro, vies, ze vonkajsok je pominutelny. zamysli sa, ci si teraz stastnejsia bez ppp, ako je ti s dcerou, co si viac uzivas,...
potes sa a sprav si cajik do tych novych hrncekov.

romana

evcca
Vieš, mám taký divný pocit. Aj ty si o tom písala... Akoby som bola bez ppp bezradná, smutná, nemám nič... Neviem, či to budem vedieť vysvetliť, ale... Vieš, pozerám na seba do zrkadla a zrazu som spokojná. Vidím sa štíhla, niekedy až dosť... som spokojná sama so sebou, alebo skôr by som povedala vyrovnaná s tým akú mám postavu. Viem, že s tým nič neurobím. Isté veci nezmeníš. Odkedy cvičím, aj celulitída sa mi značne upravila. Vlastne mám to, čo som tak strašne chcela, ale cítim sa prázdna. Necítim sa šťastná ako som si myslela, že budem, keď to dosiahnem. Zrazu nič... možno trochu. Vieš pozerám sa na svoju tvár do zrkadla, kedysi som musela byť vždy tip-top a teraz, je mu to fuk... Pozriem, a pomyslím si: čo? som taká aká som, čo sa budem trápiť, pre pleť, nerovné zuby... aj tak to nezmením a chytá ma akási beznádej. Fakt neviem. Akoby som bola bez ppp úplne stratená... Prosím napíš...
Vieš, to na čom som si vždy moc zakladala sa mi odrazu zdá zbytočné, hlúpe, a cítim sa taká prázdna... akoby som stratila sny...