Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

romana

Čauko babky!
Tak zas nový týždeň. Víkend utiekol ako voda. Zajtra ma čaká dlhý deň v práci, chytá ma z toho akási depka. Uvažujem, že si nájdem niečo iné... Už ma to tam nebaví, hoci zarobím, ale je to dosť náročné. Dosť sa namakám a unavujúce, stále dokola to isté... a tá trojzmenná prevádzka...
Inak, držím vám všetkým palce, bojujte a veľa príjemných zážitkov v ďalšom pracovnom týždni... Nakoniec, človek nikdy nevie, čo mu prinesie....

romana

zuzicka1989
Zuzi, tie lieky nepoznám vôbec. Vlastne nemám vedomosti o liekoch tohoto typu. Chcela som len vedieť, či niečo berieš. A čo tá psychologička? To je školská?
Ja viem, niekedy sa človeku nahrnie kopec pocitov, emócii... Nevie to spracovať a potom naskakuje ten pocit, že sa má chuť prejesť a vyvracať. Lebo potrebuje nejaké uvolnenie, ale hľadaj ho niekde inde. Rob čo ťa baví. Radšej si zašportuj, uvidíš, že okrem výborného pocitu z toho, že si niečo pre seba urobila, ti neprinesie ani jednu výčitku. To by ti prinieslo prejedenie a vracanie. Prešla som tým. Viem, že je ťažké sa donútiť, ale musíš si uvedomiť čo je pre teba lepšie.
Aj ja mám slabé chvílky. Aj dnes som bola akási depresívna... Ale nastal vo mne zlom, proste bulimia už nie!!!! Ani sama neviem čím to všetko je, ale zrazu chcem inak žiť. A inak znamená bez ppp, lebo viem, aké výhody mi to prináša. Ak na to všetko prídeš a udomácni sa v tebe ten pocit. Budeš víťaz. Dúfam, že ma toto vedomie len tak neopustí...
Zuzi, jedlo ber ako jedlo. Nič viac. Žiadne kalórie, nič. Je to niečo, čo ty chceš, na čo máš chuť, čo potrebuješ a pretože sa máš rada tak si to dopraješ. Veď žiješ len raz tak prečo sa máš týrať? Daj si kúsok na čo máš chuť a povedz si: Mám sa rada, preto som si dopriala, to na čo mám chuť, lebo to moje telo pýtalo. Teraz som spokojná aj moje telo je spokojné, lebo dostalo čo chcelo. Viac sa k tomu nevracaj. Ja to tak robím a nemám výčitky, keď zjem niečo kalorické a mám na to chuť. Dnes som jedla taštičky z lístkového cesta so sliv. lekvárom ku káve. Dala som si dve. A povedala som si, dostala som čo som chcela a na čo som mala chuť. Som spokojná. O chvíľu som sa na ne už ani nepozrela. Ozaj som bola spokojná. Nesmmieš sa obmedzovať a to sa týka aj celkovo v živote. Uvedom si čo chceš a čo je pre teba dôležitejšie. Až potom konaj.

zuzicka1989

romanka:no kedze ako som ti spominala som sa dostala na psychiatriu,tak mi predpisali lieky ked som odchadzala a to boli rivotril,a peritol.neviem ci to poznas..
ja som mala zu zaciatku ppp-bulímiu,potom to vystriedalo raz anorexia,raz bulímia..a posledny 3/4rok aj nieco tvrdá anorexia..
spomalila som si vývin puberty,lebo uz ppp trpim od mojich13rokov,takze menzes som dostala v 16 a to som ho mala len3kart,pretoze potom som opät zacala s mojími hladovkami tak som to opät stratila,a teraz si az uvedomujem co som si s ppp sposobila!!chcela by som to získať späť ale neviem či je to ešte možné..
mas pravdu ze som depresívna,predovsetkym som taka ked som doma.ked doma jem jem od zlosti,a ked som na intraku tak nejem od hnevu,jem s takym inym kludom,a pokojom.aj to jedlo beriem tak inac..
a teraz sama ani nechapem co so mnou je..a v poslednom case mi je uplne na nic,stale mam chut sa prejest a ist vracat,alebo nejest vobec,zda sa mi ze som az príliž pribrala..potom mam maturu,ucit sa este na prijímačky,potom ten nový chalan....
a ja som úplne mimo..som taka zmätená z toho všetkého..

romana

Evi
viem, máš toho teraz asi veľa. Škola, zamestnanie, láska. Možno priveľa emócii a potom máš z toho všetkého strach. Trocha blúdiš, ale neboj, všetko sa to postupne utrasie. A neskôr budeš na to spomínať, ako na krásne obdobie tvojho života.

romana

evinka tak si to užívaj. Je to krásne zaľúbenie. To nezažiješ každý deň. A niekto ani raz za celý život.
Vieš... postupom času to vyprchá... tak sa z toho teš! Aj ja som bola zamilovaná, možno aj viac krát, ale potom v manželstve, alebo po dlhšej dobe je to o niečom inom. Sú to skutočné hodnoty, ktoré si človek váži na tom druhom. Ale tá počiatočná zamilovanosť, to je fakt adrenalín. Kade chodíš myslíš len na neho... Nestresuj sa a nemaj strach. Ber to ako niečo jedinečné, čo ti život dal, lebo si to zaslúžiš!

evcca

nielen moj pohlad, ale aj ja som uplne ina, viem sa tesit a som volna a to je to, co mi pri ppp chybalo. ppp brani vztahu, to som sa uz na sebe naucila.
neviem, ale mam pocit, ze takto si viac vychutnavam zivot,skolu a viac a to omnoho sa dokazem tesit zo svojej prace.

alti

To je to spravne orechove pre zivot, Evcca :o). Ver mi, ze sny mozu trvat dooost dobre dlho, aj cely zivot. Vela zalezi na nas :o). A skus sa pozriet do zrkadla a sustred sa na vyraz Tvojich oci, na Tvoj pohlad. urcite uvidis zmenu, lebo bez PPP je pohlad uplne iny, nadherny :o)

evcca

ale je mi s nim tak krasneeeeeeeeeeeeee, az sa toho desim, ze je to len sen. vie o mojej ppp, myslim, ze to vzal celkom v pohode. takto stastna vo vztahu som este nebola.