Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

romana

Bola som depresívna a unavená. Také stále zmeny nálad. Jeden deň slnko, druhý deň tma, a ani neviem prečo.

romana

schudnutie bolo ako menej časté vedľajšie účinky. Ale priberanie ako časté vedľajšie účinky. Asi som mala ostať na tom čo pred tým. Mám strach. Neviem či by som zvládla, keby som pribrala. Mám 54-55 kg. To je akurát na 164. Nie som vychudnutá, ale nechcem sa ani zaokrúhliť ani schudnúť. Hoci možno tú druhú možnosť by som niesla ľahšie...
Asi to nebudem jesť a hotovo. Ešte porozmýšľam, veď som sa cítila čo sa týka ppp už celkom fajn. Aspoň som napredovala, nechcem tam už znova spadnúť. Tak čo teraz????

jaja

ahojteeee,krasny slnieckovy den prajem :))))
zuzicka1989...ako sa mi podarilo vymanit sa z put ppp?hmm....je to dlhy proces,ale stoji to za to...:)jednoducho som sa rozhodla,ze sa dalej nebudem trestat a nenavidiet...je to hlavne o tom,aby si nasla cestu sama k sebe,prijala seba taku aka si,so svojimi kladmi i zapormi-z kladov sa treba tesit a na zaporoch pracovat :)a hlavne NECHCIET BYT DOKONALA!!!
evcca,aj ty si skvela,verim,ze to ako bojujes je vzorom pre mnohe baby,aj pre tie ktore len citaju a nepisu...:)
romanka...vedlajsie ucinky sa mozu prejavit,ale nemusia...zda sa mi,ze dokonca niekto v minulosti pisal na tejto stranke,ze z toho lieku schudol :)))drz sa rad o vyvazenom stravovani a hlavne klud,ok?nic sa nedeje :)

romana

Pomôžte mi prosím!
Chytá má panika. Dnes som bola u lekárky a zmenila mi lieky, kôli tým depresiám, zmenam nálad. Mám nové a vo vedľajších účinkoch som si prečítala: zvýšenie váhy. Bože to nechcem!!! To by ma asi položilo! /Cipralex/

evcca

baby, ste uzasne. pekny zaciatok tyzdna, ja som sa teraz hodinku ucila, idem sa obliect a potom do prace.zatial pa.

zuzicka1989

romanka:ani si nevies predstavit ako ta obdivujem!!!!ty to beries uplne vsetko tak inac,cely zivot beries uplne inac..dokazes sa tesit z tolkych veci...je to uzasne!!!
teba to netaha,ale vo mne prave akoby sa nieco prebudilo a dnes som musela tvrdo bojovat so sebou aby som to neurobila..
vies mesiac sa mi darilo..aj moj zivot naberal iny smer..vies ten chalan co sa objavil v mojom zivote,nove priatelstva..no a zrazu akoby sa vsetko zvalilo..vsetko sa dokaslalo..spadlo to ako domcek z karat..prisli matury,teraz som mala cely tyzden akademicky,a este vo stvrtok skusky na vysoku kde som stravila 2dni..nestihla som sa vsetko naucit na maturu tak dokonale..to ma stve..zrazu dost problemy doma..a tak...a padam aj ja..ppp sa mi znova akoby prebudila..ani sama nechapem ten zivot..ten mesiac to bola az priliz pekna cast mojho zivota,no namyslala som si ze azda to uz bude aj tak dlhsie..no vsetko sa vratilo..
najviac ma to stve s tym chalanom...necudujem sa ked ja sa tak chovam..uz 2vikendy som ho nevidela,volal mi..ale nic nenaznacil ze by chcel ist so mnou niekde von,a mam taky pocit,akoby som ho uz nezaujimala a akoby bol uuz taky odmerany..no viem ze si za to mozem sama!!ale on tak dokazal zmenit aspon na chvilu moj zivot!!akoby som ho chcela znova vidiet,polecat s nim..no neviem este ci sa vobec ozve..neviem ake to bude..najradsej by som opät vsetko vyriesila jedlom...no viem ze tym nic nevyriesim!!prave naopak!!!mysli prosim ta na mna fest sa bojim na maturu..v utorok aj vstredu maturujem,takze tu nebudem cely tyzden az v piatok,lebo budem na intraku posledny tyzden...ako mi to bude len vsetko chybat!!!!a posledny krat idem aj ku psycholoigicke,posledny krat budem s clovekom z intraku ktory mi velmi pomohol,..vsetko to je tazke...myslim na teba drz sa,si mojou inspiraciou!!

zuzicka1989

jaja:ahoj,mas pravdu..vazne je moj zivot ani sama neviem aky..asi ho este stale zijem,len tak aby bolo..neviem sa tesit este z takych veci ako sa tesia bezny ludia..aj ked sa snazim..a naozaj som sa ten mesiac snazila zit inak..a aj to celkom slo..zrazu prisli aj pekne chvile do mojho zivota..
no potom vsetko sa rozpadlo ako domcek z karat..a aj so mnou to ide dole,zase prichadzam do väcsich depresii,myslim castejsie na jedlo,a nato akosa vratit bud k anorexii,alebo bulímii...
no na druhej strane si hovorim,ze uz nechcem zit ako predtym,chcem zit novy zivot..ale akoby som sa bala toho noveho zivota..akoby som mala strach ci to bez ppp dokazem..
mas pravdu,ze pady su sucastou zivota a je uz len na cloveku ako sa postavi..chcem sa postavit!!!chcem zit iny zivot,ale nieco ma aj taha spät..
a tebe sa to tak podarilo zit bez ppp?ako dlho ti to trvalo?