Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

mirečka

ahojte dievčatá. ja vás chcem len pochváliť a poďakovať vám za toto forum, je asi jediné, v ktorom sa to nezvrtlo tak ako v iných. ked si čítam od vás príspevky, tak to je pre mna akoby som si čítala urývky o mne samotnej, až na to, že vo vašich riadkoch prichádzam na odpovede o stavoch, v ktorých sa nachádzam. myslím tým depresívne nálady i ked sa mi darí a tak. neviem, či ste ma aspon niektorá pochopila ale proste dakujem vám za to, že sa tiež snažíte :) a píšete o tom, čo prežívate.

romanka

alpa
Bože, to nemyslíš vážne? Vydržala si 3 mesiace a znova? Ale nebolo ti lepšie cez tie tri mesiace ako teraz?
Ja "abstinujem" mesiac. Mám síce kolísavú náladu, depresie, ale nedá sa to porovnať s myšlienkami, ktoré som mala vtedy s ppp. Neviem síce až tak presne odkiaľ ten môj smútok pramení, ale radšej smutná a vyrovnanejšia, zdravšia, ako neustále napätá, nervózna, závislá od jedla a myšlienky naň. Hm? Čo povieš? Pouvažuj aj ty o tom?

jaja

ahojte dievcata,ano toto forum je skvele,poskytuje ubolenej dusi priestor pre pochopenie :)evcca ako sa vyvijaju veci s kolegom?dufam,ze vsetko klape :)))v poslednej dobe mam toho vela a nestiham pravidelne jest:(

alpa

Ahojte dievcata, dlho som nepisala, no denne citam vase prispevky. Ja som slubila priatelovi ze sa vyliecim. Drzala som sa dlhe tri mesiace, myslela som si ze uz som o.k., ale nikdy som nemala pocit ze bulimia je mimo mna, prave naopak bola vzdy so mnou. Za tie tri mesiace som sa aj obcas prejedla, ale nevracala som, pockala kym mi to nevytravi a na druhy den som znizila prijem energie, ako normalny clovek. Miesto toho aby som bola stastna ze som to zvladla, trpela som strasnymi depresiami, az som do toho znova vpadla :-(( Ja uz neviem co dalej, stale musim zacinat odznova uz 8 rokov :-(

romana

Ahojte!
Palinnna mala si asi pravdu, že ppp je o extrémnych náladách. Dnes som v pohode. Lepšie povedané, mám dobrú náladu od rána a neviem zas prečo. To je na porazenie.
Evcca, vieš, že by som si niekedy išla posedieť do školy... Keď som tam chodila, nenávidela som to. Každý chce to čo nemá. Alebo, po určitej dobe prídeš na to, že to bolo fajn, taký školský život...
Spravila som si kávičku, idem si pozrieť časopis čo som si kúpila, niečo prejem a pôjdem variť tým mojim "dvom" deťom. Každý muž je tak trochu dieťa, aspoň ten môj.
Ozaj, už som kúpila tú špargľu. No... uviedím, čo z toho vyčarujem...

evcca

dobre ranko, pripadam si jak matoha a cely den presedim v skole, no hadam to pojde.
toto forum by malo dostat oscara za svoju pracu, je to sila.

romana

Babenky moje, čo by som bez vás robila??? Ďakujem za podporu.
Aspoň že už nevraciam, tomu sa teším... hm... zajtra bude mesiac. Bože, ani neverím, že som to dokázala. Dni bez vracania sa mi stávajú samozrejmosťou... ale aj tak. Hádam sa to ešte všetko utrasie.
Evcca, kaine zone, Palinnna držte sa!