Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

romana

Ozaj...
Fúúúúj ale som sa prejedla. Zjedla som 2 konzervy tuniaka v oleji/jedna malá a druhá väčšia/ a kopu zelenin. šalátu /čín. kapusta, reďkovka, paradajka, trochu soli, solčanky, jabl. ocot a gottage syr/ a do toho som si dala toho tuniaka. Ten olej som trochu zliala. Fúúúj brucho mám ako balón, ale cítim sa úžasne. Tak mi to chutilo!!! No a čo? Veď život je aj o príjemných veciach a mne je teraz fajn. Som spokojná, nič si nevyčítam. Večer si už dám len niečo malé. Uvidím, či budem hladná.
Inokedy by som to nedokázala a už by som bola na wc. Dnes nie, hoci ma aj napadne tá myšlienka, ale hneď ju zmažem zo svojej mysle ako z tabule. A je čistá a spokojná. Moja hlava pravdaže. Tak to robím aj keď ma napadne aké to je asi kalorické. Veď sa neprejedám každý deň a niekedy si môžem dovoliť aj trochu viac. Veď si pýta moje krásne, milované telo!!!

romana

Čo mne pomohlo:
1. poznanie, prečo to robím a uvedomenie si, že to nie je ani riešenie ani správna cesta
2. internet - a všetky dobré babenky, ktoré mi pomohli a aj pomáhajú /evcca, gabina, polievocka.../
3. psychologička
4. lieky
5. moje odhodlanie robiť veci inak ako doteraz, nájsť skutočné riešenie, vidieť najskôr dobré veci a potom zlé

Dnes idem na kozmetiku. Už si nevyčítam zbytočne vyhodené peniaze. Zaslúžim si ju, lebo sa mám rada /alebo aspoň sa snažím/ a teším sa na príjemný relax. Včera aj predvčerom som cvičila a dnes si urobím chvíľku pre seba.

jaja

s tym jedlom to je tak,ze mna tiez niekedy v tazsich chvilach napadne,ze ako mi bolo dobre,ked som mala anorexiu a bola som uzavreta len sama v sebe akoby sa dianie okolo mna netykalo...ale potom ma napadne,ze boze,co to trepem?ved to bolo strasne,byt uplne sama,bez vsetkych,v zajati myslienok na jedlo,s vycitkami pri kazdom suste,s pocitmi viny,hanby a neschopnosti...takze zbohom anorxia navzdy :)

jaja

coky 77...zalezi na tom ci ide o sukromnu psychologicku,alebo vseobecnu...ale ak uz jednu mas,nevidim dovod nachadzat dalsiu,pretoze skutocne je dolezite pre priebeh liecby,aby sa vytvorila dovera medzi lekarom a pacientom...a to je tazke ked je v tom zakomponovanych viac ludi...mas aj psychiatra ci len psychologa?lebo niektore z nas tu uzivaju aj ad...inak evcca ako si na tom s tvojimi ad vysadzujes?:)

jaja

evcca,hm..tazko povedat ako sa dari...je mi tak zvlastne...nemastno-neslano...vela skusok,zasa ma zacina ovladat unava a necitim sa akosi zdravotne dobre...psychicky sa to da...ale velmi ma hneva,ze sa stravujem nepravidelne a posledny tyzden aj dostnezdravo...niekedy mam pocit,ze nic nestiham...

zuzicka1989

romanka:ahoj,nie to nie je skolska psychologicka,ale kedze som doma len cez vikendy,takk som si nasla psychologicku v meste kde chodim do skoly..a myslis ze by som mala este nejaku nav´tevovat?neviem ci by som sa dokazala niekomu tak zdoverit a znova niekomu verit!!
dnes som mala zase hlupy den..zase to na mna vsetko prichadza,zase strach,uzkost,nervy,panika!!!!a hned co ma prve napada je neustale jedlo!!!!kedy uz na nho nebudem mysliet?!!da sa to vobec?!aky kolvek problem sa objavi v mojom zivote mna prve co napadne .JEDLO!!ja to nechapem...
teraz som mala taku chvilku a myslela som,ze znova vsetko urobim...ale povedala som si ze nemozem,ale akoby ma to vsetko tahalo spät..a viem ze keby som to co i len raz urobila,vsetko by to slo dookola...