Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

alti

Cau Evcca,
vztahov sa neboj, kazdy nas nejako obohati. Vies, ziaden sa neda vopred povazovat za celozivotny a bez problemov. Ale KAZDY vztah s clovekom, na ktorom nam zalezi, za to stoji. A este mala poznamka - len zdrava mlada zena moze byt plnohodnotnou a stastnou partnerkou. Na to, dievcata, nezabudajte...

alti

Dik, Betka, ja som OK, uzivam si dochodok :o). A nic nestiham - ako moja mama vravela "na dochodku nemam 2 veci -cas a peniaze" :o). Ak chces, mozem Mishke povedat, ze ju pozdravujes. Moze byt? :o)

evcca

ahojte, ja som mala ulietany den, pred chvilou som sa vratila, lietanie som ukoncila u mamy, mala perfektne kuracie masko, fakt som si pochutila. ja stale zazivam taky pocit, ze ppp sa ma uz nedrzi za ruku a ze som volnejsia. dopriala by som to zazit kazdemu. jedine, co ma teraz trapi je, ze sa bojim vztahu k cloveku, ktoreho mam fakt rada. nechapem samu seba, ze preco.

alti

Strucne k cinnosti nasho tela, aj pohlavnych hormonov: ak zena nema urcitu NEVYHNUTNU hladinu tuku, tak prestava fungovat hormonalny system, menzes pauzuje. Inak, prilis dlhe pauzovanie moze znamenat neplodnost. Cize aj preto sa oplati prestat kontrolovat svoju hmotnost, treba ZDRAVO a PRAVIDELNE 5x denne jest. A pohyb patri k plnohodnotnemu zivotu :o) - ale rozumne zdravy pohyb, nie smykanie organizmu na hranu nasich sil.

betka20

alti a mishku tu som uz strasne dlho nevidela myslim tu na nete tak to som rada ze sa jej dari
alti ja jej nedovolim aspon si to myslim
a tebe sa ako dari

alti

Caute Betka a Iriska,
dufam, ze si stihnete precitat moje riadky. Z Mishky mam radost, vazne a zodpovedne sa postavila k svojmu zdraviu. Urcite bude zdrava :o).
Betka,
nedovol navrat PPP spat k Tebe. Stoji Ti to za to nedovolit jej to. Je to v Tvojej hlavine. Hladaj si program pocas nepritomnosti Tvojho priatela, nezostavaj sama, chod medzi ludi. Cvicit predsa mozes, len neprehanat.
Iriska,
stale si v dalekom svete? Vsetko dobre, vela zdravia a radosti z kazdodennych malickosti Ti prajem :o)

romana

zuzicka1989
Zuzi, nehnevaj sa, už si spomínam, písala si o tej psychologičke, že ťa už vezme posledný krát. To kôli ukončeniu školy? Myslím, že by si si mala nájsť inú. Možno by ti aj ona niekoho odporúčila. So psychiatričkou je to o niečom inom. Ona ti predpíše lieky, aby si to lepšie zvládala. Myslím, že by ti pomohli. Mám pocit, že si dosť depresívna.
Čo sa týka menzesu, ja som ho nemala asi 2-3 roky. Len tak 3 krát za rok. Ale upravilo sa mi to, keď som nabehla na ako také stravovanie. Bola som aj na endokrinologii kôli tomu a mala som aj nejaké hraničné hodnoty hormónov, ale našťastie sa to upravilo. V mojom prípade to bolo dosť o strese a neskôr pravdaže o bulímii. Ja som však vracala len tak 3-5 krát za týždeň. Niekedy však aj viackrát za deň najviac 3, ale to len ojedinele. Ale cítila som sa hrozne.
Nemyslí si že som nejaká silná. Aj ja mám slabé miesta. Dnes som toho tiež akosi viac pojedla, ale utešujem sa, že zajtra pôjdem do fitka. Dnes som nemala akosi chuť a ani energiu. Včera som sa v robote dosť namakala. Pracujem fizicky, bolo nás menej na linke tak taká behačka. Tak si hovorím, že dnes si zaslúžim viac jedla a aj viac odpočinku.
Napíš ako to je s tou psychologičkou a či si brala aj nejaké lieky.

betka20

ahoj iriska ako sa dari
och mne zase zacina sibat... pred pol rokom som si nasla priatela cely pol rok som mala na haku ci som zjedla pizzu o 10 vecer alebo ci som zjedla ovocie... nemala som ziadne vycitky s jedla nevraciala ani nehladovala...no po pol roku cize teraz moj priatel odisiel do prace a ja som sa postavila na vahu pretoze mi kazdy hovoril ze som schudla comu som nechcela verit lebo som len jedla a mali pravdu schudla som 4 kila... povzbudilo ma to a zacala som znova davat na to co jem a cvcit... uz aj vraciam nie moc a mam vycitky s jedla ..volam s priatelom kazdy den a bojim sa mu to povedat on neche aby soim chudla a to ze uz vraciam vobec... pretoze on tam v praci pozna bulimicku a uz je v nemocnici a davaju jej tyzden zivota preto keby sa to dozvedel bol by smutny.... lubim ho a mam rada aj seba ale znova sa zacinam nenavidiet... a to vsetko nechcem byt tam kde som bola pred rokom co mam robit

iriska.

ahojte babeny. ani mna si uz nik nepamata, ale pozdravujem Alti, Mishu a Betku20.
krasne leto zelam a hodne zdraveho, pozitivneho sebavedomia